Knihy
E-knihy

Bosí sme prišli na svet

Silvia Bystričanová

Silvia Bystričanová o sebe: "Uvedomila som si, že by ste mali o mne vedieť aspoň pár informácii. Som Vodnárka a rodičia chceli, aby som bola učiteľka. Poslúchla som a 15 rokov v školstve na mne nezanechalo žiadne viditeľné stopy devastácie. V roku 1999 som prežila klinickú smrť. Myslím, že...

Slovart, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2018

Vincent Borovský je v podstate šťastný človek. Až do chvíle, keď si začne klásť otázku: Načo? Okolnosti ho zavedú k jazeru - k tajomnému mužovi s člnom Teodorovi Káronovi, ktorý ho svojím zvláštnym zmyslom pre humor a životnou...

Čítaj viac

8,39 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vincent Borovský je v podstate šťastný človek. Až do chvíle, keď si začne klásť otázku: Načo? Okolnosti ho zavedú k jazeru - k tajomnému mužovi s člnom Teodorovi Káronovi, ktorý ho svojím zvláštnym zmyslom pre humor a životnou múdrosťou naučí dívať sa na život inak. Svojský Teodor preváža ľudí cez jazero zadarmo, ale s podmienkou, že do jeho člna musia vstúpiť naboso. Vincent stretne v údolí, kde každý každého pozná, Bereniku, ženu s čistou dušou, a nájde odpoveď na svoju otázku. Bosí a čistí prichádzame na svet. Naboso sa aj vystupuje z člna Teodora Károna a navyše s poznaním, že život je dar.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bosí sme prišli na svet - Silvia Bystričanová
Neželaná príťažlivosť - Kristi Ann Hunter
17,18 €
Ušetríte 7,27 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
152
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
601057
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,9 / 5

