Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Úvod do štúdia a dejín sociálnej práce - Michal Oláh, Milan Schavel, Zlatica Ondrušová
Úvod do štúdia a dejín sociálnej práce
13,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Úvod do štúdia a dejín sociálnej práce

"Termín sociálna práca je v tejto publikácii používaný v širšom kontexte, ako ste možno boli doteraz zvyknutí. Uznávame napätie v rámci profesie týkajúce sa toho, či naším poslaním je sociálna zmena v spoločnosti alebo individuálna a rodinná zmena..."

Čítaj viac

13,00 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Termín sociálna práca je v tejto publikácii používaný v širšom kontexte, ako ste možno boli doteraz zvyknutí.
Uznávame napätie v rámci profesie týkajúce sa toho, či naším poslaním je sociálna zmena v spoločnosti alebo individuálna a rodinná zmena. Súhlasíme s tým, že celkový záväzok profesie je napomáhať sociálnej zmene tak, že jednotlivci majú menej problémov vyplývajúcich z podmienok chudoby a izolácie. Taktiež pevne veríme, že máme (učitelia i odborníci v praxi) profesionálnu a etickú zodpovednosť pracovať s týmito jednotlivcami a skupinami, ktorých životy boli silno postihnuté vážnejšími sociálnymi problémami. Práca vychádza z našich mnohoročných skúseností v praktickej sociálnej práci a pedagogickej praxe vysokoškolských učiteľov na viacerých slovenských univerzitách.
Niekoľko rokov pripravujeme študentov pre prax a zostavujeme študijný program sociálnej práce tak, aby sa mohli plne rozvinúť vedomosti a zručnosti budúcich sociálnych pracovníkov. Mandát profesie sociálnej práce stále rastie a rozvíja sa, ako aj jej študijný program. Máme snahu kvalitne vyučovať a študenti majú snahu učiť sa viaceré teoreticko-praktické modely. Je to skutočne výzva pomôcť študentom porozumieť konceptom teórie a taktiež im pomôcť túto teóriu používať ako pomôcku pri zhodnotení, určení cieľa a plánovaní intervencie. Tento proces je multidimenzionálny a zahŕňa integráciu na mnohých úrovniach. Študenti musia spojiť rešpektovanie sebaurčenia klienta s profesionálnou odbornosťou, hodnoty sociálnej práce a etiky s nátlakom prostredia starajúceho sa o duševné zdravie a silné hľadisko pozornosti ku klientovým symptómom využijúc svoje vlastné schopností pomocou teórie a praxe.
V neposlednom rade chceme poďakovať svojim klientom, kolegom a priateľom za ich cenné rady a pripomienky pri zostavovaní tejto učebnej pomôcky.

Michal Oláh
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha brožovaná väzba, 2008

Vypredané

Kniha pevná väzba, 2009

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
203
Hmotnosť
281 g
Vydavateľstvo
Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
62107
Rozmer
155×210 mm
Rok vydania
2008

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

23 hodnotení

20
2
1
0
0

O autoroch

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth