Univerzita výnimočných: Skúška - Joelle Charbonneau
Univerzita výnimočných: Skúška
9,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Univerzita výnimočných: Skúška

Nestačí byť najlepší...

Vydavateľstvo
Fragment, 2017
1. diel série
Univerzita výnimočných
296 strán
4 hodiny čítania

Zem bola zničená vojnou. Nastal čas na jej obnovu! Cia ukončila strednú školu a s napätím očakáva, či bude vybraná do celoštátneho programu pre najnadanejších študentov. Iba oni sa totiž môžu uchádzať o štúdium na univerzite v Tosu. Najskôr však musí... Čítať viac

Zem bola zničená vojnou. Nastal čas na jej obnovu! Cia ukončila strednú školu a s napätím očakáva, či bude vybraná do celoštátneho programu pre najnadanejších študentov. Iba oni sa totiž môžu uchádzať o štúdium na univerzite v Tosu. Najskôr však musí... Čítať viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Bestseller preložený do 15 jazykov!

Titul je dostupný aj ako komplet celej série za skvelú cenu!

Zem bola zničená vojnou. Nastal čas na jej obnovu! Cia ukončila strednú školu a s napätím očakáva, či bude vybraná do celoštátneho programu pre najnadanejších študentov. Iba oni sa totiž môžu uchádzať o štúdium na univerzite v Tosu. Najskôr však musí obstáť v testovaní, ktorým prejdú len skutočne výnimoční. Cia tú šancu dostane. Tesne pred odchodom sa jej však otec zverí s útržkami desivých spomienok, ktoré má na testovanie on. Radosť z úspechu vystriedajú strach a neistota. Cia začína tušiť, že ju čaká tvrdá skúška, v ktorej nepôjde len o vedomosti, ale najmä o správne rozhodnutia a schopnosť odhadnúť ľudí. Keď opúšťa rodinu, v ušiach jej znie otcova zúfalá rada: „Never vôbec nikomu!“ A hlavou jej víria pochybnosti, či sa ešte niekedy vráti domov...

Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Čítané kusy

Čítaná, mierne opotrebovaná
slovenčina, Fragment, 2017
Na sklade, objednávajte však rýchlo
6,49 €
-35 %

Knihy

Kniha
slovenčina, Fragment, 2017
Vypredané
Kniha
čeština, Nakladatelství Fragment, 2016
Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
slovenčina, Fragment, 2017
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
6,00 €
Ďalšie
Originálny názov
The Testing
296 strán
4 hodiny čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
135×203 mm
Hmotnosť
350 g
ISBN
9788056403884
Rok vydania
2017
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
281664
Štýl
napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Univerzita výnimočných
Vydavateľstvo
Fragment
Pre koho
new adult

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

45 hodnotení

32
11
1
1
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

1

Matika mi veľmi nejde, šport tiež nie, ale ak niečo dokážem tak je to celé dni ležať a ponárať sa do rôznorodých príbehov zo žánru fantasy.

Miriama Pčolková
12.7.2022
Skúška
Musím priznať že táto kniha bola skúškou aj mojej odvahy. Prežila som z hlavnou hrdinkou milión krásnych aj strašných momentov, no rozhodne to neľutujem. V príbehu bolo veľa napätia a smútku ale aj radosti a nechýbala láska. Niekedy som mala pocit že prečítať pár riadkov o smrti jedného človeka, bolo pre mňa rovnako ťažké ako pre postavu ktorá pri ňom stála. Myslím že táto kniha nie je nič pre slabé povahy ale každému hrdinskému dobrodruhovi určite urobí radosť. Čítať viac
4
Mentalista - Simon Winthrop
Práve čítam
Mentalista

Čítame knihy aby sme zistili, kým sme. Čo iný ľudia, či už vymyslený alebo skutočný ľudia robia, cítia alebo si myslia, je podstatným vodítkom k pochopeniu kým sme a kým sa môžeme stať...

