Knihy
E-knihy
8,75 €

Bežná cena Bežne 9,00 €

Ušetríte 3%

Posielame do 9 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román Lodenica (Naustet, 1989) od Jona Fosseho, jedného z najvýznamnejších žijúcich škandinávskych autorov, patrí v Nórsku doslova k čítankovým prózam a literárna kritika ho právom radí k novšiemu literárnemu kánonu. Príbeh o tragickom milostnom trojuholníku, do ktorého dvoch dávnych priateľov z detstva vženie nečakaným spôsobom oživená rivalita, sa odohráva v typickej pre Fosseho autorský štýl zredukovanosti deja a sugestívnej repetitívnosti rozprávaného.

Román Lodenica je nielen reprezentatívnym príkladom poetologických východísk silnej autorskej generácie, ktorá v Nórsku debutovala v 80. rokoch, ale v mnohom úspešne reprezentuje novšiu nórsku prózu vôbec. O jeho pôsobivosti svedčí aj skutočnosť, že bol v roku 1997 sfilmovaný.

Text Lodenice bol preložený do dánčiny, švédčiny a francúzštiny a v súčasnosti sa pripravuje jeho anglické a nemecké vydanie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Lodenica - Jon Fosse
Hry - Jon Fosse
21,30 €
Ušetríte 0,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Naustet
Rozmer
155×255 mm
Rok vydania
2017
Počet strán
133
Hmotnosť
365 g
Vydavateľstvo
Modrý Peter
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
276168

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Lodenica - Jon Fosse
Hry - Jon Fosse
21,30 €
Ušetríte 0,70 €

„Dávaj si dobrý pozor, aké knihy čítaš a s akými ľuďmi sa stretávaš. Tvoj charakter a činy budú ovplyvnené jedným aj druhým.“

Paxton Hood