Knihy
E-knihy
Vražda v Orient expresu - Agatha Christie

Vražda v Orient expresu

OneHotBook, 2017
MP3 na stiahnutie
Vydavateľstvo
OneHotBook, 2017
Interpret

Hercule Poirot, jehož naléhavý telegram odvolá z Istanbulu do Anglie, jen tak tak získá místo na palubě luxusního rychlíku Orient expres, který je mimo sezonu nečekaně plný. A je tam s ním i vrah.

Čítaj viac

11,68 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o audioknihe

Vrah je mezi námi – ve vlaku.Hercule Poirot, jehož naléhavý telegram odvolá z Istanbulu do Anglie, jen tak tak získá místo na palubě luxusního rychlíku Orient expres, který je mimo sezonu nečekaně plný. Ve vlaku jej osloví bohatý Američan Ratchett, který jej požádá o ochranu, protože se obává, že mu hrozí nebezpečí. Detektiv odmítne a dalšího rána je muž nalezen ve svém kupé ubodaný. Následně souprava uvízne v závějích a cestující i posádka zůstanou ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí – a teď i s podezřením ze zločinu. Málokterá detektivka se dočkala tolika adaptací, tradičních i netradičních: kromě snímku z roku 1974, nominovaného na šest Oscarů, a televizního filmu (jednoho z dílů seriálu Hercule Poirot) s Davidem Suchetem existují komiksová zpracování, japonská minisérie i počítačová hra. Nejnovější filmové verze, která vstoupí do českých kin 9. 11. 2017, se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp a titulní role se chopil sám. „Po čem víc… může člověk závislý na záhadách zatoužit?“ - The New York Times„Brilantně důmyslný příběh.“- Dorothy L. Sayersová „Není to jen jeden z nejznámějších titulů Christie, ale řekl bych i jedna z vůbec nejznámějších detektivek obecně. Zřejmě k tomu velkou míru přispívá jedinečná atmosféra Orient-expresu na cestě Evropou, velký počet různorodých podezřelých a také dost neobvyklá zápletka.“- Juan Zamora, centrum-detektivky.cz
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vražda v Orient expresu - Agatha Christie
Angličtina pre všetkých 1 - Lucie Meisnerová,Roman Baroš
14,54 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Dĺžka
7:32
Rozmery
8594169481630
Naše katalógové číslo
295594

Recenzie

Ako sa vám páčila audiokniha?

Agatha Christie, anglická spisovateľka, vlastným menom Agatha Mary Clarissa Miller sa narodila v Torquay. Chcela byť opernou speváčkou (študovala spev), ale na vystupovanie bola príliš hanblivá. Osud jej pridelil iné poslanie. Jej spisovateľské začiatky neboli príliš plodné - napísala niekoľko nevydarených románov. Po tom, čo začala písať detektívky a čitateľom predstavila Hercula Poirota v knihe Záhada na zámku Styles začala kariéra Agatha Christie pomaly stúpať. S detektívnym románom Vražda Rogera Acroyda prišiel prvý výrazný úspech, ktorý bol doslova bestsellerom a dodnes patrí medzi jej najlepšie diela. Ďalšou výraznou postavou v jej dielach, okrem Hercula Poirota, ktorý sa objavil v 33 knihách bola slečna Jane Marplová, o ktorej si mohol čitateľ prvý krát prečítať v roku 1931 v knihe Vražda na fare (The Murder at the Vicarage). Množstvo detektívok či už s Herculom Poirotom, alebo slečnou Marplovou bolo sfilmovaných. Agatha Christie písala aj pod pseudonymom Mary Westmacottová - napísala 6 psychologických románov, 19 zväzkov detektívnych poviedok, 14 divadelných hier s detektívnym námetom, 2 diela literatúry faktu a knihu básní. V roku 1976 zomrela vo Wallingforde vo veku 85 rokov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vražda v Orient expresu - Agatha Christie
Angličtina pre všetkých 1 - Lucie Meisnerová,Roman Baroš
14,54 €

„Aj keď veľa čítaš, každý deň si urči aspoň jednu vec, o ktorej budeš rozmýšľať.“

Lucius Annaeus Seneca