Nezmeškajte 5-eurovú poukážku ako darček k nákupu! Viac info Nezmeškajte 5€ poukážku k nákupu! Viac info
Pařížský polibek - Maggie Ritchie
Pařížský polibek
13,75 €
Knihy
E-knihy

Pařížský polibek

Grada, 2016
Okamžitý download
PDF
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Grada, 2016

Bohémská Paříž konce 19. století… Jessie, toužící stát se sochařkou, dostala příležitost učit se od samotného Augusta Rodina! Otevřel se jí tím nový, podivný i vzrušující svět, a především neuvěřitelná příležitost...

Čítaj viac

13,75 €

Bežná cena Bežne 16,12 €

Ušetríte 15%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Bohémská Paříž konce 19. století…
Jessie, toužící stát se sochařkou, dostala příležitost učit se od samotného Augusta Rodina! Otevřel se jí tím nový, podivný i vzrušující svět, a především neuvěřitelná příležitost, v té době naprosto nevídaná.
Záhy poznala novou přítelkyni Camille Claudellovou, která s ní studuje v mistrově ateliéru. Spolu se vášnivě vrhly do zkoumání pařížského polosvěta. Průvodci jim byli nekonvenční umělci jako Toulouse-Lautrec, malířka a modelka Suzanne Valadon, lesbická malířka Rosa Bonheurová či Camillin bratr, básník a dramatik Paul Claudel.

Jessie se stává svědkem vzestupu a pádu skvělé Camille. Ta se během let etablovala jako vynikající sochařka, jejíž dílo se objevilo i na pařížském Salonu. Rozhodně se nevyhřívala na slunci odraženém od Rodina, propadla však zoufalé lásce ke svému učiteli. Jessie sama byla rozpolcena mezi povinností ke svému anglickému snoubenci a pokušením, které představoval svůdný umělecký kolega.

Vztah Camille a Augusta trval mnoho let, jenže sochař odmítal kvůli milence opustit svou životní partnerku. Do hry vstupily žárlivost, zrada a paranoia. Ztýraná duše a dávné tajemství přivedli Camille až do ústavu choromyslných, kde nakonec prožila třicet let života.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pařížský polibek - Maggie Ritchie
Ukradnutý bozk - L.J. Shen
22,74 €
Ušetríte 7,28 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
296
Vydavateľstvo
Grada
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
465479
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

7

Som knihomoľ odkedy som sa naučila čítať a bez mučenia priznávam, že trpím aj bibliosmiou. Milujem staré knihy, nové knihy a čítačku u mňa nenájdete. Potrebujem cítiť vôňu knihy :)

Michaela Ella Hajduková
10.4.2019
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Silný príbeh prežiarený atmosférou Paríža konca 19. storočia.
Príbeh sochárky Camille Claudelovej a génia Augusta Rodina. Nie je to však iba nejaká bezduchá romanca, je to príbeh, čo vás vtiahne a nepustí.
Jessie Lipscombová, najlepšia priateľka Camille, má skoro 60 rokov, keď sa dozvedá, že Camille je zavretá v ústave. Naposledy sa videli pred 40timi rokmi a Jessie sa rozhodne podniknúť cestu za ňou ale aj za spomienkami. A tak vďaka nej, spoznávame príbeh o zničujúcej láske, ktorá mala moc zbúrať jeden ľudský život.
Dej knihy nás zavedie všelikde, od zafajčených parížskych kaviarní, na bulváre, do ateliérov, kde sa pije víno i absint, ale aj do ústavu pre choromyseľných. Spoznávame Suzanne Valadonovú, múzu mnohých umelcov tej doby, ale aj kontroverznú Rosu Bonheurtovú, ktorá chodila oblečená ako muž. Príbeh je plný pikantných narážok, bohémskej doby, sveta, kde mali ľudia pocit, že sa môže a dá všetko na svete.... ale je to aj príbeh o tom, ako bola vnímaná žena v tej dobe, ako bola vnímaná žena umelkyňa mužským svetom. Ako sa museli prebíjať a obhájiť svoje miesto, dávať si pozor na dobrú povesť a neraz balansovali na hranici...pričom mnohé z tej hranice spadli... A že to neraz nebolo med lízať. Kniha nie je len o tom, čo bolo medzi Rodinom a Camille, ale tiež o veľkom priateľstve Camille a Jessie, ktoré zažívalo turbulencie.
Autorke sa úžasne podarilo zachytiť ducha doby, atmosféru, máte pocit, že počujete smiech umelcov v niektorej z prefajčených kaviarní na Montmartri, počujete búchanie kladív a dlát v sochárskom ateliéri, ale aj ťahavý hlas šanzoniera v nočnom podniku plnom rôznych existencií, ako spieva o deťoch, čo chodia žobrať, či ženách, čo spadli na dno a robia prostitútky...že počujete postavy rozprávať svoj príbeh. Je to výnimočná kniha.
Čítaj viac
Veronika Chňupková
6.1.2017
Názor čitateľa
Kniha sa číta jedným dychom. Ďalšia veľmi zaujímavá kniha beletrizovaných životopisoch z tohto vydavateľstva. Čitateľ sa dozvie veľa zaujímavých informácií o sochárovi Rodinovi, o jeho práci, tvorbe. Ale zároveň kniha podáva veľmi zaujímavý pohľad do života žien na konci 19. storočia a začiatku 20. storočia. Najprv ma vyprávačka Jessie veľmi prekvapila, ale neskôr ma jej životný príbeh zaujal viacej než príbeh Camille a Rodina, ktorý bol akýmsi doplnením. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pařížský polibek - Maggie Ritchie
Ukradnutý bozk - L.J. Shen
22,74 €
Ušetríte 7,28 €

„Knihy sú nemí učitelia.“

Aulus Gellius