Líška - Frederick Forsyth
Líška
9,00 €
Knihy
E-knihy

Líška

Čo ak je najnebezpečnejšou zbraňou na svete osemnásťročný chlapec?

Ikar, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #8
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2019

Väčšina zbraní funguje na pokyn človeka. Väčšinu zbraní vieme kontrolovať. Ale čo ak najnebezpečnejšia zbraň na svete nie je riadená strela ani utajená ponorka či počítačový program?

Čítaj viac

9,00 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Väčšina zbraní funguje na pokyn človeka.
Väčšinu zbraní vieme kontrolovať.
Ale čo ak najnebezpečnejšia zbraň na svete nie je riadená strela ani utajená ponorka či počítačový program?
Čo ak je to osemnásťročný mládenec s mimoriadnymi rozumovými schopnosťami, ktorý dokáže preniknúť do najsofistikovanejších bezpečnostných služieb na zemi a manipulovať so zbraňami tak, že sa obrátia proti samotným superveľmociam?
Aká je jeho cena? A čo všetko by ste urobili, aby ste sa ho zmocnili?
V trileri Líška ide o preteky s časom po celej zemeguli s cieľom nájsť a chytiť – alebo kryť a zachrániť –, aby sa zmenila rovnováha svetových mocností. Čokoľvek sa stane, Líška sa nesmie dostať do nesprávnych rúk, lebo môže prísť niečo, čo si nevieme ani predstaviť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Líška - Frederick Forsyth
Risk - Elle Kennedy
17,90 €
Ušetríte 10,46 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Fox
Rok vydania
2019
Počet strán
280
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
667103

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

1,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
0
1

3
pred týždňom
Prvý Forsyth pri ktorom som sa od polovice nútil čítať ďalej
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Som milovník Forsytha. Čítal som všetky jeho knihy a väčšinu viac ako trikrát. Toto je jeho najslabšia. Tak slabá, že už dosť slabý Kill list je oproti tomu majstrovské dielo. Dokonca aj jeho životopis bol napínavejší ako toto.
V skratke:
Nie je tu žiadna postava, ktorej osud by vás zaujímal. Nikto s kým by ste to prežívali. Nijaká zápletka, ktorá by vás nútila čítať to ďalej. Chlapec niekoho hackne a niekto sa mu ide pomstiť. Trikrát za sebou. Presne tak isto. To je celé. Navyše je kniha písaná s minimom priamej reči. Dozviete sa kto a čo kedy povedal, ale v skutočnosti tam nie ste. Akoby sa to dialo mimo vás a vám to môže byť jedno.
Forsyth by sa mal buď vrátiť k poctivému románu zo Studenej vojny, alebo sa na to konečne vykašľať, aby sme si ho zapamätali ako majstra špionážneho thrilleru.

Zdĺhavo len pre hardcore fanúšikov žánru.
Máme tu chlapca autisku, ktorý je skvelý hacker. OK. Máme tu veterána SIS, ktorý je stiahnutý z dôchodku, aby jeho schopnosti využil. OK.
V čom je problém? Že to nemá poriadnu zápletku. Chlapec hackne Rusov. Rusi sa idú pomstiť. Chlapec hackne Irán. Iránci sa idú pomstiť. Hackne továreň na rakety pre Severnú Kóreu. Rusi sa opäť idú pomstiť. Každej epizódke venujeme 70 strán a ide sa ďalej.
Nie je tam žiadna postava s ktorou by sa čitateľ stotožnil, alebo aspoň nejaký osud, ktorý by ho zaujímal. Chlapec len sedí sa kompom a nejako to hackuje. Najlepší britský hacker sedí vedľa neho, ale netuší ako to robí.
Dôchodca z SIS len chodí a stretáva sa s inými ľuďmi z brandže. Dozvieme sa kto u koho slúži a aká akcia sa mu podarila/nepodarila. Len tak epizódne a ešte aj to je ako copy/paste výcuc z jeho predošlých kníh.
Otravné opakovanie ekvivalentov jednotiek. Postupne sa dozvieme, že väčšina sveta má ekvivalent britských SAS, alebo amerických SEALs a Delty. Na tretíkrát je to celkom nuda zvlášť keď sa v tom trochu vyznáte. Z Duvdevan operujúcej na Západnom Brehu urobil tajných agentov nasadených v arabských krajinách. Dozvieme sa, že existuje jednotka zabijakov Kidon patriaca pod Mosad a že je ekvivalentom SAD v CIA. Dalo by sa oponovať, že to nie je presne tak, ale hlavne je nám táto informácia úplne nanič, lebo zabijaci z Kidonu, ani tí zo CIA sa tam nevyskytnú. Úplne mi uniká dôvod, prečo sú tieto jednotky spomenuté na záver knihy v zozname vystupujúcich osôb a jednotiek.
Potom je tu akcia najlepšieho ruského snipera, ktorého si ale všimne poľovník v lesoch nejakého grofstva a informuje ochranku z SAS na zámočku. Jeden z Britov vezme sniperku, nájde si miesto aj keď Rus leží na pozícii už dva dni a všetko sleduje, tak jeho si nevšimne. Brit na kilometer prvou ranou zasiahne Rusa do hlavy rovno cez optiku. Hotový dreamshot a takýchto vecí tam bolo plno.
Veľmi slabá knižka. Zvlášť keď sme pri Forsythovi zvyknutý na úplne inú ligu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Líška - Frederick Forsyth
Risk - Elle Kennedy
17,90 €
Ušetríte 10,46 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth