Knihy
E-knihy
9,43 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 5%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V pustej doline, kde nič nebolo a nič nerástlo, žil osamelý Jožko. Často mu bývalo smutno. No jedno ráno ho za chalúpkou čakalo prekvapenie. Zatúlaný včelí roj si hľadal nový domov. Jožko sa potešil novým susedkám a zistil, aké je krásne o niekoho sa starať. A aké je dôležité začať od seba, ak túžime, aby sa niečo zmenilo k lepšiemu.
Simona Čechová je ilustrátorka a včelárka. Pri včelách vyrastala a tomuto remeslu sa priučila od svojho otca, ktorý sa učil od svojho otca a ten zas od svojho... A tak sú už vyše 120 rokov v rodine Čechových včelári. Včelár Jožko je jej prvá autorská knižka.

Pre deti od 3 rokov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Včelár Jožko - Simona Čechová, Simona Čechová (ilustrátor)
Naša planéta - Keith Scholey, Alastair Fothergill
39,08 €
Ušetríte 0,72 €

Recenzie, kritiky

„Prekrásne ilustrovaná kniha aj pre tých najmenších včelárov. Milý príbeh o smutnom Jožkovi a jeho kamarátkach včielkach sme si s deťmi zamilovali. Detské knihy o prírode a aktivizme nás bavia, zvlášť keď sú takéto krásne a zrozumiteľné.“
Alžbeta Uríková, knižná blogerka

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Ilustrácie
Rozmer
198×200 mm
ISBN
9788055166223
Vekové odporúčanie
3+
Hmotnosť
329 g
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
601089

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Marta Školníková
9.8.2019
Včelár Jožko
Knižka je pútavá, poučná, vhodným spôsobom ozrejmuje život včiel, výrobu medu,je doplnená peknou ilustráciou. Páči sa mi, že je písaná stručne,text je naozaj zrozumiteľný už pre 3 ročné deti a ľahko zapamätovateľný.
Čítaj viac
Monika Freml
1.8.2019
Najkrajšia literatúra pre deti
Hoci je kniha určená pre deti od 3 rokov, náš 16-mesačný syn z nej nedokáže spustiť oči, bzučí pri pohľadne na včeličky od začiatku po koniec, vydrží počúvať celý príbeh. Nádherná myšlienka i spracovanie, vzácny odkaz, ktorý hlavne dnes treba šíriť ďalej. Ďakujeme!
Čítaj viac
8

Ku knihám ma priviedli rodičia. Do dnešných dní spomínam na veselé večerné čítania s ocinom. Ako veľkáčka som brigádovala v antikvariáte s knihami. Čítam najmä v autobuse cestou do a z práce, ale občas sa mi podarí ukradnúť si chvíľku aj doma. Po narodení dcérky Mišky som začala opäť objavovať svet detských kníh, ktoré som si zamilovala pre ich nádherné ilustrácie a posolstvo. Večerné zaspávanie bez spoločného čítania si už nevie predstaviť ani Miška ani ja. Píšem blog o pekných detských knihách Mimi malá knihomilka.

Zdenka Waradzinová
28.6.2019
Včelár Jožko

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Včelár Jožko je nádherne ilustrovaná novinka o včielkach, priateľstve a radosti z každodenných maličkostí. Ilustrátorka Simona Čechová vytvorila túto knihu ako poctu svojmu starému otcovi, ktorý ju zasvätil do včelárstva.
Jožko žije celkom sám uprostred doliny. Z ilustrácií na nás priam dýcha jeho opustenosť a smútok. Jedného dňa objaví za svojou chalúpkou roj včiel. Najprv si o včielkach naštuduje čo to v knižkách, potom zmajstruje úľ a zrazu už nie je sám. Teší sa na každé ráno až pozdraví svoje susedky. Cez deň včielky pozoruje, po večeroch si o nich číta v knihách, aby bol z neho dobrý včelár.
Z príbehu sa deti nenásilnou formou dozvedia o jednej z najdôležitejších činností včiel - o opeľovaní. Včielky opelia všetky rastlinky v doline, v ktorej Jožko býva. Tá krásne rozkvitne, prídu noví obyvatelia, odrazu je v nej život.
Jožko získa množstvo nových priateľov, stará sa o včielky, stáča med, založí si zeleninkovú záhradku... konečne je šťastný!
V závere autorka umožňuje malé nahliadnutie do života včiel a včelárstva.

Knižku môžete s deťmi čítať od 2 rokov. Pamätám si ako sme s Mimi v tomto období čítali českú knihu Lumír včelaří a ako som vtedy trochu ľutovala, že nemáme podobnú knihu v slovenčine. Teším sa, že teraz už áno a že ju vytvorila práve Simona Čechová, ktorej ilustrácie sme s Mimi obdivovali v knihe Tri mačiatka tety Mily.
Vydavateľstvo Stonožka si dalo záležať na prevedení knihy. Kvalitná väzba a papier Munken, na ktorom ilustrácie v hnedých a modrých odtieňoch krásne ukážu.
Autorku musím pochváliť za pekný jazyk, príbeh je radosť čítať.
Včelár Jožko je pre mňa najkrajšia slovenská kniha roku 2019.
Čítaj viac
Barbora Novakova
3.6.2019
Kniha je skvělá. Jak ilustrace, tak děj vás zatáhne do Jožkova života na to tata :-) Příběh je moc hezky vymyšlený a v neposlední řadě i velmi naučný. Po přečtení knihy budete chtít minimálně jeden úl :-) Vřele doporučuji.
Čítaj viac
Nika
27.5.2019
Nielen pre deti
Knižka je novinkou u nás na Slovensku. S autorkou som sa už v minulosti stretla, ale teda len v podobe ilustrácií, ktoré sú krásne a naozaj zapamätateľné. To je určite výhoda a mne sa na všetky kresby pozerá krásne. Knihu som si chcela prelistovať hneď, pretože, jednak je téma včiel tetaz veľmi rozšírená a jednak ma zaujala obálka. Keď som knižku začala listovať, tak som ju rovno aj prečítala a je naozaj pekná. Príbeh má svoju dušu a Jožka si obľúbi veľa detí, možno aj pocítia nejaký ten vzťah ku včelám a prírode. Uvedomia si, aké sú pre nás včely dôležité a mne sa páčil presne ten spôsob, akým to autorka podala vo svojej knižke. Krásne.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Včelár Jožko - Simona Čechová, Simona Čechová (ilustrátor)
Naša planéta - Keith Scholey, Alastair Fothergill
39,08 €
Ušetríte 0,72 €

„Čítanie je najlepšie učenie. Sledovať myšlienky veľkého človeka - to je tá najzaujímavejšia veda.“

Alexandr Sergejevič Puškin