Knihy
E-knihy

Havanská bouře

CPRESS, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
CPRESS, 2015
23. diel série
Dirk Pitt

Další nezapomentulné dobrodružství Dirka Pitta! Dirk Pitt se vrací v novém napínavém románu velmistra dobrodružství a autora předních bestsellerů Clivea Cusslera. Během vyšetřování úniku toxických látek do Karibského moře...

Čítaj viac

5,80 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Další nezapomentulné dobrodružství Dirka Pitta! Dirk Pitt se vrací v novém napínavém románu velmistra dobrodružství a autora předních bestsellerů Clivea Cusslera. Během vyšetřování úniku toxických látek do Karibského moře, které by mohlo v důsledku ohrozit velkou část Spojených států, se Pitt náhodou zaplete do čehosi ještě nebezpečnějšího – mocenského boje o vládu nad Kubou po Castrově smrti. Pittovy děti, námořní inženýr Dirk a oceánografka Summer, se mezitím věnují vlastnímu pátrání po aztéckém kameni, který by mohl vést k odhalení nedocenitelného historického pokladu. Všeobecně se však má za to, že kámen byl zničen na palubě bitevní lodi Maine roku 1898 v přístavu v Havaně. Pátrání proto přivede i oba sourozence na Kubu – a také do velkého nebezpečí. Havanská bouře, kniha nabitá dech beroucím napětím a mimořádnou fantazií, je dalším důkazem, že když jde o dobrodružný román, Clivu Cusslerovi se nikdo nevyrovná.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Havanská bouře - Clive Cussler
Les prízrakov - Juraj Červenák
14,19 €
Ušetríte 3,56 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
312
Vydavateľstvo
CPRESS
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
460807
Rok vydania
2015

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?


Marek Zákopčan
3.3.2016
Názor čitateľa
Čistokrvných dobrodružných románov je v súčastnoti ako šafranu. V záplave kriminálok, "ženskej" literatúry a young adult sú takéto príbehy viac než vítaným spestrením. Po prečítaní anotácie Havanskej búrky som hneď vedel, že ma zaujme. Je uvarená z klasických žánrových ingrediencií - nepriateľské skupiny, záchrana blízkych, nečakané zvraty, objavený artefakt... a to všetko zabalené do aktuálnych súvislostí svetového hospodárstva a politických machinácií. Cliva Cusslera som ako autora predtým nepoznal, preto ma veľmi prekvapilo, keď som si o ňom vyhľadal informácie na internete. Havanská búrka, v ktorej vystupuje postava Dirka Pitta, je už dvadsiatou treťou časťou v sérii! Znie to až neuveriteľne, no okrem toho je aj autorom ďalších obľúbených príbehov. Nečudo, dej vás pohltí už od úvodných stránok a užívate si ho po celý čas.

Sledovacie zariadenia NUMY zaregistrujú nezrovnalosti v Karibskom mori. Dirk Pitt ako riaditeľ sa podujme zistiť, čo ich spôsobilo, a pritom sa zapletie do konšpirácie, ktorá siaha do najvyšších kruhov. Toxické látky ohrozujúce pobrežie Spojených štátov súvisia s mocenskými bojmi o podmorskú ťažbu ropy. Fidel Castro je po smrti a mocibažní predstavitelia kubánskej vlády sledujú nielen štátne, ale predovšetkým vlastné záujmy. Na Kubu napokon nečakane smerujú aj kroky Pittových detí Dirka a Summer. Spočiatku vedecký záujem o novoobjavené nálezisko v Mexiku sa zvrtne na boj o holý život, keď o vzácny aztécky kameň prejavia záujem aj iní, omnoho nebezpečnejší protivníci. Snaha o jeho nájdenie siaha niekoľko storočí dozadu a má vplyv na vzťahy vo viacerých odvetviach. Pitt a jeho spolupracovníci prejavia svoj charakter a odvahu v rôznych situáciách. Ako to už býva, dobro zvíťazí, ale cesta k úspešnému koncu bude poriadne kľukatá...

Niekoľko posledných dielov série napísal Clive Cussler spolu so svojím synom Dirkom (podobnosť s menom hlavnej postavy čisto náhodná?). Rodinná spolupráca zjavne prináša svoje ovocie, pretože Havanská búrka je naozaj zábavným i napínavým čítaním. Sem-tam sa musíte síce vysporiadať s množstvom technických výrazov či termínov z oblasti námorníctva a potápania, ale dá sa to zvládnuť. Akcia je prvotriedna, dobrodružná stránka príbehu nie je premrštená a zloduchovia sa s ničím nebabrú. Pittovi potomkovia robia ich rodu česť a pomaly zrejme preberajú opraty ústredných hrdinov. Cusslerovci sú vo forme a ak dôjde k prekladu ďalších ich kníh, určite neuniknú mojej pozornosti.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Havanská bouře - Clive Cussler
Les prízrakov - Juraj Červenák
14,19 €
Ušetríte 3,56 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green