Knihy
E-knihy

Dom prízrakov

Kriminálny prípad, ktorého vyriešenie komplikujú nevysvetliteľné úkazy. Vraždí nadprirodzený démon alebo ľudský páchateľ?

Európa, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Európa, 2017

Román Dom prízrakov žánrovo kombinuje detektívku s okultným hororom. Súkromný detektív Den prichádza na prosbu svojho priateľa Freda Podbereského na pohraničie v Podbereží do jeho paláca, v ktorom „straší". V jednej z komnát...

Čítaj viac

6,95 €

Bežná cena Bežne 9,99 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Román Dom prízrakov (1931) žánrovo kombinuje detektívku s okultným hororom. Súkromný detektív Den prichádza na prosbu svojho priateľa Freda Podbereského na pohraničie v Podbereží do jeho paláca, v ktorom „straší". V jednej z komnát dochádza k nadprirodzeným úkazom: počuť v nej stony, zjavujú sa obrovské nenávistné zelené zrenice, neviditeľná ruka zovrie hrdlo obete... Zakrátko počas špiritistickej seansy dôjde aj k záhadnému úmrtiu. Pomôže prípad vyriešiť znalosť okultných náuk, alebo racionálne detektívne vyšetrovanie?

Stanisław Antoni Wotowski patrí k najtajomnejším poľským spisovateľom medzivojnového obdobia 20. storočia. Bol vyšetrujúcim sudcom, policajným komisárom a v roku 1922 založil súkromnú detektívnu agentúru – pravdepodobne pobočku slávnej americkej Pinkertonovej agentúry. Potom, ako zanechal detektívnu prax, sa vrhol na tvorbu žánrovej literatúry. Ako autor sa špecializoval predovšetkým na okultistické detektívky (romány Čierny adept, Sekta diabla, Dom prízrakov), ale vytvoril aj kriminálny román (Človek, ktorý zabudol svoje meno). Písal tiež práce o okultizme a mágii (Tajomstvá čiernej a bielej mágie) a o slobodomurároch. V roku 1939 iba zázrakom prežil bombardovanie Brodov. No následne sa na hraničnom prechode v Zaleszczykach, keď na svitaní prekročila hranice Poľska Červená armáda, po ňom akákoľvek ďalšia stopa stráca. Jeho knihy boli v 30. rokoch minulého storočia mimoriadne úspešné, no počas Poľskej ľudovej republiky bol Wotowski zakázaným autorom – ani nie pre svoje politické postoje, ako skôr pre historické obdobie salónov, bankárov a barónov, ktoré vo svojich knihách zobrazoval.

Román Dom prízrakov je založený na skutočnom kriminálnom prípade rodiny Potockých, ktorý Wotowski sám vyšetroval. Samozrejme, dofabuloval detektívnu záhadu strašidelnej komnaty a primiešal aj okultné ingrediencie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dom prízrakov - Stanisław A. Wotowski
Žiadnu lásku, len sex - Vi Keeland
15,25 €
Ušetríte 6,64 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Vydavateľstvo
Európa
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
265852
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,8 / 5

5 hodnotení

1
3
0
1
0

15.4.2017
Dobrá dobová detektívka
A dokonca je založená na skutočných udalostiach! Stanisław Wotowski bol bezpochyby majster pera a aj dnes sa jeho detektívne príbehy čítajú s ľahkosťou. Nečakajte žiadne archaizmy či pátos, kniha je napísaná veľmi moderne. Hlavné postavy majú dobre vykreslený charakter, atmosféra vás vtiahne a zrazu máte chuť zahryznúť si ku knižke z Pierogov a pri napínavých scénach si dať za hlt Żubrówky. A to všetko autor stihol len na 160 stranách! Bohužiaľ sa len málo venoval postupnému odhaľovaniu zločinu. Ako čitatelia nemáme možnosť sledovať myšlienkové procesy detektíva. Zostáva nám len hádať, kto sa za neplechami skrýva. Detektív na konci odhalí celú záhadu a vysvetlí svoje konanie, ale celá časť pátrania je vynechaná. To je škoda. Nečakajte Agathu Christie v poľskom kabáte, ale ako atmosférický detektívny príbeh, ktorého poslaním je trochu vám nahnať strach, svoju úlohu splnil bravúrne.
Čítaj viac
23.5.2017
Názor čitateľa
Veru prekliatie napísať recenziu s toľkými chybami
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Dom prízrakov - Stanisław A. Wotowski
Žiadnu lásku, len sex - Vi Keeland
15,25 €
Ušetríte 6,64 €

„Bojte sa človeka, ktorý prečítal iba jednu knihu.“

Denis Diderot