Proč mají ženy za socialismu lepší sex

A další argumenty pro ekonomickou nezávislost

Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
Host, 2020

Západní společenská stabilita poválečných let je paradoxně v mnohém dílem komunismu: demokratické státy ze strachu před radikalizací obyvatelstva přijímaly opatření, jimž se dnes souhrnně říká sociální stát. Snad žádné... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha od 12,00 €

Západní společenská stabilita poválečných let je paradoxně v mnohém dílem komunismu: demokratické státy ze strachu před radikalizací obyvatelstva přijímaly opatření, jimž se dnes souhrnně říká sociální stát. Snad žádné... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha od 12,00 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Štěstí v rodině, úspěch v kariéře i pohoda v posteli začínají v zákonech.

Západní společenská stabilita poválečných let je paradoxně v mnohém dílem komunismu: demokratické státy ze strachu před radikalizací obyvatelstva přijímaly opatření, jimž se dnes souhrnně říká sociální stát. Snad žádné skupiny obyvatel se tento vývoj nedotkl tak výrazně jako žen: vzdělávací politika a státní podpora jim umožnily kariéru, sexuologie a zdravotnictví částečně odtabuizovaly sexuální život a ženské tělo přestalo být vlastnictvím někoho jiného.

S rokem 1989, kdy skončila komunistická hrozba a začala sílit mantra deregulace, se trend obrátil a sociální stát začal korodovat. Dnes jsou ženy více ohroženy chudobou a sexuální vztahy se opět pojí s materiálním zajištěním. Kristen Ghodseeová v provokativní studii analyzuje, jaké dopady má kapitalismus na soukromí, kariéry i sebevědomí žen a kudy by se mohl v budoucnu ubírat.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
čeština, Host
Na sklade, objednávajte však rýchlo
13,39 €
-5 %
Kniha
slovenčina, Literárna bašta
Posielame do 14 dní
12,00 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
čeština, Host
Ihneď na stiahnutie
PDF
8,00 €
Ďalšie
Originálny názov
Why Women Have Better Sex Under Socialism
Počet strán
240
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
731339
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Host

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,3 / 5

9 hodnotení

4
1
1
0
2

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

Rebeka Šimová
26.12.2020
Perfektná kniha, osobne si myslím, že prináša zaujímavý pohľad na postavenie žien v spoločnosti a aspekty, na ktoré autorka prihliada jednoznačne napomáhajú knihe vyčnievať nad inými publikáciami tohto rázu. Čítať viac
6
10.10.2020
*Keďže sa jedná o literatúru faktu, je trošku ťažšie ju ohodnotiť.

,, Sex v socializme ", ako knihu skrátene volám, je veľmi zaujímavá a podľa mňa, pomerne dôležitá kniha. Je síce pravde, že je určená skôr americkým čitateľom, nakoľko ukazuje výhody, ktoré nám priniesol socializmus a že niektoré pretrvali dodnes.
Páči sa mi, že autorka nenabádala, mňa ako čitateľa, plne sa stotožniť s jej názorom, ale pomocou faktov, štatistík a rôznych iných spôsobom mi len pomohla vytvoriť si vlastný názor.
Je pravda, že pre niektorých ľudí by mohla byť celkom kontroverzná alebo absurdná, čo je úplne v poriadku ale niekedy je lepšie pozerať sa na podobnú problematiku neutrálne.
Čítať viac

Čítať viac

„Žiť vo svete, ktorý svetlo nemá... Nazerať a blúdiť. Vyhľadávať dobro, ktoré podobu však... Nepozná. No... Ak by hviezda spadla zo šíreho neba... Ak by zasvietil i Mesiac, lúčom, ktorý nemá... Možno zjavila by sa tá nádej tohto sveta... Na podobe svetla.“

Moja láska - Fariel Thimothy
Moja láska
Fariel Thimothy