Knihy
E-knihy

Tajomstvo domu na Foster Hille

i527.net, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
i527.net, 2018

Pre Kaine Prescottovú smrť nie je cudzím pojmom. Keď jej pred dvoma rokmi zomrel manžel, na jej naliehavé prosby o hlbšie prešetrenie jeho podozrivého úmrtia nikto nedbal. V zúfalej túžbe po novom začiatku si Kaine naslepo kúpi starý...

Čítaj viac

8,99 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Pre Kaine Prescottovú smrť nie je cudzím pojmom. Keď jej pred dvoma rokmi zomrel manžel, na jej naliehavé prosby o hlbšie prešetrenie jeho podozrivého úmrtia nikto nedbal. V zúfalej túžbe po novom začiatku si Kaine naslepo kúpi starý dom v rodnom meste svojho starého otca vo Wisconsine. Jediný pohľad na strašidelný, opustený dom v nej však okamžite rozpúta pochybnosti, či jej rozhodnutie nebolo unáhlené. A keď na svetlo sveta pomaly vychádza temná história starého domu, Kaine je nútená čeliť desivému poznaniu, že nemá kam ujsť.
O storočie skôr nepredstavuje dom na Foster Hille pre Ivy Thorpeovú nič iné, iba bolestné spomienky. Keď sa na jeho pozemku nájde neznáma mŕtva žena, Ivy cíti potrebu odhaliť jej identitu. Pátranie ju však vženie do nebezpečných vôd, oživí bolestné spomienky a vyžiada si spoluprácu s mužom, ktorý jej zlomil srdce. Podarí sa Ivy objasniť záhadu a nájsť novú nádej skôr, než vyhasnú ďalšie životy – vrátane jej vlastného?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajomstvo domu na Foster Hille - Jaime Jo Wright
Pasažier 23 - Sebastian Fitzek
19,89 €
Ušetríte 7,91 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
312
Vydavateľstvo
i527.net
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
326771
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

24 hodnotení

15
8
1
0
0

Magdaléna Hriadelová
pred štyrmi dňami
tajuplné
Kniha sa mi páčila, bola veľmi pútavá ale aj napínavá a tajuplná. Niekedy sa mi zdalo že až strašidelná, ale záver bol upokojujúci :)
Čítaj viac
pred piatimi dňami
Veľmi príjemné čítanie
Milujem historické romány a detektívky, takže keď som si prečítala popis, vedela som, že je to kniha pre mňa a nemýlila som sa. Prelínanie dvoch časových línii posúvalo dej vpred a nútilo ma čítať kapitolu za kapitolou, aby som zistila, čo sa stane ďalej, a to som nevedela skutočne až do samého konca. Za mňa veľmi príjemné a napínavé čítanie, ktoré ma miestami donútilo zamyslieť sa nad mojou vierou...ale zase nie príliš :)
Čítaj viac
Tatiana Dubecká
23.4.2019

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

íce sa príbehy hlavných hrdiniek odohrávajú sto rokov od seba, postupne odhaľujeme, že toho majú spoločné viac ako si myslíme. Jamie Jo Wrightova je veľmi dobrá rozprávačka, vie skvelo opísať prostredie a vie ako vystupňovať napätie v knihe. Do oboch príbehov autorka zamiešala aj trochu romantiky, čo sa mi osobne veľmi páčilo. Oba príbehy ma bavili, ani pri jednom som sa nenudila a aj prelínanie kapitol bolo veľmi napínavé. Ak sa Kaine dozvedela niečo z minulosti, viac sme sa o tom dozvedeli z kapitoly o Ivy.

Tajomstvo domu na Foster Hille je trochu iný typ thrillerov, aké čítam bežne. Určite je to tým, že sa odohráva v dvoch časových pásmach ale aj preto, že je zaradený do kategórie kresťanskej literatúry. Kniha tiež získala prvé miesto v kresťanskej súťaži The Christy Award v kategórii Mystery/Thriller. Tí, ktorým by to mohlo vadiť, neľakajte sa. Nie je to kresťanský román v pravom zmysle slova. Ide skôr o to, že hlavné postavy v dôsledku ich trápení pochybujú o svojej viere. Myšlienkou bola podľa mňa skôr snaha ukázať, že sa nemáme vzdávať a že aj v tých najťažších okamihoch nášho života niekde na konci svieti svetlo. Určite to príbehu neubralo na akcii a môžem vás ubezpečiť, že do konca knihy nebudete tušiť, kto je vlastne vrahom a či Kaine prenasleduje v Oakwoode ten istý človek, čo zabil Dannyho alebo niekto úplne iný.

Takže ak máte radi thrillery s trochu mysterióznou zápletkou, ak máte radi odhaľovanie histórie, staré domy, ktoré skrývajú množstvo tajomstiev, tak táto kniha určite stojí za vaše prečítanie.
Čítaj viac
Veronika Voľanská
5.4.2019
Odhalenie tajomstva
Mas rad historiu a triler zaroven? Tak tato kniha je urcena prave pre teba. Velmi ma bavilo prelinanie sa dvoch casovych linii a k tomu zahada spojena so starym domom. Kniha sa citala snad sama, kedze je lahko napisana a pritom som do poslednej chvile netusila, kto moze byt za zahadnymi udalostami, cize napatie je udrzane do konca a ocenujem aj originalny namet autorky.
Čítaj viac
František
8.1.2019
napinák
Ešte som to nedočítal, nemám na to čas, som cca v jednej štvrtine, ale vyzerá to zatiaľ dobre. sú tam zo začiatku trošku zdľhavé opisy a niektoré deje sú príliš rýchlo ukončené - zjednodušené, ale inak je to v poriadku a má to spád.
Čítaj viac
Baška
7.1.2019
Ak máte radi Janu Eyrovú či Rebeccu...
...toto môže byť román pre Vás. Našla som v nej: tajomstvo, napätie, romantiku, odpustenie, silné ženy, zaujímavých mužov a hlavne niečo, čo vtiahlo do deja a nenechalo tak ľahko odísť. Popravde si podľa môjho názoru zaslúžila viac pozornosti Ivy a jej príbeh, ktorému mohla autorka venovať o trochu viac času a pozornosti. Avšak ako prvotina je tento román viac než dobrý!
Čítaj viac
Katarína Caletková
2.1.2019
Tajomstvo
Príbeh zahalený do tajomstva. Minulosť Ivy a prítomnosť Kaine, Hoci ich delí asi sto rokov, tie ženy patria k sebe. Všetko sa postupne odhaľuje, pravda vyjde na svetlo.
Čítaj viac
30.12.2018
Nadšená, ale i sklamaná...

