Chorobopis a liečba slovenského zdravotníctva - Marcel Klimek
Chorobopis a liečba slovenského zdravotníctva
6,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Člen Dozornej rady VšZP Marcel Klimek zverejnil vlastný "ozdravný plán" pre zdravotníctvo - ľudia by mali dostať časť svojich odvodov naspäť...

Čítaj viac
6,90 €
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Člen Dozornej rady VšZP Marcel Klimek zverejnil vlastný "ozdravný plán" pre zdravotníctvo - ľudia by mali dostať časť svojich odvodov naspäť.
Ľudia by mali dostať časť svojich odvodov naspäť, ak vďaka zdravému životnému štýlu nebudú v priebehu roka odkázaní na pomoc lekárov. Navrhuje to podpredseda Dozornej rady Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marcel Klimek. V čase neistého osudu ozdravného plánu VšZP zverejnil vlastný návrh riešenia problémov slovenského zdravotníctva: obmedzenie zisku zdravotných poisťovní podľa modelu dôchodkových správcovských spoločností, aktualizácia cien zdravotníckych výkonov po dvanástich rokoch (zreálnenie tzv. bodovníka), zavedenie bonusu pre poistencov, ktorí v priebehu roka zaplatili na odvodoch viac, ako nakoniec vyčerpali absolvovaním vyšetrení alebo iných výkonov. To sú len tri z desiatich kľúčových opatrení, ktoré Marcel Klimek vo svojej novej knihe navrhuje na základe porovnávania modelov a dát z najvyspelejších štátov sveta združených v organizácii OECD.

"Tí, ktorí majú v rukách slovenské zdravotníctvo, celé roky robia všetko pre to, aby to nefungovalo. Celý ten princíp je presne opísaný v tejto publikácii. Je to napínavý román, ktorý keď začnete čítať, buď ho dočítate, alebo ho dočítate," povedal na uvedení knihy CHOROBOPIS A LIEČBA SLOVENSKÉHO ZDRAVOTNÍCTVA (Desatoro pre kvalitnú bezplatnú zdravotnú starostlivosť) prezident Slovenskej lekárskej komory Marian Kollár

"Za posledné desaťročia je tento text jeden z mála, ktorý prináša tak priamy, profesionálny a pritom nikým nemotivovaný pohľad na základné choroby nášho zdravotníctva. Súčasne prináša jednoduché riešenia, ktoré by dokázali tieto choroby vyliečiť,"  doplnil predseda Lekárskeho odborového združenia MUDr. Peter Visolajský.

"Môžeme iba dúfať, že sa raz stane ministrom zdravotníctva človek, ktorý sa inšpiruje touto knihou. Riešenia nie sú zložité, ale vyžadujú odvahu," dodala predsedníčka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Monika Kavecká.

Kniha Ing. M. Klimeka na 154 stranách opisuje príčiny krízového stavu slovenského zdravotníctva, predkladá návrhy štyroch okamžitých a šiestich dlhodobých riešení, ktorých výsledkom má byť kvalitnejšie starostlivosť bez ďalších poplatkov nad rámec odvodov, tak, ako to garantuje Ústava SR. Zaujímavosťou je aj zoznam najziskovejších firiem, ktoré profitujú na zadĺženom systéme. Autorom kresby na obálke je známy karikaturista Martin "Shooty" Šútovec, ktorého už známe obrázky na tému slovenského zdravotníctva sú príjemným oživením analytickej publikácie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
14,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
154
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
127×177 mm
Hmotnosť
207 g
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
279707
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Modrý slon

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

3 hodnotenia

2
0
0
0
1

Martin Hrúz
7.11.2017
Zdravotníctvo
Ak máte záujem o skutočnú reformu zdravotníctva, vrelo doporučujem. Vynikajúca analýza stavu a návrhy ako riešiť súčasnú neutešenú situáciu v slov. zdravotníctve.
Je čas podporiť konečne ľudí s dobrým úmyslom.
Čítaj viac
Kika
9.8.2017
Zaujímavé
Veľmi zaujímavé postrehy má pán Klimek... Motivovať ľudí k zdravému životnému štýlu vracaním peňazí z odvodov by nebolo zlé, len či na to štát bude mať... Čítaj viac
Martin Hrúz
7.11.2017
Zdravím, ale to nie je to hlavné v knihe, zamerajte sa na tvorbu hodnoty bodu, to je podstata.

Cena bodu = ohodnotenie zdravotníckych výkonov
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
14,89 €

„Dobrá kniha nemá koniec.“

R. D. Cumming