Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Knihy
E-knihy

Horúce leto 68

Marenčin PT, 2011
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2011

Leto 1968: Tereza sa dostane do skupiny československých študentov, ktorým vybavil poznávací pobyt v Izraeli Ladislav Mňačko. Odvtedy ich volajú „Mňačkove deti“. Vlažný komunista Šani miluje svoju Felíciu, náš prvý sexi kabriolet...

Čítaj viac

9,90 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Leto 1968: Tereza sa dostane do skupiny československých študentov, ktorým vybavil poznávací pobyt v Izraeli Ladislav Mňačko. Odvtedy ich volajú „Mňačkove deti“. Vlažný komunista Šani miluje svoju Felíciu, náš prvý sexi kabriolet, viac než rodnú stranu. A Jozef, evanjelický farár, ktorého zakázali vysvätiť, sa radšej prihlási na VŠMU a stane sa hercom, len aby ho nevzali na vojenskú službu. Čo spája židovské dievča, bývalého komunistu a evanjelického farára? Horúca letná noc z 20. na 21. augusta 1968, keď do Československa vtrhnú tanky piatich armád. Začína sa kolotoč tragických aj bizarných situácií, v ktorých sa naši hrdinovia aj so svojimi rodinami z noci do rána rozhodujú, kam odísť. Sledujeme ich útek cez Viedeň, Londýn, Haifu až do USA a nakoniec do kanadského Toronta, ba ešte ďalej, za polárny kruh, k Inuitom, do drsne nádhernej divočiny. A vidíme aj životy tých, čo v Československu ostali, aby mohli po nich zhasnúť svetlo... Strhujúci tragikomický román napísaný podľa skutočných príbehov. Viliam Klimáček (1958, Bratislava), spisovateľ, režisér, zakladateľ divadla GUnaGU, jeden z najhranejších slovenských dramatikov. Vyštudoval Lekársku fakultu v Bratislave, praxoval na kardiochirugickej klinike. Napísal vyše 40 divadelných hier, za ktoré získal 7 cien Alfréda Radoka. Písal aj experimentálne rozprávky, básne, rozhlasové hry a operné libretá, v súčasnosti pracuje pre televíziu a film. Za knihu Noha k nohe získal medzinárodnú cenu IBBY. Román Námestie kozmonautov zvíťazil v súťaži Román 2006, bol nominovaný na cenu Anasoft litera a získal Cenu AOSS za rok 2007.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
9,90 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Horúce leto 68 - Viliam Klimáček
Výstraha - Michael Connelly
19,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
263072
Rok vydania
2011

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

12 hodnotení

6
3
1
1
1

10

Aktuálne recenzujem, "oprašujem" a revidujem po veľmi dlhej dobe svoju knižnicu.