10 hodnotení

7
0
0
1
2

Zuzana Pekná
12.6.2019
Bola to moja prvá kniha od tejto autorky, a po veľmi dobrých recenziách na jej knihy som ostala sklamaná. Táto kniha ma od začiatku nebavila, čakala som nejaký nástup deja alebo zápletky, ale ničoho som sa nedočkala. Pre mňa sklamanie
Čítaj viac
Tímea Bagačková Zollerová
7.5.2019
najhlbšia zo všetkých
Pre mňa bola táto knižka zatiaľ od pani Bystričanovej top, práve preto, že dej je len druhoradý. Dej nášho života sa predsa vždy odvíja od rozpoloženia duše. Už sa teším na ďalšiu :)
Čítaj viac
7
2.5.2019
Sklamanie
Dve hviezdy: za to,, že nápad fajn, ale škoda, že sa kniha nezaoberala viac životnou mudrostou, a že Teodor nedostal veľa miesta a druha za latinské citáty.
Knihu som dostala, a čakala som viac. Už aj podľa anotacie. Prvá polovička knihy ok, ale druha nuda. Zápletku, ktorá tu aj tak bola podľa mna dosť slabá, som “prekukla” hneď, ako sa tam objavil jej náznak. A potom hrozne sladké a naivne, ale kniha si určite svojich čitateľov nájde...odporúčam kúpiť čitateľovi, ktorý ma rad také to sladké, naivne až miestami gýčové čítanie.
Čítaj viac
Eva Šranková
20.10.2018
Na dobré sa čaká...
Bosí sme prišli na svet prináša nevšedný čitateľský zážitok. Príbeh samotný poskytuje priestor hĺbavejším čitateľom, ktorí sa radi zastavia a zamyslia. Krásne myšlienky a kus (nepochybne) odžitého robia knihu jedinečnou.
Román osobne radím k tým niekoľkým, ktoré sa ma „dotkli“ – nežnosťou, dobrom a láskou, a opäť dobrom, ktoré sa nikdy nezunuje a ktoré v tejto knihe možno nájsť ak aj nie v každej vete, tak na každej strane celkom isto.
Ďakujem...
Čítaj viac
Mária
8.10.2018
Touto knihou sa autorka posunula k žánrovo náročnejšiemu čitateľovi. Dej sa koncentruje na rozhovory, metamorfózny svet, ktorý premieňa životné schémy. Pohojdávanie člna má hypnotizujúce účinky, ktoré ponúkajú dialóg s vlastným svedomím. V príbehu nenájdete krásky z obchodných centier, ale prosté postavy ako vystrihnuté zo slovenského vidieka. Pod vplyvom poetiky som príbeh prečítala so slzami v očiach.
Čítaj viac
Ľubica
6.10.2018
Raz musí prísť aj zlá kniha
Silvia Bystričanová je moja najobľúbenejšia spisovateĺka a jej doterajšie knihy som hltala s nadšením a hovorila si:
"Ako je možné, že jej všetky knihy sú také úžasné. Aspoň jedna sa musí predsa nepodariť."
A tak som sa dočkala.
Kniha: "Bosí sme prišli na svet"
je pre mňa taký nevydarený pokus.
Vincent je nejaký nemastný-neslaný.
Postava Teodora dávala priestor a užasné možnosti rozvinúť ju.
Pohrať sa s nápadom múdreho muža a vložiť mu do úst viac slov a nápadov.
Nebol pre mňa záhadným,
Skôr čudným a nudným.
Celý čas som čakala, že sa to rozbehne. No bola to nuda.
Mám pocit, že autorka dlhšie hľadala mená, ako písala príbeh.
Nudné, naivné.
Oceňujem však zaujímavé latinské výroky, ktoré ma lákali učiť sa ich naspamäť, aby som aspoň čosi z tej knihy mala.
Čítaj viac
Silvia Bystričanová
7.11.2018
Ľubica, mrzí ma, že ste v knihe nenašli to, čo ste hľadali. Priznám sa, že som si po Vašom hodnotení knihu veľmi pozorne prečítala ako čitateľ, nie autor. (Odosobniť sa je nemožné, ale pokúsila som sa o to.) Aj ja občas podľahnem možnosti tú či onú prečítanú knihu na Martinuse hodnotiť, ale nikdy som žiadnej knihe nedala hodnotenie s jednou hviezdou. Prečo? Ak som knihu dočítala do konca, už v tej chvíli si zaslúžila hviezdu práve preto, že ma čosi nútilo prečítať si celú knihu. Ak som knihu prečítala a aspoň občas sa pri niektorých riadkoch zdržala dlhšie, aj to si zaslúži ďalšiu hviezdu . Ak som knihu nedočítala, aj to sa stalo, nemala som morálne právo hodnotiť knihu, tak to mám v sebe vžité ako hodnotovú dogmu nesúdiť , čo nepoznám. Nedočítané knihy som buď odložila, že si počkám na čas, keď budeme s príbehom v knihe súzniť, alebo som knihu posunula niekomu, komu sa bude páčiť. Pretože to, že sa kniha nepáči mne, neznamená, že sa nebude páčiť inému, ale nebudem knihe negatívnym hodnotením škodiť, pretože ľudia sú náchylní svoj názor prispôsobovať názorom „prvých“... Chýr - to je to, čo môže knihu posunúť k mnohým čitateľom, ale taktiež môže zatvoriť dvere. Aj keď hodnotiť knihy hviezdičkami, je ako hodnotiť žiaka známkami. Veľmi subjektívne škatuľkovanie. Uprednostňujem vyjadrenie pocitov. Vyjadriť sa... čo mi kniha spôsobila. Trebárs napísať aj o tom, že príbeh v knihe Vás nechal chladnou. A ako poznám Teodora, povedal by: „Počkám, neponáhľam sa.“ A verte mi, že by sa nenudil. On má s nami, ľuďmi, trpezlivosť. Napriek všetkému verím, že sa vo vzťahu autor a čitateľ budeme stretávať aj naďalej. Smiem dúfať? :-) Ďakujem, Ľubica. Btw - tiež mám obľúbeného autora. Alessandro Baricco je autor, s ktorým by som rada išla na kávu po každej jeho knihe. Nečakám, že raz napíše zlú knihu, pretože viem, že surfujeme na jednej vlne... Ľubica, prajem pekné chvíle v spoločnosti kníh. SB
Čítaj viac
Ján
15.10.2018
Asi ste nepochopili, koho Teodor predstavuje. Prvých 47 strán bolo potrebných pre rozvinutie príbehu a potom už príbeh gradoval do úžasného záveru. Každý sme však iný, mne sa napr. nepáči Hlava XXII ...
Čítaj viac
Mám
4.10.2018
Autorkine knihy si moju pozornosť získali z viacerých dôvodov, ale najpodstatnejší je ten, že sú pre čitateľa precitnutím. Postava Teodora vás bude konfrontovať s otázkou, ktorá je v intenciách racionality neriešiteľná, ale v každodennom živote vám pomôže nájsť riešenie, ak opustíte doterajší spôsob nazerania na životné situácie. Citlivý príbeh, bohatý jazyk, zaujímavé myšlienky. Odporúčam introvertným čitateľom.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bosí sme prišli na svet - Silvia Bystričanová
Neželaná príťažlivosť - Kristi Ann Hunter
17,18 €
Ušetríte 7,27 €

„Spoločnosť kníh si možno zvoliť lepšie než spoločnosť ľudí. Tým skôr si medzi knihami vyberaj priateľa na celý život.“

Lucius Annaeus Seneca