Knihy
E-knihy

Psychologie sériových vrahů

200 skutečných případů brutálních činů sériových vrahů současnosti

Grada, 2013
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Grada, 2013

Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Jako ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od...

Čítaj viac

21,40 €

Bežná cena Bežne 27,67 €

Ušetríte 23%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Jako ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stadia vyšetřování jejich násilných činů.Publikace je určena jak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, tak studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie nebo kriminalistiky. Představuje více než 200 příběhů jedinců s vysoce patologickým profilem osobnosti a chování a ukazuje tak přehled příčin vzniku a projevů zla, násilí a bolesti. Kniha obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených přímo pachateli. Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů. Měla by sloužit jako prevence a výzva k ostražitosti. Upozorňuje na nebezpečí, která na nás mohou číhat na jakémkoli místě.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Psychologie sériových vrahů - Andrej Drbohlav
Nôž - Jo Nesbo
33,20 €
Ušetríte 11,37 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
472
Vydavateľstvo
Grada
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
263448
Rok vydania
2013

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

16 hodnotení

12
3
1
0
0

5.5.2019
Psychológia sériových vrahov
Na túto knihu som sa veľmi tešil a mal som na ňu aj patrične vysoké požiadavky. Moje očakávanie, žiaľ, nesplnila. Mal by som dať dve hviezdy, ale za námahu, ktorú si dal autor, pridám ešte jednu.
Prvá tretina knihy opisuje všeobecné psychologické termíny, modus operandi, fázy vraždy, typológiu podľa motívu, intelektuálne schopnosti, vzdelanie, vzťah k rodičom, súrodencom, behaviorálne patologické javy... Jednoducho psychológiu osobnosti vraha. Táto časť, ako všeobecný úvod, sa mi páčila.
Ďalšie dve tretiny boli akousi encyklopédiou 200 príbehov sériových vrahov. Dozvedeli sme čo-to o ich živote, o prevedení spáchania svojho činu, o treste, o obetiach. Od tejto časti som si sľuboval oveľa omnoho viac. Radšej by som prijal, keby do detailu rozpracoval psychológiu 20 vrahov, ako nepísať stručný životopis 200 vrahov. Jednoducho očakával som, že tu sa dočítame, aké mal pohnútky páchateľ, aké boli jeho myšlienky pred spáchaním skutku. Akú cenu má preňho ľudský život? Uvedomuje si ju vôbec? Považuje to za pomstu alebo tak koná, lebo ho to len uspokojuje? Je schopný mať niekoho rád? Taký človek by ho vedel zmeniť? A kopec ďalších otázok.
Čítaj viac
Anastázie Lytvyněnko
9.1.2018
Výborná kniha!!! Jsem nadšená z toho že Andrej Drbohlav něco takového uskutečnil a vydal. Tato kniha je opravdu skvostem. Není to žádné složité vysvětlování a samotná psychologie. Je to mnohem víc.
V první části knihy jsou vysvětleny určité pojmy a psychologické termíny, spolu se statistikami a tabulkami. Jsou však přehledné a pochopitelné. V Případě, že se budete ztrácet mezi množstvím termínů, na konci knihy je slovník, kde si dané termíny můžete vyhledat.
Druhá část knihy tvoří již samotný seznam sériových vrahů.
Nejsem žádný expert ani fanoušek vražd, avšak psychologie a myšlení těchto lidí, je i přes svoji hrůznost, zajímavá.
Proto je tato kniha opravdu skvostem.
Čítaj viac
Zuzana
29.10.2017

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Velice výborně napsáno. První třetina je zejména tzv. teorie a poté je jednotlivé poznání a příběhy každého sériového vraha. Autor si dal určitě hodně práce s hledáním údajů. Výborné!
Čítaj viac
Longy
23.8.2015
zaujimava aj pre laikov
Prvú štvrtinu knihy tvorí "teória", v ktorej sa dozvieme niečo o psychológii sériových vrahov, je tam aj dosť štatistických údajov, typológia, profilovanie a tak podobne. Napriek tomu, že ide o odborné informácie, číta sa to veľmi ľahko. Potom nasleduje "encyklopédia" so stručným životným príbehom rôznych vrahov s fotkami a pri niektorých aj fotky obrazov alebo listov, ktoré kreslili/písali vo väzení. Na konci je aj slovník cudzích slov použitých v knihe. Čo mi však v tejto a podobných publikáciách chýba je aspoň nejaká informácia o tom, aké možnosti/šancu majú obete ubrániť sa sériovému vrahovi.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Psychologie sériových vrahů - Andrej Drbohlav
Nôž - Jo Nesbo
33,20 €
Ušetríte 11,37 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“