Knihy
E-knihy

Stačí iba dotyk

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2017
Edícia
Fortuna Litera

Jubilee Jenkinsová odmalička trpí nevšednou chorobou: je alergická na ľudský dotyk. Keď na strednej škole takmer prišla o život po prvom bozku, stala sa samotárkou. Po matkinej smrti je však nútená postaviť sa zoči-voči svetu a jeho

Čítaj viac

8,90 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Podmanivý, dojímavý a nevšedný príbeh o sile ľudského srdca. Jubilee Jenkinsová odmalička trpí nevšednou chorobou: je alergická na ľudský dotyk. Keď na strednej škole takmer prišla o život po prvom bozku, stala sa samotárkou. Po matkinej smrti je však nútená postaviť sa zoči-voči svetu a jeho nástrahám.
Zamestná sa v knižnici, kde sa zoznámi s účtovníkom Ericom a s jeho adoptívnym synom Ajom. Chlapec prežil traumu, lebo rodičia mu zahynuli pri páde lietadla a viní sa z toho. Hoci je svojský, s Jubilee si akoby zázrakom rozumie. Eric sa musí vyrovnať s Ajovou labilnou povahou a popritom rieši rodinné problémy s dcérou z prvého manželstva. Aj Eric sa spriatelí s Jubilee, v ktorej nájde oporu, a zaľúbi sa do nej. Zaumieni si, že si k nej nájde cestu prostredníctvom kníh a že ju naučí milovať život.

Stačí iba dotyk, aby bol šťastný. Stačí iba dotyk, aby zomrela. Stačí iba dotyk a príbeh o láske dvoch ľudí vás chytí za srdce a nepustí až do poslednej strany.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stačí iba dotyk - Colleen Oakley
Večná vášeň - Audrey Carlanová
16,50 €
Ušetríte 7,30 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
384
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
269380
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Milena
28.7.2017
Vyborne, odporucam!
Je to velmi svieza knizka o vaznych veciach, napisana s lahkostou a uveritelne, ziadna lacna love story. Nevedela som sa od nej odtrhnut. Niektore knihy precitam a o tyzden si neviem spomenut, o com boli a niektore na mna zaposobia a precitam si ich znovu. "Staci iba dotyk" pre mna patri do tej druhej kategorie :-)
Čítaj viac
Nikola
13.5.2017
Názor čitateľa
občas sa mi pri čítaní knihy stane, že si väčšmi obľúbim vedľajšie postavy.. pri tejto to tak nebolo. jubilee a eric sa mi zapáčili od prvej zmienky a skrátka som vedela, že táto kniha bude iná, krásna, jedinečná, nevšedná...bola :) pri posledných stranách som nevedela, či sa mám na autorku hnevať alebo sa skrátka zmieriť s tým, že takto to v živote chodí, no aj tak som sa chcela hnevať, ale potom...:)
Čítaj viac
Viktória Vikartovská
Viktória Vikartovská
12.4.2017
Názor čitateľa
Jedinečná! Zo začiatku som mala pochybnosti o tom ako bude táto kniha pôsobiť, ale teraz viem, že ju bez váhania odporúčam ďalším. Jubilee bojuje so strachom, nedôverou, bolesťou a s minulosťou. V každom slove cítite čím si musí prechádzať a zároveň si to neviete ani len predstaviť. To isté platí aj o Ajovi, bolesť chlapca ktorý prišiel o rodičov a musí si zvyknúť na nové prostredie, život a hlavne na to, že tých ktorých miloval nie sú s ním. Snaha Erica byť dobrým otcom, jeho odhodlanosť voči jeho dcére je pozoruhodná. Musím, ale povedať, že pri čítaní epilógu som mala rôzne pocity ako: "Takto sa to má skončiť? Vážne? Veď ich láska bola naozaj jedinečná?!" Potom sa dostanete do štádia, že sa zmierite s tým ako sa ich život vyvíja a napokon príde aj tak veľký zvrat. Autorka vás jednoznačne drží v napätí.
Čítaj viac
Katka
6.4.2017
Perfektná!
Podľa mňa slová podmanivá a nevšedná dokonale vystihujú túto knihu. Jubilee som si od začiatku obľúbila, nehovoriac o Ajovi, asi preto, lebo sú iní, a práve to na nich bolo také očarujúce. Konečne nijaká plytká romantika. Bolo mi až smutno, keď sa román skončil. Určite odporúčam.
Čítaj viac


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Stačí iba dotyk - Colleen Oakley
Večná vášeň - Audrey Carlanová
16,50 €
Ušetríte 7,30 €

„Je skutočne veľa ľudí, ktorí čítajú iba preto, aby nemuseli myslieť.“

Georg Christoph Lichtenberg