Knihy
E-knihy

Krvavý pomaranč

Vie, že to, čo robí, je zlé. Ale je to silnejšie ako ona.

Ikar, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2019

Alison má všetko. Milujúceho, aj keď trochu suchopárneho manžela, rozkošnú šesťročnú dcérku a kariéru advokátky na vzostupe – práve dostala svoj prvý prípad vraždy. Lenže nič nie je také, ako to navonok vyzerá... Už len jednu

Čítaj viac

9,00 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Alison má všetko. Milujúceho, aj keď trochu suchopárneho manžela, rozkošnú šesťročnú dcérku a kariéru advokátky na vzostupe – práve dostala svoj prvý prípad vraždy. Lenže nič nie je také, ako to navonok vyzerá.

Už len jednu noc. Potom s ním skončím.

Alison priveľa pracuje, priveľa pije a zanedbáva svoju rodinu. Má vášnivý románik s kolegom, ktorého záľuba posúvať hranice je občas nad jej sily.

Urobila som to. Zabila som ho. Mala by som zhniť vo väzení.

Klientka jej prvého prípadu vraždy Madeleine nepopiera, že dobodala svojho manžela na smrť, a chce sa priznať. Lenže niečo na jej príbehu nesedí. Pri príprave obhajoby Alison nachádza isté paralely medzi svojím a Madeleininým životom. Záchrana tejto ženy môže byť prvým krokom k tomu, aby zachránila aj sama seba.

Sledujem ťa. Viem, čo robíš.

Niekto pozná jej tajomstvá. Niekto chce, aby zaplatila za všetko, čo urobila aj čo neurobila. A nemieni s tým prestať, kým Alison všetko nestratí.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Krvavý pomaranč - Harriet Tyce
Sestry (v slovenskom jazyku) - Bernard Minier
18,90 €
Ušetríte 10,49 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Blood Orange
Rok vydania
2019
Počet strán
296
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
582293

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,3 / 5

3 hodnotenia

2
0
1
0
0

Petronela
predvčerom
Krvavy pomaranc
Rozbeh knihy zacina celkom fajn.Postupne sa striedaju menej zaujimave kapitoly s akcnejsimi.Hlavna hrdinka mi bola najprv nesympaticka ale postupne sa z nej vykluje celkom fajn osoba.Na prvotinu nie zle.
Čítaj viac
Michaela Weinštuková
7.4.2019
vydarená kniha
zvodné a pútavé čítanie, zápletka, ktorá sa zdá na začiatku jednoduchá, ale ako sa príbeh postupne odvíja ďalej zisťujeme, že to nebude také jednoduché
hlavná postava prežíva ťažké vnútorné rozpory, ktoré jej čitateľ ľahko uverí a dokáže sa do nich vžiť, no nevie sa rozhodnúť na koho strane vlastne stojí
Čítaj viac
Dominik
6.4.2019
Krvavý pomaranč
Osobne mám veľmi rád, hovoriac o krimi príbehu, ak autor prepája určitý prípad aj s líniou vyšetrovateľa, ktorý má tiež svoj vlastný príbeh a vlastný osobný život. V prípade Krvavého pomaranča je línia vyšetrovateľky, respektíve v tomto prípade advokátky Alison, priam ústredná. Niekedy máte dokonca pocit, že sa príbeh dostáva do úzadia, a kniha sa zameriava skôr na jej osobný život. Treba ale povedať, že aj ten zohráva v románe dôležitú rolu. Autorka sa veľmi rada zahráva s vašou mysľou a pozornosťou. Upriami ju napríklad na zanedbateľný detail a vám doslova ubznikne to podstatné. Autorka hlavnú hrdinku vykresľuje ako ženu, ktorá má problémy s alkoholom, a hoci ju doma čaká manžel a malá dcéra, vzápätí ju autorka zobrazuje pri sexe s kolegom. Aj práve preto poukazuje Harriet Tyceová na to, ako hlboko môže človek klesnúť, a tiež na to, čo ho k takému správaniu priviedlo. Ak by som to mal zhrnúť, Krvavý pomaranč výrazne neohúri, ani nesklame. Vnímam ho skôr ako príjemné oddychové čítanie, ktoré vás prinúti zamyslieť sa a uvažovať o páchateľovi. Z môjho pohľadu by sa ale autorka potrebovala viac zamerať na pútavosť a akciu. Pozitívom ostáva, že sa bude Harriet Tyceová počas celej knihy hrať s vašou mysľou a vy si až do konca nebudete istí, kto za to všetko môže.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Krvavý pomaranč - Harriet Tyce
Sestry (v slovenskom jazyku) - Bernard Minier
18,90 €
Ušetríte 10,49 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia