Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Šaman od jazera Wakante - Roderik Haydon, Art Floyd, 2017

13,10 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Šaman od jazera Wakante

John Walden - mladý, úspešný a ctižiadostivý podnikateľ, pre ktorého je práca zároveň záľubou, si užíva život plnými dúškami. Po rodinnej tragédii, sa mu do rúk dostane tridsať... Čítať viac

Vydavateľstvo
Art Floyd, 2017
300 strán
4 hodiny čítania

John Walden - mladý, úspešný a ctižiadostivý podnikateľ, pre ktorého je práca zároveň záľubou, si užíva život plnými dúškami. Po rodinnej tragédii, sa mu do rúk dostane tridsať rokov schovávaný dokument. Informácie nachádzajúce sa v ňom s ním hlboko... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané
Kniha je dostupná v štyroch knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

Nič ma nezlomí - David Goggins, Motýľ, 2023

Viac o knihe

John Walden - mladý, úspešný a ctižiadostivý podnikateľ, pre ktorého je práca zároveň záľubou, si užíva život plnými dúškami.

Po rodinnej tragédii, sa mu do rúk dostane tridsať rokov schovávaný dokument. Informácie nachádzajúce sa v ňom s ním hlboko otrasú. Čoskoro však utŕži ďalšiu ranu. Spočiatku banálne vyzerajúce zranenie spôsobí ešte väčší chaos. John sa stáva štvancom, stráca istotu a začína pochybovať sám o sebe. Strach, napätie a zmätok... Nevidí jedinú možnosť riešenia. Do deja vstupujú nové okolnosti, ďalšie komplikácie, pribúdajú nešťastia i úmrtia. Nájde východisko z tejto bezvýchodiskovej situácie, či tomu všetkému podľahne?

Čítať viac
Počet strán
300
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×180 mm
Hmotnosť
293 g
ISBN
9788089889075
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
298370
Štýl
napínavý, psychologický, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Art Floyd
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

SARA
Neoverený nákup
25.5.2019
Nie je Šaman ako šaman...
V prvom rade musím poznamenať, že neuprednostňujem nijaký literárny žáner, v podstate čítam len to, čo ma upúta a zaujme. A tento titul rozhodne zaujal. Kniha je síce zaradená medzi Mysteriózny thriller, môžem ale potvrdiť, že v sebe nesie znaky rôznych žánrov a má čo ponúknuť širokému spektru čitateľov. Jej základ tvorí záhadnosť, tajomnosť, či mystéria, ktorá sa tiahne všetkými kapitolami až do úplného záveru. Ozaj jeden z mála príbehov, ktorý vás drží v šachu a napätí až do úplne úplného konca. Autor ponúka okrem spomínaného napätia aj akciu, dobrodružstvo, romantiku, exotiku i vhodne zapracovanú erotiku, lásku... Všetko to majstrovsky popretkávané rúškom záhadnej tajomnosti, ktorá čitateľa doslova nabáda, ba priamo núti pokračovať v čítaní. Jednoducho sa chcete čo najskôr dozvedieť ako to celé skončí. Ja sama som ju zhltla jedným dychom a poslednú stránku som dočítala sobotu ráno niečo po tretej. NEĽUTUJEM! Dobrý námet, svojský štýl písania, množstvo postáv, ktoré „idú“ celým príbehom, neobjavia sa iba na okamih, aby ihneď padli do zabudnutia. Vidieť, že autor má zmysel pre humor a servítku si pred ústa rozhodne nedáva. Mňa ale fascinovala neskutočná autentickosť príbehu. Pripadá mi, akoby autor všetky tie opisované miesta osobne navštívil, nakoľko ponúka doslova detailné informácie.
Mám už toho odčítaného ozaj dosť, musím ale priznať, že v mnohých okamihoch som ani zďaleka nedokázala predvídať dej, vždy som triafala vedľa. Autorovo majstrovské zavádzanie čitateľa ma sakramentsky nadchýnalo. Taktiež ma pozitívne udivoval autorov široký rozhľad v rôznych oblastiach. Vidieť, že si na spracovaní príbehu dal ozaj veľmi záležať. Ja osobne si myslím, že je to kniha pre náročnejšieho čitateľa, ak niekto očakáva čítanie na zahnanie nudy, či dlhej chvíle, tak v tomto prípade nepochodí. Dospela som k záveru, že veľmi kvalitné dielo môže vytvoriť aj úplne neznámy slovenský autor.