Malencia book_warrior
4.8.2021
Táto kniha Vás najprv upúta a pomaly si získa Vaše srdce. Postavy v tejto knihe si otvoria dvierka do Vášho srdca a garantujem Vám že tam ostanú naveky.
- V príbehu som nenašla žiadne hluché miesto pri ktorom by som sa nudila Dej sa mi veľmi páčil, a odporúčam každému.
Čítať viac
4
8.4.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Cia mladá, múdra a ctižiadostivá...
Hlavnou hrdinkou knihy je Cia. Žije v zemi, ktorá bola zničená vojnou. Zvyšok ľudstva sa snaží o obnovu Zeme a krajiny. Cia je mladá žena, ktorá skončí strednú školu. To je čas, kedy sa buď zamestnajú vo svojej komunite alebo majú možnosť - ak budú vybraný - ísť študovať na Univerzitu do Tosu.

Cia tú možnosť dostala. Bola vybraná, aby sa mohla zúčastniť skúšky. Tesne pred odchodom sa jej otec zverí so spomienkami, ktoré sa mu vynárajú na skúšku, ktorú niekedy absolvoval on sám. Varuje ju aby nikomu neverila.

Univerzita výnimočných je len pre najnadanejších uchádzačov...
Od momentu, kedy odchádza z rodného domu, začína pravý boj o holý život. Každý jej krok je sledovaný. Všetko čo robí môže rozhodnúť o tom, či bude žiť alebo zomrie. Do Tosu prichádza vznášadlom, ktoré je vyslané z hlavného mesta. Už počas cesty, zisťuje Cia, že nie je všetko tak ako si predstavila.

Na Univerzitu prichádzajú mladý z celej krajiny. Každý z nich je pripravený a odhodlaný dostať sa do úzkeho výberu študentov. Iba zopár výnimočných bude mať možnosť nastúpiť do prvého ročníka na Univerzite.

Všetko môže byť úplne inak.....
Na Univerzite ich čaká séria niekoľkých veľmi náročných úloh. Zo začiatku si myslia, že pôjde len o vedomosti. Do momentu, kedy prvý z nich zomrie, pretože nesplnil dostatočne úlohu. Cia a ostený zistia, že za zlyhanie sa niekedy platí aj životom.

Po sérií úloh, ktoré sa dejú priamo v budove nastáva ďalšia fáza testovania. Tí, čo prešli prvou, budú poslaný do neupraveného miesta na Zemi, kde žijú rôzne zmutované zvieratá, ľudia, voda je nepitná a jedlo je ťažké zohnať. Tu budú musieť čeliť nebezpečenstvu, ktoré na nich číha vonku ale aj pred ostatnými súpermi. V tejto časti sa to veľmi podobá na Hry o život ale nie je to rušivé.

Čo sa mne veľmi páčilo na knihe je to, že sa ľahko číta. Od prvého momentu sa dej dobre rozvíja. Hlavná hrdina, je vykreslená celkom zaujímavo. Páčila sa mi.
Čítať viac
1

Matika mi veľmi nejde, šport tiež nie, ale ak niečo dokážem tak je to celé dni ležať a ponárať sa do rôznorodých príbehov zo žánru fantasy.

