Knihy
E-knihy

Kriedové správy

Ikar, 2018
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2018

V roku 1986 sú Eddie a jeho priatelia ešte iba chlapci na prahu dospievania. Dni trávia bicyklovaním okolo svojej ospalej anglickej dedinky a vymýšľaním vzrušujúcich hier. Keď kamarát Gav dostane na dvanáste narodeniny vedierko plné kried...

Čítaj viac

12,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V roku 1986 sú Eddie a jeho priatelia ešte iba chlapci na prahu dospievania. Dni trávia bicyklovaním okolo svojej ospalej anglickej dedinky a vymýšľaním vzrušujúcich hier. Keď kamarát Gav dostane na dvanáste narodeniny vedierko plné kried, po prvých rozpakoch ich darček nadchne. Na dohovorených miestach si kreslia kriedou panáčiky, svoj tajný kód obsahujúci správy, ktorým rozumejú iba oni. Potom ich však jeden tajomný kriedový panáčik privedie rovno k rozštvrtenému telu a tým sa ich životy navždy zmenia.
V roku 2016 je Eddie už dospelý, trochu osamelý muž a myslí si, že s deprimujúcimi zážitkami z minulosti sa už vyrovnal. Nečakane však dostane list, ktorý obsahuje kresbu jediného kriedového panáčika. Keď sa ukáže, že rovnakú správu dostali aj jeho priatelia, všetci to považujú za hlúpy žart... kým jedného z nich nenájdu mŕtveho.
Vtedy si Eddie uvedomí, že zachrániť sa znamená konečne zistiť, čo sa naozaj pred mnohými rokmi stalo.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kriedové správy - C.J. Tudor
Štvrtá stena - Danica Hričová
22,53 €
Ušetríte 0,27 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Chalk Man
Rozmer
135×208 mm
ISBN
9788055158020
Naše katalógové číslo
294045
Počet strán
352
Hmotnosť
410 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Čo si myslíme my

Kníhkupec
22. februára 2019

Chválim.Výborné prelínanie časových línií,napätie,prekvapivý záver a poctivé remeslo.Možno by knihe svedčalo svižnejšie tempo,ale atmosféra bola vystavaná výborne.Príjemné prekvapenie.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

30 hodnotení

18
2
6
2
2

pred šiestimi dňami
Napínavý príbeh o dôsledkoch nášho konania, o skrytých tajomstvách a temných spomienkach. O hľadaní vraha a skutočnej pravdy.
V tejto knižke mne osobne absolútne nič nechýbalo - dokonca ani zaujímavé myšlienky. Autorka pekne vykreslila povahy postáv a vedela sa pohrať s mojou zvedavosťou. Rozuzlenie nie je zlomové, prelúskate sa k nemu postupne ale až na úplnom konci sa dozviete niečo, čo bolo celý čas skryté.
Čítaj viac
21.5.2019
Otras
Prva polovica knihy este ako-tak, potom asi autor nadobudol pocit, ze by to chcelo vsunut par necakanych zvratov, ale dost sa mu to nepodarili, neverila som tomu, ma to daleko od dobrej knihy. Skoda penazi, keby som to aspon nekupila ako e-book, ale papier, ze by som to slahla za dve eura na bazos, v krajnom pripade do krbu.
Čítaj viac
Janka Kolenová
30.4.2019
Príbeh z bežného života s nádychom mysteriózny a záhad. Nechýba realistické stvárnenie bežných životných situácií rovnako ako dve prelínajúce sa dejové línie minulosti a súčasnosti. Pozeráme na príbeh najskôr očami mladému chlapca a neskôr dospelého muža. Bolo zaujímavé vidieť prerody postáv. Po dejovej stránke som čakala trochu viac, no záver bol napínavý a rozuzlenie prekvapivé. Kniha sa čítala dobre a veľkým plusom v nej sú najmä postavy a ich vývoj.
Čítaj viac
9.4.2019
Tri hviezdy
Čítalo sa to dobre.Aj preklad bol fantastický, za ten fakt tlieskam a oba palce hore. ALE napirek tomu ma kniha až tak neoslovila. Celý čas v podstate tušíte, kto - čo spravil, kto má v čom prsty, pretože tých indícií v priebehu deja je tu fakt mrte a tým pádom záver knihy postrádal nejaké extra veľké odhalenie. Páčilo sa mi však, ako tu boli zakomponované činy AKCIA-REAKCIA, vykreslenie toho, že každý čin má svoje následky, čo zaseješ to aj zožneš a takisto aký dôraz bol v celej knihe kladený na slovko KEBY...
Čítaj viac
Kateřina Plickova
15.3.2019
Kříďák není v principu špatná kniha, ale u titulu, kdy vidíte reklamu v podobě polepů na automobilech i v dnešních dnech, čekáte více. Mnoho knih bez podobného reklamního šílenství má vyšší hodnocení, protože se od něj neočekává tolik. Děj postavený na dvou časových rovinách, neustálé comebacky a "temná tušení", která vyšumí do prázdna a na konci nezodpovězené kličky děje, bohužel spíše rozčilují. Titul se snaží dodržet tradice Stephena Kinga, navzdory snaze pokulhává i za jinými knihami tohoto žánru. Přehnaná propagace knihy na úkor obsahu opravdu knize škodí.
Čítaj viac
Adela
22.11.2018
Přečteno jedním dechem. Nový King by bylo za vhodno dodat. Poutavý příběh i styl psaní. Určitě doporučuji přidat do knihovny. Kridak poputuje náhorní část poličky na čestné místo k Panu Kingovi. Těším se na další knihy
Čítaj viac
17.6.2018
Odporúčam
Niekedy si kúpim knihu len kvôli tomu,že ma zaujme jej obálka..takto to bolo aj s Kriedovými správami. Autorku som vôbec nepoznala,ale príbeh o partii deciek,malom meste,kriedových panáčikoch, vraždách a zopár podivýnoch ma zaujal a nepustil až dokonca,páčilo sa mi prepájanie minulosti so súčasnosťou a aj prekvapivý záver či skôr doslov..
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kriedové správy - C.J. Tudor
Štvrtá stena - Danica Hričová
22,53 €
Ušetríte 0,27 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green