Knihy
E-knihy

Účtovník z Osvienčimu

Vina Oskara Gröninga

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2019
Edícia
Fortuna Litera

Oskar Gröning mal dvadsaťjeden rokov, keď ako presvedčený príslušník SS nastúpil do služby v koncentračnom tábore Osvienčim. Jeho úlohou bolo viesť záznamy o skonfiškovaných cennostiach väzňov. Hoci Gröning vedel o ich vraždení...

Čítaj viac

8,90 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Oskar Gröning mal dvadsaťjeden rokov, keď ako presvedčený príslušník SS nastúpil do služby v koncentračnom tábore Osvienčim. Jeho úlohou bolo viesť záznamy o skonfiškovaných cennostiach väzňov. Hoci Gröning vedel o ich vraždení, svoju prácu v Osvienčime ospravedlňoval slovami, že je iba účtovník, a teda sa bezprostredne nepodieľa na zabíjaní. Až o sedemdesiat rokov ho nemecký súd v rámci jedného z posledných veľkých osvienčimských procesov odsúdil za napomáhanie pri vražde 300 000 Židov.

Reiner Engelmann sa na základe rozhovorov a súdnych protokolov zaoberá zastávkami na životnej ceste Oskara Gröninga a procesom s jeho osobou. Procesom, ktorý mal pre rodiny obetí koncentračného tábora mimoriadny význam. Procesom, ktorý na lavicu obžalovaných neposadil iba Oskara Gröninga, ale aj celé nemecké súdnictvo.
Vďaka tomu vznikla kniha, ktorá nám nedovolí zabudnúť na peklo na zemi stvorené človekom a ktorá každého z nás núti položiť si otázku, v akom svete chceme žiť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Účtovník z Osvienčimu - Reiner Engelmann
Krásny omyl - Vi Keeland
17,20 €
Ušetríte 7,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Der Buchhalter von Auschwitz
Rok vydania
2019
Počet strán
200
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
628399

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Účtovník z Osvienčimu - Reiner Engelmann
Krásny omyl - Vi Keeland
17,20 €
Ušetríte 7,60 €

„Keď chcete poznať pravdivú históriu, poznajte to, čo píšu porazení.“

Henry Ford