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Od mysteriózneho trileru, ktorý dokonca vyhral prvé miesto v kresťanskej literárnej súťaži The Christy Award práve v kategórií Mystery/Napätie/Thriller, som čakala omnoho viac. Najmä premyslený príbeh, v ktorom by nechýbalo napätie, tajomno, atmosféra naháňajúca hrôzu, nečakané zvraty a šokujúce odhalenia. Takto na mňa pôsobil ako priemerný román obohatený o detektívne prvky, ktorý síce nie je výslovne zlý, no ani prevratný a dychberúci.
Najväčším kameňom úrazu sa pre mňa stala chýbajúca logika v deji. Ide o zložitý príbeh, teda príbehy, ktoré majú výborný základ, skvelý nápad a zaujímavú zápletku. Lenže, podľa mňa, aj keď Jaime rozhodne písať vie, táto stránka knihy bola akoby nad jej sily.
Chcela toho skĺbiť priveľa. Túžila sa hrať s mysľou čitateľa. Oklamať ju, zavádzať, desiť, no jej pokusy pôsobili veľmi chabo, priehľadne a dokonca, v mnohých prípadoch, násilne. Príbeh sa zmenil v predvídateľný, občas otravný a od poklesu nálady ho nezachránili ani miestami celkom vydarené situácie, ktoré vám, v dobrom, zdvihli krvný tlak. Po dočítaní som videla v knihe mnoho nedostatkov a najmä, ako som už spomínala, chyby, ktoré mali za následok chýbajúcu logiku v diele. Okrem iného namiesto hlbšieho priblíženia tajomstiev, záhadnej vraždy, pokroku v prípade sa jednotlivé pasáže na úkor napredovania deju venovali len minulosti hrdinov, aby si tak vydiskutovali to, čo bolo zle pochopené. A určite viete, ako to chodí – kým si všetko rozpovedajú a uveria jeden druhému prejde véľa zbytočne premárnených strán. Preto dej začínal strácať na zaujímavosti a pútavosti.
Avšak, jedno sa autorke musí uznať – má nepopierateľný spisovateľský talent. Dej knihy plynie v dvoch časových líniách - minulosti a prítomnosti – ktoré sa, aj navzdory tomu, že je medzi nimi celé storočie, krásne dopĺňajú Autorka vie, kedy ukončiť jedno rozprávanie a vzápätí začať nové tak, aby nepôsobilo rušivo a istým spôsobom tak zaujať čitateľovu pozornosť. Významnú rolu v tomto smere nepochybne hrá autorkin obrovský cit pre písanie, ktorý aj vďaka nádhernému slovenskému prekladu vyzdvihuje krásu písaného slova. V tomto smere musím vzdať autorke veľkú poklonu, pretože takéto skvelo napísané a precítene dielo od debutujúceho autora som ešte nečítala.
Keď si to zhrnieme, tak som z knihy na jednej strane očarená, no na druhej zas sklamaná. Autorku by som mohla ospevovať za jej spisovateľský talent, nádherné myšlienky, ktorými obohatila svoje dielo a emóciami, ktoré zachytila do slov, no zároveň aj smutne dumať nad tým, prečo deju nevenovala väčšiu pozornosť, nepremyslela všetky detaily, čím ukrátila príbeh o pútavosť, hodnovernosť, no najmä kvalitu. Škoda, v tomto ohľade som skutočne čakala niečo fenomenálne, keďže si vyslúžila autorka toľko chvály, no vždy je to o pocitoch jednotlivca. Každý má svoj vkus a mne kniha po príbehovej stránke jednoducho nesadla, no vynahradila mi to zas z iného hľadiska. Takže, ako znie konečný verdikt? Čítať, či nečítať? Hm, podľa mňa si autorka zaslúži pozornosť, no ak ste milovníkom tohto žánru, tak knihu musíte čítať s rezervou, pretože podľa môjho skromného úsudku potenciál v sebe má, no nebol využitý naplno.
Čítaj viac
Kristína
28.12.2018
Skvelá
Najprv keď som začala čítať knižku som sa nevedela rozhodnúť, či ma baví kniha alebo nie, ale po prvej, či druhej kapitole ma kniha neskutočne chytila. Nevedela som ju zložiť kým som ju neprečítala. Môžem ju teda len odporučiť :)
Čítaj viac
Kornélia
3.12.2018
Výborná
Kniha ma úžasne pozitívne prekvapila, dala mi to, čo som od nej čakala: tajomno, napätie, zvraty. A ešte aj niečo navyše: milujem, keď sa dej odohráva v minulosti a strieda sa so súčastnosťou. Za mňa výborné!
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajomstvo domu na Foster Hille - Jaime Jo Wright
Pasažier 23 - Sebastian Fitzek
19,89 €
Ušetríte 7,91 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“