Knihy
E-knihy

Kukura

Jeho život ako ho prežil Čičvák

Dixit, 2017
Okamžitý download
EPUB
MOBI
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Dixit, 2017

Na trh prichádza neobyčajná kniha, ktorá rozpráva príbeh dramatického života človeka, ktorý ako jeden z mála slovenských umelcov prešiel doslova celý svet, osobne spoznal najvýznamnejších európskych umelcov svojej doby...

Čítaj viac

8,99 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Jedinečný životopis slávneho slovenského umelca„Pracujem so svojou dušou.“ Tak znel novinový titulok, ktorý uvádzal rozhovor s Jurajom Kukurom v nemeckých novinách tesne po premiére inscenácie Yerma v mníchovskom divadle Kammerspiele. Písal sa rok 1984 a začínala sa fascinujúca medzinárodná kariéra Juraja Kukuru, ktorá v kontexte dejín slovenského herectva nemá obdobu. Nezabudnuteľnú Yermu s Jurajom Kukurom v hlavnej úlohe režíroval nemecký režisér Peter Zadek, ktorý zďaleka nebol posledným umelcom svetového mena, s ktorým Kukura či už v divadle, alebo vo filme, pracoval.

Na trh prichádza neobyčajná kniha, ktorá rozpráva príbeh dramatického života človeka, ktorý ako jeden z mála slovenských umelcov prešiel doslova celý svet, osobne spoznal najvýznamnejších európskych umelcov svojej doby, preslávil sa v Nemecku a napokon sa vrátil na Slovensko, aby dnes viedol jedno z najdôležitejších slovenských divadiel.
„Mám tvár a mám dušu. Snažím sa pracovať so svojou dušou, pretože iba vtedy je to vidno na tvári,“ povedal Juraj Kukura v nemeckých novinách o svojom herectve. Kniha o jeho živote, ktorej strany sa budú doslova otáčať samé, vám umožní nahliadnuť do jeho duše a spoznať jeho pravú tvár.

Dozviete sa napríklad, čo stálo v osobnom telegrame od Leonarda Cohena, aké zvyky má pred nakrúcaním Pierre Brice, ako Juraj Kukura nečakane vyhral v lotérii, aká je atmosféra na filmovom festivale v Monte Carle a čo to znamená, hrať divadlo pred vypredaným 900-miestnym hľadiskom v cudzom jazyku.
Autor knihy Martin Čičvák je umelec a režisér, ktorého videnie dáva príbehu hlboký a úplne nový rozmer. Kniha je oveľa viac, než len životopisným rozprávaním. Je pohľadom mimoriadnej osobnosti na mimoriadnu osobnosť.
„Pripadalo mi smrteľným hriechom mať Juraja Kukuru vedľa seba a nevypytovať sa ho na všetko – na jeho život, názory, osudové stretnutia, lásky, prehry a víťazstvá, na jeho skúsenosti z tých veľkých európskych divadelných domov, na tých slávnych intendantov a tie krásne herečky z filmov, na komunizmus a exil a na všetko, čo sa o ňom hovorí, alebo len šepká, a čo sa šepká, na to som sa pýtal dvakrát aj trikrát, aby som sa o ňom nakoniec dozvedel všetko a napísal úplne celú pravdu. Takže tu je: Konečne celá pravda o Kukurovi!“ Martin Čičvák
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kukura - Martin Čičvák
Najjasnejší súmrak - Aly Martinez
16,59 €
Ušetríte 7,26 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Vydavateľstvo
Dixit
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
279172
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,2 / 5

