Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Adam - Blažena Ovsená
Adam
12,49 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
12,49 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Adam je mladý vysokoškolák, ktorý hľadá svoju sexualitu. Má podozrenie, že by mohol byť na chalanov, ale nechce si to za žiadnu cenu priznať, lebo nevyzerá ako typický zženštilý gej. Práve naopak, nikto by to doňho nepovedal. Lenže potom sa objaví pekný spolužiak Filip a Adam zrazu vie, že je to silnejšie než on. Chce Filipa za najlepšieho priateľa, no Filip mu dáva jasne najavo, že nemá záujem. A tak sa Adam trápi sám so svojím tajomstvom a dúfa, že si raz nájde peknú blondínku. Medzičasom začne chodiť na angličtinu. Na kurze sa spriatelí s Dášou, mladou netradičnou sexy lektorkou, ktorá rozjasňuje jeho dni svojou nebojácnou a liberálnou povahou. Dáša pre zmenu chodí so Samsonom, lektorom z Anglicka, ktorý si rád vypije, no ich vzťah nie je ideálny. Adam sa stretáva s obomi a prežíva s nimi bláznivé večery plné rockových koncertov, ale aj hádky dvoch patologických pováh. Keď sa Adam naučí čo-to po anglicky, objaví sa možnosť ísť pracovať do Spojených štátov. Stará tetka Veruna mu vtedy porozpráva o vzdialenej rodine v Chicagu a Adam sa rozhodne, že ju pohľadá. V Amerike potom zakúsi tvrdú realitu, kedy je odkázaný iba sám na seba, spoznáva život ilegálnych imigrantov a zažíva s nimi humorné aj smutné chvíle.

Ako dopadne Adam v Amerike? Nájde vzdialenú rodinu? Vráti sa domov na Slovensko? A čo Filip? Stane sa jeho najlepším priateľom? A čo sa udeje, keď na scénu vstúpi štvrtý aktér, Jaro, Adamov najlepší kamarát z detstva? Kým Dáša sa ešte stále háda so Samsonom, Adam si v sebe musí spraviť jasno a na to potrebuje čas. Veľa času. Priveľa času. A to ho poriadne znervózňuje. Tak je Adam teplý, alebo nie? Pokračovaním tohoto románu je román Neviditeľný zdroj.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Adam - Blažena Ovsená
Neviditeľný zdroj - Blažena Ovsená
31,87 €
Ušetríte 1,61 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
305
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
291242
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788097276805

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

jacklondyn
11.12.2017
Pár slov k Adamovi
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Adam Fejfar. Chalan, ktorý rád cestuje, riskuje, nebojí sa pustiť do debaty s cudzím človekom a stáť si za svojim názorom. V jednej chvíli vie vybuchnúť, v ďalšej pozorne počúvať. Adam spozná Ameriku z trochu inej strany, na pár dní sa z neho stane dokonca bezdomovec. Opatrne otvára dvere do homosexuálnej komunity, ktorá bola v dobe, keď sa tento príbeh odohráva, oveľa uzavretejšia a spoločnosťou inak vnímaná. ako je tomu dnes. Alebo je to len zdanie? Zaujímavý pohľad na dobu a na hlavného hrdinu príbehu, ktorý v nej žil a svoje dojmy pozorne zachytával na papier. A potom sa nejakým spôsobom zoznámil s Blaženou Ovsenou a my máme vďaka nej možnosť držať v rukách tento vydarený knižný debut a v pokoji svojich obývačiek alebo cestou vlakom, si ho vychutnávať. Čítaj viac
Jurislav
5.12.2017
príbeh nielen pre gejov
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Najlepšie na Adamovi je to, že ho môžete dať prečítať aj svojim rodičom bez ohľadu na vyznanie. Postavy z okolia hlavného hrdinu sa zdajú byť celkom uletené, ale postupne v nich začnete spoznávať vlastných kamarátov a členov rodiny. Tetka Veruna je pre mňa osobne topka a autorka nádherne zvládla zachytiť jej nárečie. Bonus je cesta Adama do USA, kde sa snaží urobiť dieru do sveta, a ako aj veľká časť mladých Slovákov dnes, aj on nadáva na slovenské pomery. Dlhé filozofovanie nad utrpením každodenného života zobrazené prostredníctvom liberálnej lektorky Dáši aj mňa prenieslo nachvíľu do študentských čias, kde sa veľa pilo, fajčilo, ale o to viac žilo. Dúfam, že Adam svoju sexualitu nájde a potom to v pokračovaní poriadne roztočí. (lebo si myslím, že aj keď má v tom Adam trochu bordel, tak je totálne teplý). Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Adam - Blažena Ovsená
Neviditeľný zdroj - Blažena Ovsená
31,87 €
Ušetríte 1,61 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“