Pasce moci - Vladimír Labáth
Pasce moci
9,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
9,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Moc. Fenomén, ktorý v mnohých vyvoláva prevažne negatívne asociácie. Je túžba po moci vlastná len určitej skupine ľudí a naozaj má len negatívnu podobu?
Publikácia Pasce moci prináša nevšedný pohľad na moc ako prejav prirodzených potrieb človeka a súčasť každej interakcie medzi ľuďmi. Autor nestranne podáva informácie o všeobecných charakteristikách moci na úrovni osobnej, interpersonálnej, skupinovej a systémovej, ako aj o širších aspektoch a dôsledkoch jej uplatnenia. Hoci na viacerých miestach publikácie upozorňuje, že moc má pozitívnu i negatívnu podobu, väčšiu pozornosť venuje jej deštruktívnej rovine a nástrahám.
Originálny prístup k spracovaniu témy moci umocňuje skutočnosť, že autor čitateľovi svoj názor nevnucuje, vyhýba sa striktným hodnoteniam, tvrdeniam či nekritickému zovšeobecňovaniu, čím poskytuje čitateľovi priestor na vlastné úvahy.
Publikácia je určená pre každého, kto sa chce dozvedieť viac o rôznych odtieňoch moci a jej nástrahách. Moc je totiž príťažlivá a vzrušujúca, a každý z nás sa o ňu v rôznej miere a rôznym spôsobom usiluje.
Čítaj viac
Kúpte spolu
18,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Hmotnosť
162 g
Rok vydania
2020
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788057102052
Naše katalógové číslo
746267

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Viktor
15.8.2020
Ľahkosť
Táto kniha je veľmi príjemným a odľahčeným čítaním napriek tomu, že autor je vedecká kapacita. Praktické popisy, vhľady, myšlienky, sebareflektívna schopnosť popisovať veci také, aké sa javia. Autor si v tejto knižke nenárokuje na vedeckú monografiu, ale svoje celoživotné skúsenosti pretavuje do témy, ktorej sa mnohí iní vyhýbajú. Prof. Labáth o nich hovorí otvorene, s humorom i vážnosťou, odbornosťou i jednoduchosťou. Jednoznačne odporúčam prečítať. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
18,89 €

„Láska k písaniu a k čítaniu, to sú neskutočné dary!“

Margaret Atwood