Knihy
E-knihy

Jiří Grygar: Takto sa ma nikto nepýtal

Rozhovory so Štefanom Hríbom o hmote, vesmíre a človeku

Štefan Hríb
Jar, ktorá zmenila Slovensko - Štefan Hríb
Jar, ktorá zmenila Slovensko - Štefan Hríb
Kde sa stratil Boh - Štefan Hríb, Marek Orko Vácha, Karel Sato, Tomáš Halík

Štefan Hríb pracoval od roku 1991 ako komentátor Lidových Novín. V roku 1992 začal v Rádiu Slobodná Európa ako dopisovateľ, neskôr ako moderátor. Od roku 1997 pracoval v týždenníku Domino Fórum ako redaktor, neskôr šéfredaktor. Od roku 2004 založil časopis Týždeň. Moderuje televíznu reláciu Lampa.

W PRESS, 2017
Okamžitý download
PDF
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
W PRESS, 2017

Čo bolo pred Veľkým treskom? Čo všetko sa dialo v prvej sekunde vesmíru? Bol vesmír hneď priestorovo nekonečný? Vieme cestovať do budúcnosti? Ako sa líši čierna diera od čiernej superdiery a máme sa toho obávať?

Čítaj viac

7,70 €

Bežná cena Bežne 10,99 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Čo bolo pred Veľkým treskom? Čo všetko sa dialo v prvej sekunde vesmíru? Bol vesmír hneď priestorovo nekonečný? Vieme cestovať do budúcnosti? Ako sa líši čierna diera od čiernej superdiery a máme sa toho obávať? Zrodil sa celý priestor naraz alebo stále pribúda? Kam až vesmír siaha a ako sa to s ním a nami skončí?

Existuje tu dnes niekto, kto by vedel o vesmíre, hmote a čase hovoriť tak zanietene a zároveň fundovane ako Jiří Grygar? Tak, že si po prečítaní rozhovorov s ním všetky tie veci o hviezdach, galaxiách, čiernych dierach alebo čiernych superdierach zamiluje aj laik? Grygar dokáže hovoriť ľahko aj presne, pútavo i poučne, je až neuveriteľné, ako nás dokáže vtiahnuť do tajomstva minulosti vesmíru. Stojí za to prečítať si o tom, čo je to skrytá hmota vesmíru, ktorým z dvoch druhov smrti by zomrel Einstein, keby vletel do čiernej diery, aký koniec asi čaká náš vesmír a prečo je človek zázrakom vesmíru. Táto kniha patrí do rúk každému, kto chce spoznať, v akom vesmíre žije.

Rozhovor je oveľa pútavejšia a prístupnejšia forma, pre čitateľa zaujímavejšia ako dlhý náučný text. Dobré otázky z nás vydolujú aj to, čo by sme sami nenapísali, takže o sebe a svete viac prezradíme. A ako to hovorí aj Jiří Grygar o tejto knihe, tak ako Štefan Hríb sa ho ešte nikto nepýtal.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jiří Grygar: Takto sa ma nikto nepýtal - Jiří Grygar, Štefan Hríb
Vidličky, lyžičky, nože - Eva Urbaníková
16,69 €
Ušetríte 7,29 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,3 / 5

12 hodnotení

8
2
1
0
1

Jaroslav Bazyľák
6.7.2017
skvelá kniha
...zhltnutá na jeden šup, na základe odporúčaní od jednej očarujúcej dievčiny vo vlaku :)
Obdivujem Hríba za jeho schopnosť spýtať sa na niečo, čo sa zdá úplne jasné, vďaka čomu získa ďalšie zaujímavé informácie a rozhovor tak môže plynúť s úplnou ľahkosťou. A nebolo ani jedno "Dobre tomu rozumiem?" :)
Čítaj viac
Miriam
9.1.2017
Radosť až na kosť
Neskutočne ma bavila....podať ťažké témy s ľahkosťou ... Grygar je total múdry muž. Fascinujúce od začiatku až do konca. Samozrejme, že je to po povrchu, ale kto chce ísť viac do hĺbky, nech sa páči.....kníh o kvantovej fyzike a teórii relativity je dostatok. Ale vedieť veľa a podať to takouto jednoduchou formou ... inšpiratívne. Howk, dohovorila som.
Čítaj viac
Katarina
3.1.2017
Dobre citanie
Urcite odporucam. Fascinujuca tema preberana pomocou dobrych otazok a co najzrozumitelnejsich odpovedi. Kedze ide o formu rozhovoru, citalo sa to velmi dobre. Nakolko som v oblastiach, ktore su preberane v knihe laik, bolo to pre mna velmi naucne citanie.
Čítaj viac
Švajka
6.12.2016
Je to šupa
Hríb ma talent na jednoduché, no podstatné otázky. Grygar je mimoriadny v zrozumiteľnosti. Okrem toho cítiť ich súzvuk, vzájomnú prajnosť a rešpekt. No a k tomu všetkému ešte ten nenormálny vesmír so svojími nepochopiteľnými súvislosťami. Krásna kniha.
Čítaj viac
Henrieta
30.11.2016
Hrib a Grygar - overena zaruka top kvality
Stefan Hrib sa pyta tak, ako by som sa pytala ja, keby som mala pana Grygara vedla seba (no dobre, este ovela lepsie ako by som sa ja pytala;)) a pan Grygar odpoveda tak zrozumitelne a fascinujuco, ze je to uplna radost citat! Naviac je kniha aj graficka velmi pekne spracovana. Odporucam!
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jiří Grygar: Takto sa ma nikto nepýtal - Jiří Grygar, Štefan Hríb
Vidličky, lyžičky, nože - Eva Urbaníková
16,69 €
Ušetríte 7,29 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green