18 hodnotení

11
3
1
2
1

Anna Fitzeková
3.6.2016
Názor čitateľa
Páči sa mi kniha o Jurajovi Kukurovi, je to môj obľúbený herec "ešte z mladosti" :) videla som veľa jeho filmov - pondelkové inscenácie, seriálov ... Ale aj v tejto knihe sa o ňom dozvedám viac, supe
Čítaj viac
Judita Šebešťanová
12.5.2016
čičvák kukura
V období keď išli všelijaké rozporuplné reči o emigrácii herca Kukuru,že sa nevie chytiť nikde/ani som poriadne nevedela .kde emigroval/,alebo naopak išli fámy ako zradil našu republiku/vtedy ešte československo/,ani som nevedela čo robí,s kým emigroval.Konečne v tejto knihe som sa aspoň čiastočne dozvedela,že emigrovať,to nie je tak ľahké,že nikde Vás nevítajú s otvorenou náručou,ale že prachy na živobytie si treba zaslúžiť...
Čítaj viac
čitateľka
3.2.2016
kniha ma nepresvedčila a už vôbec nenadchla
hodnotím ju ako slabú. Úvodný list syna pán Kukuru. K tomu by bolo možné poznamenať všeličo , rovnako k okolnostiam, pre ktoré musel pán Kukura s pani manželkou za hranice...ale načo? Komu to prospeje?

Čítaj viac
Dezider
17.1.2016
Názor čitateľa
Život, jeho príbeh a postoje pána Kukuru, ako ich interpretuje pán Čičvák, sú pozoruhodné. Nevystupuje tu veľmi do popredia, ale je iba veľmi mierne /skutočnosť bola oveľa hroznejšia/ naznačené, akých krutostí, manipulácie, ohavností, a zničených ľudských, rodinných životov bol schopný predchádzajúci režim. Aj to je pozívum tejto knihy.
Čítaj viac
Lucia
15.1.2016
Názor čitateľa
Ja som tú knihu kupovala ocinovi na Vianoce, spomínal mi,že by ju chcel a on si ju veľmi chváli, je spokojný, páči si mu obsah aj ilustrácia, s darčekom a to ma teší
Čítaj viac
eva
1.9.2015
Názor čitateľa
Kto má rád ľudí, ktorí celoživotne nariekajú na svoj osud, či už je priaznivý čí nie - ten by si mal túto ubolenú a usťažovanú knižku kúpiť. A tiež ten, kto chce lepšie spoznať, ako pán Kukura vidí svet a pán Čičvák pána Kukuru. Dozvieme sa napr. že od pána Kukuru sa začalo odčitávať, čo je herectvo (strana 126).....To akoby sme dovtedy nevedeli, páni Machata, Chudík, Króner a ďalší zrejme vykonávali iný druh profesie.....A tiež sa čitateľ dozvie, že pokým syn pána Kukuru žil s rodičmi, nosil zo školy domov štvorky. A keď ho zobrali z rodinného prostredia a poslali do školy v USA, zmenil sa na výborného žiaka a dnes je profesorom na Cambridge. Takže podľa mňa je kniha hlavne nariekaním Super ega nad tým, ako ho iní neľúbia a ako mu závidia, ale občas poskytuje aj (úsmevné) informácie, ktorými si môžme dovytvoriť názor na pána Kukuru.
Čítaj viac
bg
11.5.2016
Názor čitateľa
úplne súhlasím
Čítaj viac
Mil@n
7.8.2015
Super kniha
Zo zaciatku sa mi zdala trochu nezvykle pisana,ale potom sa rozbehla a precital som ju na dvakrat.A trochu som si poopravil nazor na divadlo a p.Lasicu...Uzasne,ako sa p.Cicvak dokazal prevtelit do koze p.Kukuru.
Vrele odporucam.
Čítaj viac
25.7.2015
skvelá kniha
Pán Kukura bol mojim šéfom počas troch rokov v Aréne - konečne som pochopila, prečo pôsobí ako pôsobí. Nemal to ľahké. Klobúk dolu pred pánom Čičvákom, ktorý je nielen skvelý režisér, ale aj spisovateľ.Aj keď nečítate biografie, táto sa číta ako román. Odporúčam!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kukura - Martin Čičvák
Najjasnejší súmrak - Aly Martinez
16,59 €
Ušetríte 7,26 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth