Knihy
E-knihy
9,90 €

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nová kniha z pera P. Štěpána Smolena, autora Buď, kde jsi.

Do Lisieux poutní cesty nevedou nejde se tam přes pohoří a skrz hvozdy, ale prostředkem lidské každodennosti, krajinami všedními, o kterých se nepíšou knížky. Copak je možné přijít k Terezce jinak než malou cestou?

Mohla to být jedna z těch běžných poutí bez peněz po Evropě, na jaké se vydávají kající bohoslovci poté, co v mládí urazili domněle sladké světice. Mohla, kdyby na cestě do Francie nepřekážel jeden podkrušnohorský statek a v něm vzpomínka na Anežku ženu, jež máchala mrkví jako mečem a stínala hlavy nedověrcům. Z výpravy vpřed duchovně dýchavičnou Evropou se tak stala též výprava zpátky do dob, než nejvýmluvnější obhájkyně víry zmlkla a zmizela.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Cesta na Západ - Štěpán Smolen
Santiago de Compostela - Alberto Douglas Scotti
21,85 €
Ušetríte 1,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
316 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Hesperion
Rozmer
176×250 mm
ISBN
9788090673649
Naše katalógové číslo
435223

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

11 hodnotení

11
0
0
0
0

Radoslav Šaškovič
28.7.2019
Po úspechu knihy "Buď kde jsi" napísal tento mladý český kňaz niečo ako cestovný deník, v ktorom opisuje svoje dojmy zo stavu Cirkvi a kresťanstva v Česku, Nemecku, Luxemburgsku, Belgicku a Francúzsku. Hoci ide o jeho subjektívne hodnotenie, trefne pomenúva realitu, ktorú videl. Kniha tak obsahuje aj viaceré vtipné momenty no najmä je preniknutá myšlinkami o pravej duchovnej hĺbke kresťanstva, ku ktorej je dôležité sa vrátiť. Autorovo putovanie k sv. Terezke sa tak stáva objavovaním nevyhnutnosti prežívania vertikálnej úrovne nášho života - vzťahu s Bohom.
Čítaj viac
Helena
25.6.2019
putovanie do Lisieux
Keďže som si prečítala Štepánovu prvú knižku, veľmi som bola zvedavá aj na druhú. Je skvele napísaná, Štepán má dar opísať veci ako sú a nehanbí sa za svoje myšlienkové pochody, nie je mu to trápne. Opisuje v nej stav kresťanstva a kresťanských komunít na západ od nás. Vedela som, že je to zlé, ale že až tak zlé...to som si nemyslela. Mala som osobnú skúsenosť z nemeckých miest spred pár rokov, ale podľa knihy je to na dedinách, resp. v menších mestách ešte horšie. Ja som aspoň zažila Nemcov, príp. Poliakov, ale nezažila som veru františkánov z Ázie, prípadne Afriky...prípadne iné rôzne formy "Urlaubsvertretung". Kniha sa každopádne oplatí prečítať. Záver knihy bol pre mňa šokovou terapiou, každopádne by sa malo o týchto témach určite viac písať a rozprávať.
Čítaj viac
Margita
7.5.2019
Mimoriadne kvalitný titul
Napriek autorovej mladosti je obdivuhodná jeho hlboko spirituálna schopnosť pomenovať žalostný stav Európy a Cirkvi v nej. Štylistická bravúra, ľahkosť štýlu, dobrodružstvo myšlienky...páter Smolen, vďaka za to, že ste.
Čítaj viac
Jana
13.4.2019
Knihu prečítate rýchlo a často sa budete pod fúzy, alebo aj nahlas, usmievať na ľahko sarkastickom humore, ktorým je pretkaná. Je to kniha o púti, no nie o fantazijnom putovaní za púštnymi otcami (ako v autorovom diele Buď kde si), ale o reálnom putovaní do Lisieux, za sv. Terezkou a o putovaní do spomienok, za viac, či menej reálnou Anežkou. Obe tieto linky sa v knihe prelínajú. Detailne vykreslený charakter a príbeh Anežky navyše prezrádza, že mužsko-ženské napätie a dopĺňanie sa v duchovnej rovine priateľstva je úplne normálne a pozitívne, hoci sa jedná o osobu zasvätenú Bohu (autor je kňaz). V neposlednom rade vás možno prekvapia príhody opisujúce stav kat. cirkvi západnejšie od Čiech.
Čítaj viac
Terézia Pavlásková
10.4.2019
Cesta na Západ, cesta do svojho vnútra?
Autor sa stretá na svojej pešej púti z Česka do Lisieux snáď až s neuveriteľnou škálou prežívania viery v súčasnej cirkvi. Niekedy som mala dojem, že to snáď ani nie je možné, že by sa na jednej ceste stretol s tým všetkým, čo opísal. Až som mala pri konci dojem, či trochu nefabuloval niektoré problémy, aby ich zviditeľnil. Kniha ma osobne zasiahla na citlivom mieste ako kresťanku, musela som si položiť otázky, ktoré by som si možno inak nepoložila v takejto forme, a hľadám odpoveď na ne.
Čítaj viac
Trhač
2.4.2019
Jsem nadšený, zasažený i zraněný. Kniha svým rozsahem nevelká mne zasáhla jak čistý průstřel. Stojí za přečtení!
Čítaj viac
Andrej Balko
25.3.2019
Diagnóza dnešného "západného" kresťanstva.
Kniha naozaj pútavým spôsobom, prináša obraz stavu dnešnej "západnej" cirkvi, dáva nám možnosť si pútavým a hutným spôsobom konfrontovať naše názory, skusenosti, pocity, túžby, ale najmä náš vnútorný svet k paradigmám kresťanstva resp. k Bohu samotnému.
Odporúčam túto knihu, každému kto rád premýšla ...
Čítaj viac
Matej Podstrelenec
4.3.2019
Mimoriadne dobrá kniha
Pútavý opis autorovej púte za sv. Teréziou z Lisieux ponúka triezvy a prekvapujúci pohľad na stav katolíckej cirkvi, na nie tak ďalekom západe. Autor je majster slova a od knihy je ťažké sa odtrhnúť. Jedna z najlepších kníh, akú som za posledné roky čítal.
Čítaj viac
Vlado
19.2.2019
Padnutá sánka
Vtip, nostalgia, pochybnosť, viera, vytriezvenie, zasnenosť, múdrosť, zdesenie, štýl, sebairónia, úprimnosť, je tu všetko v správnej miere, akú vie namiešať len život. Nečakajte happyendy ani depresie. Jedna z najlepších kníh za mojich posledných 42 rokov. Odporúčam každému, či už je to veriaci ateista alebo neveriaci kresťan. Možno po tejto knihe bude viac človekom.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Cesta na Západ - Štěpán Smolen
Santiago de Compostela - Alberto Douglas Scotti
21,85 €
Ušetríte 1,00 €

„Nikdy sa nenúť do čítania knihy, ktorá ťa nebaví. Na svete je toľko skvelých kníh, že je hlúpe strácať čas s tými, ktoré ti nedávajú žiadne potešenie.“

Atwood H. Townsend