Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pro většinu lidí neznamená vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji nic moc, ale pro obyvatele Medvědína to znamená všechno.
Takové vítězství by totiž mohlo přitáhnout pozornost k upadajícímu městečku: přilákat státní dotace i talentované sportovce, kteří by dali Medvědínu přednost před většími městy v kraji.
Takové vítězství by rozhodně znamenalo všechno pro hubeného teenagera Amata, který je všude mimo led za otloukánka; pro Kevina, hvězdu juniorského družstva, stojícího jen krůček od zářivé budoucnosti v NHL; i pro Petera, obětavého sportovního ředitele Medvědína, jehož vlastní profesionální hokejová kariéra skončila tragédií.

Tým má šanci splnit sny celého města. Jenže jedné noci během zapíjení semifinálového vítězství se cosi odehraje mezi Kevinem a Peterovou dcerou — a najednou je všechno jinak. Jako vlny po rybníce se celým Medvědínem začnou šířit obvinění. V honbě za úspěchem týmu je obtížné rozpoznat hranici mezi pravdou a lží, slepou loajalitou a opravdovou důvěrou. Nakonec musí jeden mladý muž najít odvahu říct nahlas to, co nikdo zjevně nechce slyšet.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Medvědín - Fredrik Backman
Co by můj syn měl vědět o světě - Fredrik Backman
27,77 €
Ušetríte 0,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Beartown
Rozmer
138×205 mm
ISBN
9788075771674
Naše katalógové číslo
262353
Počet strán
499
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Host

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

17 hodnotení

16
2
0
0
0

pred týždňom
Smutná kniha, plná hlbokých myšlienok. O deťoch, ktoré dospeli prirýchlo aj tých, ktorým nebolo dopriate dospieť. O dospelých, ktorí zatvárajú oči pred skutočnosťou a správajú sa ako rozmaznané deti. O výnimkách, ktoré potvrdzujú pravidlo. O prírode, Medveďoch, a (nielen hokejových) mantineloch.
Čítaj viac
Neliss
27.7.2018
(Ne)typický Backman
Medveďovce sú príbehom celého mesta, takým, v ktorom spolu všetko súvisí a v ktorom jediný hokejový zápas dokáže zmeniť životy. Kniha je rozoznateľne backmanovská a absolútne jedinečná zároveň. Nechýba ani Backmanov stručný, prudko čitateľný štýl písania a náhľad do vnútra viacerých postáv. Toto v Medveďovciach posunul ešte ďalej než obyčajne – možno dokonca priďaleko. Jednotlivé pohľady sa striedajú dosť rýchlo, takže mi chvíľu trvalo, kým som sa zorientovala. Nehovoriac o tom, ako dlho bolo treba čakať, kým sa načrtnú prvé prepojenia. Výsledok našťastie napriek tomu stojí za to. Medveďovce sú pestrofarebnou a bolestivo pravdivou výpoveďou o živote a o ľudských povahách. Autor vám podstrčí najrôznejšie osudy, otázky aj témy. Hoci sa nevyžíva v idealizovaní sveta či jeho obyvateľov, jeho doterajšie knihy boli vyrovnane trpko-sladké. Medveďovce sú predovšetkým trpké. Nepotešil ma ani častý výskyt tajomných dramatických viet naznačujúcich ďalšie udalosti. Aby som to zhrnula, Medveďovce sú skvele premyslené dielo, ktoré stojí za prečítanie, no oproti Backmanovým iným knihám boli na môj vkus príliš ťaživé, trošku rozťahané a predramatizované.
Čítaj viac
Michaela Adami
31.1.2018
Dokonalosť
Neviem,ako to ten Backman robí.Jeho knihy sa nečítajú,ale prežívajú...čo veta,to stiahnutie žalúdka, slová sa mi zapisujú do srdca. Pred každou jeho novou knihou si poviem,nech nie som sklamaná,veď nemôže mať každú skvelú...ale ona je ,každá je geniálna , dokonalá....čo dodať “milujem Backmana”
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Medvědín - Fredrik Backman
Co by můj syn měl vědět o světě - Fredrik Backman
27,77 €
Ušetríte 0,80 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“