Alchymista - Michael Scott
Alchymista
16,40 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Alchymista

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Knižní klub, 2017
1. diel série
Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Nicolas Flamel žil ve 14. století ve Francii a říká se, že objevil tajemství věčného života. Když zemřel, byla jeho hrobka nalezena údajně prázdná. Možná že nalezl recept na elixír života v knize starodávných kouzel...

Čítaj viac

16,40 €

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nicolas Flamel žil ve 14. století ve Francii a říká se, že objevil tajemství věčného života. Když zemřel, byla jeho hrobka nalezena údajně prázdná. Možná že nalezl recept na elixír života v knize starodávných kouzel a stále žije.

Během let se stal ochráncem a strážcem knihy mága Abraháma, která mu nejen propůjčila dlouhověkost, ale také ho hmotně zabezpečila. S její pomocí je schopen vyrábět zlato z obyčejných kovů nebo drahokamy z obyčejných kamenů. Naneštěstí se kniha může stát v nepravých rukou tou nejmocnější zbraní proti lidstvu a celému světu. Přesně tak ji hodlá použít i Dr. John Dee, který knihu ukradne.

Jediní, kteří mohou zabránit katastrofě, jsou dvojčata Josh a Sofie. Nevědí ještě, že o jejich osudu bylo rozhodnuto dlouho předtím, než se narodili. Oba totiž, jak bylo předpovězeno, mají moc rozhodnout závěrečnou bitvu dobra se zlem a zachránit nebo zničit řád světa.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha pevná väzba, Slovenský jazyk, CooBoo, 2018
12,99 €

Posielame do troch dní

Kniha pevná väzba, Český jazyk, Knižní klub, 2017

Vypredané

Kniha pevná väzba, Český jazyk, Knižní klub, 2012

Vypredané

Kniha pevná väzba s prebalom, Český jazyk, Knižní klub, 2007
-5 %

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha Slovenský jazyk, CooBoo, 2018
PDF
EPUB
MOBI
7,80 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Alchemyst (The Immortal Nicholas Flamel)
Počet strán
4006-7 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
216×150 mm
Hmotnosť
580 g
ISBN
9788024256306
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
257989
Štýl
dobrodružný
Jazyk
čeština
1. diel série
Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela
Vydavateľstvo
Knižní klub
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

23 hodnotení

11
8
3
0
1

6
8.11.2020
Príbeh hovorí o nesmrteľnom alchymistovi, Nicolasovi Flamelovi, a dvojčatách Sofii a Joshovi, ktorí ako jediní môžu zabrániť tomu, aby svet pohltila temnota. Proti nim stojí Dr. John Dee a bezveké mýtické bytosti, snažiace sa ovládnuť svet.
Dej sa odohrával v priebehu dvoch dní a je až neuveriteľné, čo všetko sa počas nich stihlo stať.
Kniha začína chvatne, už v prvých stranách sme svedkami súboja dvoch mágov. V priebehu niekoľkých ďalších kapitol sa v rýchlosti dozvedáme všetko dôležité, čo potrebujeme k tomu, aby sme pochopili, o čo sa v príbehu jedná.
Chcela by som spomenúť aj pekný súrodenecký vzťah, ktorí medzi sebou dvojčatá mali. Nehádali sa, rozumeli si, hoci boli v mnohých smeroch odlišní a boli si vzájomne oporou. Nesprávali sa detinsky a to dodávalo knihe istú dôstojnosť.
Autor vzal severskú, egyptskú a grécku mytológiu a všetky ich zmiešal dohromady, bolo to však súčasťou jeho sveta, preto to nebolo také chaotické ako to znie.
Autorov štýl mi trochu pripomenul písanie Ricka Riordana až na to, že postrádal Rickov typický humor.
Myslím, že knihu by som odporučila skôr mladšej vekovej kategórii, ale nevidím dôvod, prečo by v nej nenašli zaľúbenie aj starší čitatelia. Ja osobne sa považujem za nenáročného čitateľa a na každej knihe viem nájsť niečo pekné. Pred pár rokmi by som ňou bola určite nadšená, teraz môžem povedať len to, že sa mi veľmi páčila.
Zaujímavá bola pre mňa aj poznámka autora, ktorá nám prezrádza, ako príbeh vznikol. Autor hovorí, že hlavnou postavou mal byť pôvodne záhadný John Dee. V mnohých pasážach bolo badateľné, že je autorovým obľúbencom. Vykreslil nám ho z viacerých strán, ukázal nám jeho najhoršiu aj najlepšiu stránku a nakoniec musím priznať, že sa stal aj mojou obľúbenou postavou a v mnohom som mu držala prsty.
Knihu zakončila záhadná posledná kapitola, ktorá nám prezrádza, že všetko ešte len začalo a mne neostáva viac než dúfať, že sa dostanem aj k ďalším dielom série.
Čítaj viac
20
2.4.2019
4,5*

Alchymista je veľmi zaujímavým začiatkom novej série. Keďže hlavní hrdinovia Josh a Sophie majú len pätnásť rokov, do deja sa občas vkráda istá naivita, ale tieto momenty sú postupom strán oveľa menej prítomné. Páčilo sa mi, že dvojčatá boli opisované ako protiklady, no vo svojej podstate sa skvele dopĺňali a výborne sa hodili do tohto druhu rozprávania. Nehovoriac o tom, že Josh bol jedným z mála moderných deciek, ktoré keď sa o niečom dozvie, automaticky zapína počítač a snaží sa to vygúgliť. Je to smutné, ale súčasná mládež naozaj nechodí hľadať informácie do knižníc a čo nie je na internete, vlastne ani neexistuje.

Okrem toho tento moderný prístup vytváral zaujímavý kontrast k všetkým historickým postavám. História sa však dotýka aj všetkých udalostí a je vidno, že autor si urobil veľmi podrobný výskum a tento materiál dokázal v príbehu použiť bez toho, aby ma to vyslovene otravovalo, hoci je pravda, že mal občas tendenciu vyjadrovať sa k nepodstatným detailom a dva- alebo trikrát sa v opisoch vrátil k tomu istému.

Najväčšou prednosťou tejto knihy sú však dve záležitosti – jej dobrodružnosť a prepojenie všetkých magických prvkov. Celé putovanie dvojčiat a Nicholasa je veľmi dobrodružné a zaručuje, že som sa nikdy nenudila. A prepojenie prvkov je takisto úžasné, nakoľko autorovi sa podarilo dať dokopy všakovaké mytologické stvorenia, bohov z rôznych panteónov a historické postavy tak, aby to všetko fungovalo. Táto kniha je teda naozaj výborným čítaním a som zvedavá, čo pre postavy autor chystá v ďalších pokračovaniach.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Knihy sú najtichší a najvernejší priateľ, najdostupnejší a najmúdrejší radca a najtrpezlivejší učiteľ.“

Charles W. Eliot