Knihy
E-knihy

Čistá biela rasa

Absynt, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI

Holandský spisovateľ Frank Westerman cestuje po celej Európe a rozpráva nám fascinujúci príbeh lipicanských koní, na pozadí ktorého sa zrkadlia vojny, etnické konflikty, ale aj otázky rasy, genetiky a príbehy najväčších objavov...

Čítaj viac

8,99 €

Bežná cena Bežne 12,99 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Je synonymom čistoty a ušľachtilosti. A zároveň svedkom všetkých vojen dvadsiateho storočia. Poznáte koňa, ktorého postoj na zadných je symbolom veľkosti a neporaziteľnosti?
Holandský spisovateľ Frank Westerman cestuje po celej Európe a rozpráva nám fascinujúci príbeh lipicanských koní, na pozadí ktorého sa zrkadlia vojny, etnické konflikty, história konskej drezúry, ale aj otázky rasy, genetiky a príbehy najväčších objavov v týchto odboroch.
Začalo sa to v 16. storočí, kedy sa v habsburgovských stajniach rozhodli vyšľachtiť koňa, ktorý bude hoden nosiť na svojom chrbte monarchov. Tak vznikli snehobiele lipicany, najkrajšia a najčistejšia rasa.
V roku 1867 cisár František Jozef vstupuje na chrbte lipicana da budínske návršie, aby prebral uhorskú korunu. Lipican kráčal i v slávnostnom sprievode prezidenta Reagana a hrdo stál v stajniach rumunského diktátora Nicolae Ceauşesca. A niet divu, že lipicanov si zamilovali aj nacisti. Biely kôň sa stal symbolom moci a prestíže.
Frank Westerman sa v knihe Čistá biela rasa necháva viesť históriou lipicanského plemena a rozpletá pri tom nečakané súvislosti európskych dejín.
Knihu Čistá biela rasa vychádza v preklade Annamárie Gálovej Vrbovej.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Čistá biela rasa - Frank Westerman
Proti všetkým pravidlám - Ariel Levy
16,58 €
Ušetríte 7,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Dier, bovendier
Rok vydania
2019
Počet strán
288
Vydavateľstvo
Absynt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
581509
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

4 hodnotenia

2
2
0
0
0

3
predvčerom
Lipicany
Štandardný Absynt. Veľa zaujímavých informácií, jasný názor, dejiny spoločnosti aj jednotlivcov. Od konca Habsburskej ríše po súčasnosť. A hlavne provokácia otázky ohľadne názoru na genetický výskum v súčasnosti spojený s pokusmi na flóre aj faune. Kone mi veľmi nič nehovoria, takže pri ich opisoch som sa trochu nudila. Tiež som sa niekedy strácala v menách a udalostiach, ale to len občas. Treba si prečítať.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Čistá biela rasa - Frank Westerman
Proti všetkým pravidlám - Ariel Levy
16,58 €
Ušetríte 7,40 €

„Literatúra je jazyk jazyka, reč reči, slovo slova.“

Jozef Miloslav Hurban