Marek Ščamba
29.1.2020
Knihu som po kúpení odložil. Neunáhlil som sa, dostal som sa k nej až po pol roku. Kniha je pravdivou výpoveďou doby, ktorá nastala v roku 68. Paradoxy situácii, keď vtedajšia moc mohla odobrať občianstvo, odsúdenie ľudí lebo hovoria pravdu sú témy ťažké. V knihe však nájsť aj humor, pri knihe som sa bavil , ale vyvolal vo mne aj smútok aj hnev. Spisovateľ vykresľuje príbehy ľudí, ktorí museli odísť a ktorí museli zostať. Nádej ľudí ktorí mohli vycestovať za príbuznými do zahraničia, ale aj bizarné situácie ľudí prisluhujúcich režimu, ktorí prišli presvedčiť emigrantov a ich zmenu postoja a iný pohľad na slobodu po návrate. Kniha je dobre spracovaná a spĺňa to čo som očakával. Určite si ju prečítajte. Čítaj viac
M.
5.4.2019
neurazí - nenadchne
Knihu som objavila v knižnej búdke, ku ktorej sa rada chodievam prechádzať. Vyzerala celkom novo, akoby ju nik ani nečítal. Tak som sa rozhodla ju na istý čas prechýliť, kým ju posuniem opäť ďalej ďalším čitateľom. Horúce leto 68 je dielom slovenského autora a vyšlo dokonca s podporou Literárneho fondu a Ministerstva kultúry. Dej vychádza zo skutočných životných príbehov slovenských emigrantov, ktorý Slovensko opustili po príchode ruských vojsk. Ak by som mala prerozprávať dej, našlo by sa tam veľa zaujímavých situácií a momentov. Len štýl akým je kniha napísaná mi veľmi nesedel. Všetko je to na mňa príliš opisné, možno až ako snaha o školský umelecký opis. Ak by takto študent písal slohovú prácu, určite by dostal dobrú známku i pochvalu, no čítať takto napísanú 290 stranovú knihu nebola práve moja šálka kávy. V každom prípade som získala nový pohľad na situáciu, v akej sa ocitli slovenskí emigranti. Ak však knihu v knižnej búdke uvidíte, tak určite po nej siahnite i vy. Čítaj viac
Vlado
26.2.2014
Hodnotenie
V prvom rade chcem autora pochvalit za velmi jednoduchy styl a dobre sa to citalo. Jedine co ma zaraza je ze autor v 68om mal 10 rokov a neverim, ze niekto dokaze napisat knihu o 68om bez toho aby bol ovplyvneny sucastnym nazorom na tieto roky, pochybujem ze autor v 10 rokoch vnimal politiku, tak ako ju vnima teraz.
a dalsia vec co ma zaraza je, ze preco prave tato kniha dostala podporu ministerstva kultury sr, preco nie napr. Hvorecky alebo iny slovensky autor.
Čítaj viac
Milada
19.8.2013
Výborná kniha
Dovoľte mi reagovať na Samka a Jozezuna... Samko, neviem či ste knihu čítal, ale z Vášho príspevku to vyzerá skôr tak, že ste videl nejaký seriál a podľa toho súdite niečo čo ste nečítal. Skúste si prečítať knihu a potom súdiť.
Jozezun, mám 32 rokov, som vysokoškolsky vzdelaná, žijem v zahraničí, pretože život na Slovensku mi nevyhovoval a kniha pána Klimáčka sa mi veľmi páčila.
Čítaj viac
Elen
14.1.2013
Klimáček opäť nesklamal:)
môj názor je asi skreslený tým, že pokiaľ sa jedná o Klimáčkovu knihu, kupujem a čítam všetko. Mám rada jeho štýl a aj jeho premeny a polohy. Áno táto kniha nie je v rovine vtipnokorenistého "sci fi" ako predošlé, ktoré rovnako riešili "dobu minulú". Myslím, že toto je kniha vážna a rieši pohľad na udalosti roku 1968 v kontexte, na ktorý autor naozaj potreboval čas na dozretie myšlienok a možno aj vyrovnanie sa z pocitmi s tej doby, ktoré sú vo veľkej väčšine z nás, ktorí sa zamýšľame nad našou budúcnosťou z pohľadu historických skutočností a tej "karmy" nášho štátu, ktorá nás bude ešte ťažiť nejaký čas. Keďže stále žijú ľudia, ktorí si pamätajú a denne stretajú na ulici tých, čo prezliekli kabát a ako úhory sa prešmykli a stále si žijú v pohodičke....Kniha je fajn a doporučila by som ju čítať všetkým násťročným, aby si uvedomili niektoré veci. Čítaj viac
Branislav Bujnovsky
10.11.2012
Názor čitateľa
Dobrá kniha. Vidno, že autor sa vydal. Snažil sa zachytiť dobu na osudoch rôznych ľudí z rôznych svetov.
Je to trochu v inej polohe ako Námestie kozmonautov. Nepracuje sa príliš s humorom ako pri spomínanej knihe, skôr so smútkom a schopnosťou prežiť.
Pekná kniha, teším sa na ďalšiu tvorbu.
Čítaj viac
josezuna
16.1.2012
no neviem
Prečítal som zo zvedavosti, lebo sa jedná o Klimáčka. A musím povedať, že som čakal viac. Zjednodušený pohľad na udalosti roku 68 a na osudy niekoľkých emigrantov. Povrchný opis ich osudov bez hlbšej logiky. Občas autor preháňa, občas podceňuje, občas je samoľúby. Zaujímalo by ma, koľko ľudí si predmetnú knihu kúpi a v akej vekovej hranici.

Rád by som vedel, podľa akých kritérií udeľuje Ministerstvo kultúry finančnú podporu na vydanie knihy. Napríklad aj tejto.
Čítaj viac
samko
5.12.2011
niet čo dodať
Teraz žena pozerá v telke seriál Gympel.tv, napísal k tomu scenár a úprimne povedané, pripadá mi ako duševne zaostalý, súdiac podľa scenára, pred tridsiatimi rokmi sa tomu hovorilo socialistický schematizmus, ak sú jeho knihy rovnako nahlúple, potom niet čo dodať Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Horúce leto 68 - Viliam Klimáček
Výstraha - Michael Connelly
19,89 €

„Knihy majú svoju hrdosť. Keď ich požičiaš, už sa ti nevrátia.“

Theodor Fontane