Svätý Charbel pustovník - P. Elias al Jamhoury OLM
Svätý Charbel pustovník
6,80 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Svätý Charbel Makluf (1828 - 1898) bol kňaz, mních a pustovník Rádu libanonských maronitov. Pochádzal z rodiny skromných roľníkov, vytrvalých v modlitbe a v úcte k Panne Márii. Vo veku dvadsaťtri rokov odišiel z rodnej dediny i od svojej rodiny, aby sa tam už nikdy nevrátil. V noviciáte prešiel prísnou mníšskou formáciou. Po zložení večných sľubov nasledovalo štúdium teológie a v roku 1859 sa stal kňazom. Šestnásť rokov žil v kláštornej komunite v Annayi a potom dvadsaťtri rokov ako pustovník v Pustovni sv. Petra a Pavla v Annayi, kde zomrel na Štedrý večer vo veku sedemdesiatich rokov.

Už za jeho života sa diali zázraky a dejú sa aj po jeho smrti do dnes: uzdravenia duševné i fyzické. Jeho neporušené telo je uložené v kláštore Annayi. Hovorí sa o ňom, že sú to Lurdy" východu. Miesto jeho posledného odpočinku je každoročne navštevované nespočetným zástupom pútnikov.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×220 mm
Hmotnosť
205 g
ISBN
9788081790997
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
299605
Téma
zasvätený život
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Lúč

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Ján Tomečko
12.1.2019
Overený nákup
Čítal som a poznám životné príbehy viacerých svätých, ale tento je neobyčajným a tajomným príkladom svätosti. Vhodné na meditáciu nad vlastným životom a koľko toho sa dá naozaj zmeniť ovládaním seba samého a cvičením sa v čnostiach - samozrejme s Božou pomocou. Čítaj viac

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka