Ako som vozil Nórov + Ako som vozil Nórov 2 (kolekcia) - Ondrej Sokol
Ako som vozil Nórov + Ako som vozil Nórov 2 (kolekcia)
28,70 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
28,70 €

Bežná cena Bežne 33,80 €

Ušetríte 15%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ako som vozil Nórov

Voziť Nórov v MHD nie je len tak! Jednak je tam oveľa väčšia zima ako na Slovensku a podľa Ondrejovho písania aj oveľa väčšia sranda. Ale to môže byť aj jeho štýlom.

Možno keby opisoval vyšívanie v Zimbabwe, tiež by vám to prišlo ako závideniahodná činnosť. Prvý záblesk lúčov slávy Ondreja zasiahol, keď na portáli Dailymale.sk vyšiel jeho debutový článok a internet vybuchol. Okamžite sa katapultoval medzi najobľúbenejších autorov a s každým ďalším príspevkom narastal tlak, aby texty vydal knižne. Tak sa aj stalo. Ak očakávate, že sa dozviete pikošky z geografických a demografických rozdielov a nórskych zvyklostí, máte čiastočne pravdu. Akurát, že ich nemusíte postrehnúť, pretože sa budete práve smiať na jeho neopakovateľných, trefných prirovnaniach alebo na jeho skvostnom majstrovstve špičkovania pointy.

Ondrej Sokol sa narodil v roku 1980 v katastri malebného mesta Trenčín. Mal snahu vyštudovať prekladateľstvo a tlmočníctvo, ale po zrušení fakulty sa napokon rozhodol splniť si detský sen a začal jazdiť pre Dopravný podnik Bratislava. Odtiaľ to už nabralo rýchly spád - po štyroch mesiacoch odišiel do Nórska a dobre mu tak. Je to práca vonku, posediačky, s pekným výhľadom a, ako sám vraví, rozmanitá, každý deň ho nasrdí niečo nové. Zároveň dúfa, že reputácia vydaného autora bude mať pozitívny vplyv na jeho sexuálny život.


Ako som vozil Nórov 2
Ondrej Sokol omnoho radšej počúva, než rozpráva. Vypočul teda modlitby i zbožné priania svojich fanúšikov a napísal pokračovanie svojho úspešného debutu o patáliách s vozením Nórov v autobusoch. Tentokrát sa dozvieme, aké je to šoférovať ekologické hybridy v extrémnych severských podmienkach, aké sú výhody vozenia turistov na Nordkapp a prečo jazdiť MHD, hoci aj v Nórsku, nemusí byť až taká výhra.

Táto kniha má naozaj všetko: politicky nekorektný humor, intermezzo s ňuňu mačiatkom a dokonca virtuálnu prehliadku najsevernejšieho WC Európy. Viacerých čitateľov určite prekvapí tiež fakt, že nielen u nás sa zadávajú a vyhrávajú tendre s absolútne nezmyselnými podmienkami.

V knihe Ako som vozil Nórov 2 je študovaný prekladateľ a vášnivý šofér autobusu Ondrej opäť v plnej sile - dočkáme sa trefných prirovnaní a zábavných historiek, cez ktoré nakukneme oknom autobusu do prostredia príťažlivej škandinávskej krajiny. Je to jednoducho Sokol taký, akého ho máme radi - otrlý, nad vecou a s chuťou voziaci rôzne národnosti po napínavých trasách. Nech mu to vydrží.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako som vozil Nórov + Ako som vozil Nórov 2 (kolekcia) - Ondrej Sokol
Prázdniny v Evropě - Ladislav Zibura
43,27 €
Ušetríte 7,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
212+236
Jazyk
slovenský
Väzba
pevná väzba
Vydavateľstvo
Eruditio
Rozmer
156×214 mm
Naše katalógové číslo
673723

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

4
21.1.2020
Odporúčam obidve
Skvele som sa zasmial. Vďaka autorovi, ideálne na čítanie. Tie prirovnania sú skvelé a veľmi trefne. Najvtipnejšie knihy, aké som kedy čítal. Takýto humor je mi naozaj blízky.

Pokračovanie sa zase nesie nie len zážitkami z mesta Troms? s hybridnými autobusmi, ale pobaví aj časť SAD Mordor z východu. Naozaj opäť odporúčam a dúfam v trojku. Jediná kniha, pri ktorej plačete, ale od smiechu. Neodporúčam čítať vo vlaku, cestujúcich totiž môžete rušiť výbuchmi smiechu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako som vozil Nórov + Ako som vozil Nórov 2 (kolekcia) - Ondrej Sokol
Prázdniny v Evropě - Ladislav Zibura
43,27 €
Ušetríte 7,02 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“