Miriama Pčolková
12.7.2022
Zaujímaví a celkom dlhý príspevok. Chcela by som len poznamenať že Cia a ostatný uchádzači zdolávali výzvy a nástrahy na skúške a až potom sa zlomok z nich (tí čo uspeli) dostal na univerzitu. Čítať viac
Klaudia T
6.8.2020
Prekvapenie
Kniha sa mi velmi páčila. Veľmi ma prekvapilo koľko akcie a zvrtov v nej je. Odporúčam každému, kto má rád dystopické knihy. Otvorený koniec som očakávala, keďže je to prvý diel. Jediné, čo sa mi nepáčilo, bola lovestory, ktorá tam bola podľa mňa navyše a predvídateľná.
Knihu vrelo odporúčam.
Čítať viac
1
12.4.2020
Lepšie, než som si vedela predstaviť!
Overený nákup
Keď som dočítala Divergenciu, Martinus mi začal na hlavnú stránku odporúčať práve Univerzitu výnimočných. Všetky tri knihy som si kúpila v jednom sete, za čo som vážne rada. Kniha je úžasne napísaná. Ja osobne som ju čítala celkom dlho, no nechcela som, aby by niečo uniklo. Prostredie som si vedela živo predstaviť, hlavná hrdinka ma stiahla do deja a nemohla som sa odtrhnúť. Myslím, že by som bola naštvaná, keby som nemala aj druhý diel, pretože koniec knížky je otvorený, ale to myslím ničomu nevadí. Čítať viac
10
13.11.2019
Výnimočné
Overený nákup
Tak ako je vzadu na obale knihy napísané „Hunger Games boli skvelé, táto séria je výnimočná!“ ja s týmto tvrdením súhlasím. Knihu som kúpila na základe popisu ktorý ma veľmi zaujal a neľutujem. Množstvo napätia, akcie, vedomostí a neutíchajúci dej. Ak som ju prestala čítať, tak len z dôvodu, že som nechcela vedieť ako to bude pokračovať aj keď som veľmi chcela už byť na konci. Čítať viac
3

Obyčajný chalan z Bratislavy, ktorý sa venuje kadečomu možnému a rád si tvorí prehľad o rôznych oblastiach života. Ako decko mal kvôli škole ku knihám averziu (asi nemusím vysvetľovať prečo) ale prelomila sa knihou Eragon, ktorá ostáva jeho srdcovkou.

Jakub Fertáľ
9.10.2019
Dievčenský príbeh nie len pre dievčatá?
Milujem dystopické knihy, túto knihu som kúpil len tak naslepo, ale neskutočne ma prekvapila. Prostredie je veľmi nádherne vykreslené a do deja vás naozaj vtiahne. Aj napriek tomu, že hlavná hrdinka pravdepodobne nemala za cieľom osloviť čitateľa ako som ja, ale stalo sa, je to naozaj super baba!
Odporúčam každému, kto má rad dystopickú literaturú plnú sci-fi a fantasy prvkov a nevadí mu závan tínedžerských problémov.
Čítať viac
andrea
6.3.2019
vydarená trilogia
po prečítaní Prechod ( mala som ju v češtine až 2 a 3 diel v slovenčine) .. som hľadala podobný žáner a zaujala ma práve táto trilogia... výborná dynamika deja ( nájdete v nej smrť , lásky menej , ale neveríte nikomu :) ...), knihy sa čítali ľahko , nakoľko bolo v nej veľa napätia a aj vymyslené historické údaje boli napísané uveriteľne... záver zostal taký napolovicu otvorený , takže smer a budúci život hlavnej postavy presne nezadaný....
doporučujem celú trilogiu
Čítať viac
Anna
28.12.2018
Priemer
Kniha má krásnu obálku, námet je dobrý a slovenský preklad je výborný. Autorka sa nechala inšpirovať Hunger Games a Divergenciou, avšak z každej série si zobrala iba niečo a doplnila to svojím unikátom, a práve preto je kniha odlišná.
Avšak, bola to ľahšia kniha, ktorá nemala príliš rýchly spád, skôr to bolo oddychové čítanie a rozhodne tam nebola nejaká dych berúca akčnosť. S postavami som sa nedokázala stotožniť a bohužiaľ, konanie postáv a i dej a aj záver bol ľahko predvídateľný.
Ľahšia kniha, ktorá neurazí.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Hunger Games boli skvelé, táto séria je výnimočná!
New York Times

Čítať viac

„A ja som sa doňho zaľúbila, ako keď človek zaspáva: pomaly, pomaličky až zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green