Myšlienky

Európa, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Európa, 2018

Ďalšie formáty

Kniha
11,99 €

Friedrich Nietzsche (1844 – 1900) – významný nemecký filozof a jeden z najhlbších mysliteľov všetkých čias, kritik kultúry a náboženstva, básnik a esejista, predstaviteľ filozofie života a „otec nihilizmu“, zásadným spôsobom...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Friedrich Nietzsche (1844 – 1900) – významný nemecký filozof a jeden z najhlbších mysliteľov všetkých čias, kritik kultúry a náboženstva, básnik a esejista, predstaviteľ filozofie života a „otec nihilizmu“, zásadným spôsobom ovplyvnil filozofiu, myslenie a literatúru 20. storočia. Jeho často kontroverzné názory netvoria ucelený systém, preto umožňujú najrozličnejšie interpretácie.Výber z myšlienok F. Nietzscheho chce čitateľovi poskytnúť pohľad na základné myšlienkové okruhy a témy jeho filozofovania (o sebe, morálke, umení, náboženstve, človeku, vede, pravde, výchove, vôli k moci, nadčloveku a ďalších oblastiach ľudského bytia). Môže tak predstavovať nielen akýsi úvod do jeho diela, ale hlavne podnecovať k úvahám, prebúdzať k úvahám a novým pohľadom na modernú dobu, ktoré vyvoláva svojim hlbokým, ostrým a kritickým odhaľovaním často skrytých stránok života v dobe hlbokej krízy hodnôt a fungovania kultúry a civilizácie.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

11,99 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
7,99 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
152
Vydavateľstvo
Európa
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
321659
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

1,7 / 5

3 hodnotenia

0
0
0
2
1

Adam Podhorský
8.10.2020
Mimo kontext a celok
Overený nákup
Problém spočíva už v samotnom koncepte. Kniha nepoužíva len myšlienky a aforizmy, ktoré sú kompletné, ale taktiež vytrháva vety a odseky z častí textu, ktoré nemajú samostatne zmysel. Sú vytrhnuté z kontextu a tým znejú prvoplánovo a niekedy dostávajú iný či opačný význam.
Táto kniha vlastne nemá zmysel.
Nedovolí Vám pochopiť nič, pretože je to vlastne hromada nesúvisiacich častí textu, a vyvolával iba zmätok.
Kúpte si radšej nejaké originálne, celé dielo, podľa Vašeho výberu.
Napríklad tú o Zarathustrovi...
Čítaj viac
Vlado Vlasák
17.4.2019
Nietzscheho Myšlienky
Mám z knihy trocha rozporné dojmy. Na jednej strane: niektoré myšlienky sú zaujímavé, iné sú asi aj dosť svedectvom doby. Na strane druhej: niektoré pasáže nie sú celkom zrozumiteľné, niekde sú zjavné chyby v gramatike (používanie interpunkcie), ktoré robia preklad menej zrozumiteľným a spochybňujú kvalitu prekladu.
Som rád, že som knihu vzal do rúk, ale nestane sa mojím miláčikom.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Prevratné myšlienky ku mne vždy prišli v knihách.“

Bell Hooks