Spev o mne - Walt Whitman
Spev o mne
13,20 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Spev o mne

Druhé, revidované vydanie Spevu o mne vychádza na dvesté narodeniny Walta Whitmana. Táto úvodná báseň zo zbierky Listy trávy (1855), sa považuje za jednu z najvýznamnejších básní v...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Druhé, revidované vydanie Spevu o mne vychádza na dvesté narodeniny Walta Whitmana. Táto úvodná báseň zo zbierky Listy trávy (1855), sa považuje za jednu z najvýznamnejších básní v americkej literatúre. Nadčasová báseň o demokracii a fantázii, o živote a smrti, o úžasnej skúsenosti človeka so svojou vlastnou existenciou v mnohých ohľadoch doteraz podnecuje našu zvedavosť.

„Ide vlastne o lyrický epos (niekoľko častí je vyslovene epických), ktorý inšpiruje vitálnostou, šírkou časového a priestorového záberu, vôbec tým, čo básnik obsiahol, zachytením mnohotvárnosti americkej reality, plne zhodnocujúcim chápaním prírody, vyrovnaným vzťahom k smrti, metafyzickými otázkami, demokratickosťou, mnohosubjektovosťou subjektu, smelou optikou... Z diela možno vyvodiť závery, na čom sa zakladá veľká moderná poézia.“ (Ján Zambor) Súčasťou knihy je štúdia, poznámky prekladateľa a slovníček. Autorom štúdie je významný americký básnik Robert Hass.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spev o mne - Walt Whitman
Kráľ hlad + darček zadarmo - Ján Gavura
22,63 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Hmotnosť
320 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Skalná ruža
Rozmer
150×215 mm
ISBN
9788089816224
Naše katalógové číslo
460575

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Eugénia Ficková
20.6.2016
Spev o mne
Je to právom jedna z najlepších básní, akú som kedy čítala. Možno aj úplne najlepšia. Autorove myšlienky sú stále aktuálne a v mnohom hodné označenia zvýrazňovačom. Veľmi odporúčam všetkým milovníkom poézie a dobrej literatúry. Túto báseň navyše rozoberá vo svojej knihe Papierové mestá John Green, a vďaka tomu sa dá ešte viac pochopiť, možno aj z iného uhla pohľadu. Whiteman v básni veľmi upriamuje, až vynucuje pozornosť na seba a často sa dáva do postavy najmocnejšieho, zároveň sa čitateľ často môže nájsť v jeho slovách. Je mi ľúto len to, že je všetká jeho poezia vypredaná. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Spev o mne - Walt Whitman
Kráľ hlad + darček zadarmo - Ján Gavura
22,63 €

„Kniha je živý hlas nesmrteľných duchov všetkých vekov a národov.“

Victor Marie Hugo