Sviatky Boha 1 - Štefan Patrik Kováč
Sviatky Boha 1
11,74 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
11,74 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V súčasnosti je zrejmý veľký záujem o korene našej kresťanskej viery a celkovo kresťanskej kultúry. Tieto korene sú v judaizme. Kniha reaguje na tento zvýšený záujem. Keď v živote človeka má veľký význam oslava ľudského sviatku (napr. narodenín), o to väčší má slávenie Božích sviatkov. Ustanovil ich sám Pán a chce, aby ich ľudia oslavovali.

Autor pozýva čitateľa na púť, aby sa nachvíľu pripojil k prúdu ľudí Starej zmluvy smerujúcim do Jeruzalema a slávil sviatok Paschy, Šavuotu a Sukotu a potom s Ježišom Kristom prežil zavŕšenie Paschy na Veľkú noc jeho Obety a nechal sa naplniť Duchom Svätým na Šavuot, aby mohol sláviť svoje Turíce. Tieto dva pútnické sviatky Izraela už boli zvŕšené, tretí, sviatok Boha Otca, ešte čaká na posledný čas, pretože je to sviatok bilancie a vyhodnotenia.

V knihe sa popisujú podrobnosti jednotlivých sviatkov a ich zavŕšenie v kresťanstve. Kniha pomáha lepšie vniknúť do kresťanských sviatkov Veľkej noci i Turíc a napomáha aj lepšie pochopiť a prežiť Pánovu Večeru, liturgiu, Eucharistiu, svätú omšu. Pán Ježiš z Paschálnej večere urobil nový Obrad, ktorý sa odvtedy opakuje na každej Eucharistii. Môžeme na nej zažiť nebo na zemi.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sviatky Boha 1 - Štefan Patrik Kováč
Život s Bohom - Štefan Patrik Kováč
23,64 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
272
Hmotnosť
448 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Lingua XP
Rozmer
140×220 mm
ISBN
9788097201012
Naše katalógové číslo
249940

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sviatky Boha 1 - Štefan Patrik Kováč
Život s Bohom - Štefan Patrik Kováč
23,64 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev