Knihy
E-knihy

Letíme do vesmíru

Zábavné aktivity na spoznávanie vesmírnych tajomstiev

Raabe, 2018
Vydavateľstvo
Raabe, 2018

Jedinečný pomocník pre všetkých, ktorí sa radi pozerajú na oblohu. Beletrizovaný pracovný zošit, ktorý v detskej reči rozoberá základné astronomické javy a telesá. Príbeh malej Kamilky, ktorá vďaka zábavným aktivitám spolu so...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Príbeh malej Kamilky, ktorá vďaka zábavným aktivitám spolu so starým otcom objavuje ďaleký vesmír. Pre všetkých, ktorí sa radi dívajú na oblohu, ale neznášajú nudné poučky. Tie sú totiž v našej knižke zakázané! Pripravte si ceruzky, nožnice a lepidlo a vydajte sa s nami na zábavný let! ŠTARTUJEME!

Svojím obsahom sa pracovný zošit opiera o štandardy, ktoré hovoria, čo by malo dieťa materskej školy a žiak prvého stupňa základnej školy o vesmíre vedieť.

Hravou formou dieťa spoznáva:
  • Orientáciu podľa úkazov (zmena tvaru Mesiaca, pohyb telies po oblohe)
  • Spoznávanie súhvezdí
  • Objekty slnečnej sústavy
  • Objekty, ktoré môžeme vidieť ďalekohľadom
  • Skúmanie vesmíru


Výhody pracovného zošita:
  • Všetky základné astronomické pojmy sú vysvetlené jednoducho – pochopenie každej témy si môžu deti overiť cez mnohé aktivity a praktické úlohy.
  • Jediný pracovný zošit o vesmíre pre deti vo veku od 5 do 10 rokov.
  • Farebné kvalitné obrázky vesmírnych telies a javov spracovaných odborníkmi z hvezdární, špeciálne pre tento knižný titul.
  • Jednoduchým jazykom vysvetlené zložité astronomické fakty.
  • Množstvo tvorivých úloh na riešenie aj zhrnutie informácií na zapamätanie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Letíme do vesmíru - Mária Csatáryová
Mimi a Líza - Záhada vianočného svetla - Katarína Kerekesová, Katarína Moláková
19,29 €
Ušetríte 0,56 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
88
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
450919
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Raabe
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788081403545
Vekové odporúčanie
5-10

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Anna
20.1.2019
Veľmi príjemne spracovaná publikácia pre deti. Vrelo odporúčam všetkým rodinám, kde majú školákov vo veku 6 - 10 rokov. Témy o vesmíre, slnečnej sústave, súhvezdiach môžu byť pre detského čitateľa "náročné alebo nezaujímavé", ak sú podané príliš odborne. Publikácia "Letíme do vesmíru" ich však spracovala skutočne pútavo a zábavne. Deti sa cez príbeh svojej rovesníčky Kamilky dozvedajú zaujímavé informácie o vesmíre a v každej kapitole ich čaká aj tvorivá úloha, kde môžu kresliť, strihať, lepiť, či robiť pokusy. Jednoducho výborný darček pre všetky deti, ktoré aspoň trocha zaujíma obloha...
Čítaj viac
Margit
7.1.2019
Výborná kniha pre deti (a možno aj pre starších) so základnými informáciami o vesmíre – našom domove, o vesmírnych telesách, našej galaxii, o našom Slnku, súhvezdiach v prepojení na grécku mytológiu ... a o orientácii na nočnej oblohe.
Knihu som kúpila môjmu 10-ročnému synovcovi a odvtedy pri dobrom počasí pozoruje oblohu, hľadá a nachádza súhvezdia, hviezdy, planéty.
Čítaj viac
Terézia
2.1.2019
Táto kniha je skvelým pomocníkom pre deti, pretože ich hravou a pútavou formou oboznamuje s vesmírom a jeho tajomstvami. Cez jednoduché príbehy sa deti dozvedajú o rôznych úkazoch oblohy a zábavné a tvorivé úlohy im pomáhajú pochopiť tieto úkazy. Odporúčam všetkým rodičom, ktorí majú doma malých zvedavcov.
Čítaj viac
Slavomír
22.12.2018
Táto publikácia je veľmi príjemne spracovaná a pohodlne sa s ňou pracuje. Deťom nerobí žiaden problém pochopiť textu ktorý je jej obsahom. Pozitívne taktiež hodnotím aj aktivity ktoré sú záverom jednotlivých kapitol. Dieťa si tak viac zapamätá z textu ktorý čítalo a zároveň si ho dokáže aj lepšie predstaviť.
Čítaj viac
Stellka
19.12.2018
Stellka
Táto knižka by rozhodne nemala chýbať v žiadnej domácnosti, v ktorej sú deti. Tie sa hravou formou oboznámia s nádhernou nočnou oblohou ako aj s objektmi Slnečnej sústavy. Vrele odporúčam.
Čítaj viac
Zuzana
18.12.2018
prekvapenie z múdrosti druháčky na ZŠ

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha je veľmi dobrá, určite odporúčam ! Vyskúšaná ! Bola prekvapkom na meniny. Získala som plusko u vnučky aj u babky. Luciou sme sa zabavili pri riešení jednotlivých úloh – najmä pri zostrojení slnečných hodín. Pútavé boli najmä príbehy o kométe a malých planétkach. Pod stromček už si pýta ve-e-eľký ďalekohľad .
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Letíme do vesmíru - Mária Csatáryová
Mimi a Líza - Záhada vianočného svetla - Katarína Kerekesová, Katarína Moláková
19,29 €
Ušetríte 0,56 €

„Čítanie kníh je väčší pôžitok než teplá komora a či dobrý pokrm.“

Gutenberg