Knihy
E-knihy

White Teeth

Zadie Smith

Zadie Smith sa narodila v roku 1975, jamajskej matke a anglickému otcovi v robotníckej štvrti na severovýchode Londýna. Vyštudovala anglickú literatúru a ešte počas štúdií vydala niekoľko poviedok, ktoré upozornili na jej talent. Jej prvotina Biele zuby, román z multikultúrneho prostredia...

8-9 hodín čítania
Vydavateľstvo
Penguin Books, 2017

Zadie Smith's White Teeth is a classic international bestseller and an unforgettable portrait of London, available as a Penguin Essential for the first timeOne of the most talked about fictional debuts ever, White Teeth is a funny, generous, big-hearted..

Čítaj viac

9,88 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Zadie Smith's White Teeth is a classic international bestseller and an unforgettable portrait of London, available as a Penguin Essential for the first timeOne of the most talked about fictional debuts ever, White Teeth is a funny, generous, big-hearted novel, adored by critics and readers alike. Dealing - among many other things - with friendship, love, war, three cultures and three families over three generations, one brown mouse, and the tricky way the past has of coming back and biting you on the ankle, it is a life-affirming, riotous must-read of a book.
Čítaj viac
Kúpte spolu
White Teeth - Zadie Smith
NW - Zadie Smith
20,29 €
Ušetríte 0,16 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
560
Hmotnosť
312 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Penguin Books
Rozmer
110×180 mm
ISBN
9780241981399
Naše katalógové číslo
273590

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

18 hodnotení

5
9
3
1
0

6
Children of Ruin - Adrian Tchaikovsky
Práve čítam
Children of Ruin

Knihy, o ktorých sa má človek stále chuť s niekým porozprávať, s ktorými sa musí podeliť. Bez ohľadu na to, koľkokrát sa o nich už porozprával, stále má pocit, že to ešte ani zďaleka nestačilo. Napríklad tých pár zobrazených hore v profile...

Marián Steiner
dnes
Ideálne skôr pre čitateľa oboznámeného s kultúrou a históriou UK
Kniha je fantastickým debutom, Zadie Smith vidí do duše svojim postavám, mužom či ženám rovnako, a vytvára plnohodnotné, plnokrvné postavy, ktoré sa snažia život svoj život v reáliách Veľkej Británie 20. storočia a ktoré ovplyvňujú veľké svetové udalosti (II. sv. vojna, imigrácia do UK z krajín bývalých kolónií a pod.), ale aj malé životné sklamania, nádeje, lásky a rodinné vzťahy. Hľadajú svoje malé miesto vo veľkom multikulturálnom svete súčasného Londýna, viac či menej úspešne. Určite ide o knihu, ktorá nemá univerzálnu schopnosť hovoriť rovnako príťažlivo všetkým čitateľom, ale naplno rozvinie svoje čary len pre čitateľa s dobrými znalosťami anglických reálií.

4/5: Prečo bez jednej hviezdy? Osobné hodnotenie anglického vydania by bolo 5/5, pretože pobavilo, vystihlo, zaujalo a učarovalo. V anglicku je Zadie Smith veľký fenomén, no je to práve jej citlivosť, s ktorou vykresľuje realitu tamojšieho života, ktorá z nej robí veľkú národnú autorku. Zatiaľ ale len národnú, určite nie nadnárodnú či svetovú. Táto jej schopnosť sa ťažko prekladá do iných jazykov a niečo sa určite nevyhnutne stráca v preklade.
Čítaj viac
13
13.2.2009
Biele zuby
Podľa mňa má Zadie veľký vyjadrovací talent a obrovský rozhľad...Vo svojej knihe ponúka podrobný opis života britských prisťahovalcov, pričom pokrýva tri generácie. Miestami až príliš zdĺhavé pasáže, ktoré by ste najradšej pri čítaní preskočili - ale v celkovom kontexte pomáhajú porozumiet celému príbehu a nahliadnuť do najhlbšieho vnútra hlavných postáv.
Zaujímavé...:)
PS: Stále nechápem, prečo vychádzajú takéto dobre knihy len v češtine...
Čítaj viac
Tomáš Špička
4.2.2008
Názor čitateľa
Rozhodne odporúčam. Nie je to síce nijak strhujúce, ale rozhodne veľmi dobre a vtipne napísané. Zvlášť v terajšej dobe, po rôznych teroristických útokoch v Európe sa človek dozvie, ako vnímajú život v Londýne prisťahovalci a ich potomkovia, prečo sa časť z nich radikalizuje, prečo sa neustále cítia ako cudzinci.....
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
White Teeth - Zadie Smith
NW - Zadie Smith
20,29 €
Ušetríte 0,16 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green