Môj konečný verdikt: Skvelý výkon od slovenského, pre mňa až doteraz neznámeho autora.

Neviem, mám taký pocit, že by sa o tomto, inak stále fešnom autorovi (patrí do seniorského veku) mala rozhodne dozvedieť širšia čitateľská obec.
Čítať viac
Lenka R.
Neoverený nákup
30.1.2018
Doporučujem :)
Kniha Šaman od jazera Wakante nie je bežnou knihou. Už pri názve dokázala čitateľa „oklamať“ a nechať ho v predstave, že pôjde o príbeh odohrávajúci sa ďaleko od civilizácie.
Kniha sa mi páčila hneď od začiatku, pretože nebola písaná typickým knižným jazykom. Kvitujem, že pri každej novo spomenutej osobe sa vyskytoval aj obsiahlejší opis postavy, nie jej zovňajšku, ale jej činnosti a súvisu s dejom. Postavy neboli len okrajovo spomenuté a okamžite zabudnuté. Páčilo sa mi autorove prelínanie deja, vracanie sa v deji, čiže nešlo len o jednoducho nalinajkovaný príbeh. Veľmi sa mi páči autorov zmysel pre humor a štýl komunikácie medzi jednotlivými postavami, kde možno vidieť, že autor používa jazyk jednotlivcov vzhľadom k ich vzťahu medzi sebou, nepoužíva len čisto spisovný jazyk, ale komunikuje tak ako to naozaj v bežnom živote chodí, nedáva si servítku pred ústa.
Knihu podľa môjho názoru nemožno zaradiť len do nejakého jedného žánru. Autor nám ponúkol strach, napätie, lásku, mysterióznosť, hľadanie podstaty života, čiže možno povedať, že kniha spája v sebe romantiku, detektívku, horor, sci-fi, čo sa mi ako čitateľovi, ktorý neuprednostňuje jeden žáner pred druhým veľmi páčilo. Kniha ďalej ponúka malý atlas sveta, keďže hlavný hrdina cestuje po rôznych krajinách. Dá sa povedať, že kniha je pre čitateľa aj istým zdrojom vedomostí z oblasti zemepisu a prírodopisu, pretože sa môže dozvedieť veľa zaujímavostí o letiskách, jednotlivých mestách vo svete, pamiatkach. Pri podrobných fascinujúcich opisoch prírody sa čitateľ ocitne na inom kúsku sveta.
Musím priznať, že v istých situáciách som vôbec nevedela predvídať dej a keď som si už myslela, že viem ako to bude ďalej pokračovať, nakoniec to tak nebolo. Práve preto je tento príbeh zaujímavý, že čitateľ s určitosťou nikdy nevie, čo sa ďalej odohrá. V určitých momentoch som sama pociťovala napätie a priznám sa aj strach. Keďže kniha u mňa vyvolala tieto pocity, tak si myslím, že je to dobrá kniha a aj o toto autorovi určite išlo.
Čítať viac
11
Overený zákazník
29.1.2018
Dobré čítanie
Kniha sa mi páčila a pokojne by som ju odporučila jak mužom tak i ženám, lebo si tu každý príde na svoje. No povedala by som, že je určená skôr náročnejším čitateľom.
Páčil sa mi rozhľad i štýl autora, hoci ma niektoré výrazy zaskočili a zasekla som sa na nich, ale i tak sa jedná o slušný titul z dielne slovenského autora ;)
Čítať viac
19

Knižná blogerka, Humbook fest 2018, 2019 ambasádorka a milovníčka nových svetov. Od roku 2019 aj vedúca literárnej sekcie SlavConu.

Jana Paveleková
Overený zákazník
22.1.2018
Jaji hodnotí
Myslím, že po knihe by mali siahnuť muži aj ženy, ktorí očakávajú od knihy niečo viac ako len plytkú erotiku alebo tak zamotaný dej, že neviete nájsť pointu. Mládež, prosím, počkajte si. Keby som túto knihu čítala pred pár rokmi, asi by som ju nevedela oceniť tak, ako teraz. Záhady a mysterióznosť dodajú príbehu istý šmrnc. Šaman nepatrí do kategórie jednohubiek. Zaujme náročného čitateľa, takže ak hľadáte kvalitu na dlhé večery, dobre si svoj výber premyslite. Byť vami, po tejto knihe by som siahla. Čítať viac

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo, 2018
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo