Knihy
E-knihy

Jeden plus jeden

Ikar, 2016
Okamžitý download
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2016

Predstavte si, že máte príšerný život. Manžel od vás odišiel a na domácnosť neprispieva ani penny, vášho syna tínedžera šikanujú a dcéra, matematický génius, má možnosť nastúpiť na prestížnu školu pre nadané deti...

Čítaj viac

9,70 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Život môže zmeniť aj jedno jediné rozhodnutie! Predstavte si, že máte príšerný život. Manžel od vás odišiel a na domácnosť neprispieva ani penny, vášho syna tínedžera šikanujú a dcéra, matematický génius, má možnosť nastúpiť na prestížnu školu pre nadané deti, ale vy si to nemôžete dovoliť. Aj kúpa obyčajnej rovnošaty by vás finančne položila, nieto školné. Taký je v skratke život Jess Thomasovej.
Jedného dňa sa jej však do života pripletie zvláštna náhoda. V taxíku nájde zväzok bankoviek, patriaci arogantnému milionárovi Edovi Nichollsovi, ktorému Jess upratuje dom. Peňazí nie je veľa, pre Eda len pár drobných, no pre Jess by znamenali kľúč k vyriešeniu problémov. Mladá matka je zásadová a dobre vie, čo je správne, no rozhodne sa inak. V tej chvíli ešte netuší, ako jej tento človek zmení život.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jeden plus jeden - Jojo Moyes
Čo bolo potom - Jojo Moyes
19,40 €
Ušetríte 8,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The One Plus One
Rok vydania
2016
Počet strán
344
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
240478

Čo si myslíme my

Kníhkupec
4. apríla 2016

Jedna z najlepších novodobých romantických autoriek, ktorá však svojimi príbehmi nezachádza do klišé, vás aj v tomto románe očarí pekným príbehom a postavami, v ktorých sa môže nájsť každý z nás.
V každom príbehu od Jojo Moyes sa spája láska, štipka humoru s každodennými problémami, ktoré musia hlavné postavy prekonávať a tým je každý jej román realistickým obrazom možno aj nášho života. Preto jej romány jednoznačne odporúčam!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

28 hodnotení

18
9
1
0
0

9.5.2017
Názor čitateľa
Najprv som myslela, že knihu odložím a ani nedočítam, ale po trošku dlhšom úvode, v ktorom mi hlavná hrdinka išla strašne na nervy, sa začal odvíjať veľmi pekný a originálny príbeh, v ktorom nájdete asi naozaj všetko, od lásky rodičovskej, partnerskej, cez humor, sklamanie, boj s ťažkými životnými situáciami ale aj odľahčené chvíľe. Postavy si časom obľúbite, dej je plynulý, kniha sa číta sama - až na ten pre mňa trošku ťažkopádny začiatok, ale rozhodne je to autorke odpustené, nakoľko to celým príbehom vykompenzovala. Naozaj príjemné, oddychové čítanie, trošku aj s myšlienkou a na zamyslenie...Odporúčam, Jojo opäť nesklamala!
Čítaj viac
Mária Dudová
26.11.2016
Skvelá oddychovka
Kniha sa veľmi pekne číta a je to taká oddychovka. Veľmi sa mi páčia vzťahy medzi postavami a hlavne je to aj kniha nad ktorou som ešte po prečítaní dlho rozmýšľala. Knihu som zhltla za dva dni! Vrelo odporúčam :)
Čítaj viac
Lenka
21.8.2016
Výborná oddychovka
Ja vlastne ani neviem prečo ale do tejto knihy som sa úplne zamilovala :-) Nečakajte žiadne hlboké filozofické úvahy ani myšlienky, je to skôr oddychovka pri ktorej môžete vypnúť a oddýchnuť si, napriek tomu ale má niečo do seba. Postavy sú zaujímavo a reálne vykreslené, nie je ťažké sa s nimi zžiť a prechádzať si celým ich netradičným, dobrodružným výletom spolu s nimi. Výborne som si oddýchla, pobavila sa a po dlhšej dobe mi bolo pri nejakeh knihe naozaj ľúto, že príbeh sa chýli ku koncu. Knihu som mala požičanú z knižnice ale vážne uvažujem nad jej zakúpením na spríjemnenie nejakého dlhého zimného večera :-)
Čítaj viac
Martina Jajcayová
11.5.2016
Jeden plus Jeden
Nedelím knihy na dobré a zlé, v každej si niečo nájdem, tu sa mi páčili humorné príhody počas cesty a najmä, všetko dobre skončí, to je super, nie ? Čakám na ďalšiu.
Čítaj viac
Julka
18.3.2016
Krásna kniha
Opäť výborná oddychovka, ktorá sa nedala pustiť z ruky. Každý sa v nej nájde, utkvie vám v pamäti a zdvihne vám náladu. Ak ste na dne pochopíte, že vždy môže byť horšie.
Čítaj viac
Aďa
16.2.2016
Jeden plus jeden
Je pravda, že kniha bola menej strhujúca ako predošlé autorkine knihy, mala som ju dlhšie rozčítanú, ale v druhej polovici sa to zlomilo aj so mnou a už som ju dočítala veľmi rýchlo. Zatiaľ mám všetky autorkine knižky, ktoré u nás v preklade vyšli, a je to pre mňa príjemné oddychové čítanie.
Čítaj viac
12.1.2016
Názor čitateľa
Áno, je iná ako jej knihy predtým, ale zasa iný pohľad na životné osudy. A prečo nie, veď každý z nás je iný, ale bolo to vtipné, živo som si predstavovala napríklad tú cestu autom. A že sa našli úplne odlišní ľudia a pomohli si navzájom ? Veď super, tak to má byť.
Čítaj viac
Zora Neomániová
10.1.2016
Názor čitateľa
Kniha sa mi veľmi páčila. Ako tu už odznelo, je menej napínavá ale za to dobrodružná, našla som tam aj vtipné momenty a na konci aj dojemne scény. Knihu som čítala po anglicky. Nakoľko milujem túto autorku, nebola to najlepšia z jej kníh ale ani najhoršia. Páčila sa mi a rozprávala zaujímavý príbeh o bežnom ťažkom živote bez muža a napokon o nájdení pravej lásky :)
Čítaj viac
Ružová knižnica
5.1.2016
Klasika od Moyesovej

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Jess opustil muž a musí sa chúďa pretĺkať životom sama s dvomi deťmi. Jedným svojím a druhým len akože jej. Jej nevlastný syn je čudák, ktorý nikde nezapadá a jej dcéra je matematický génius. Tuší, že ani ona nezapadne ľahko do obyčajného kolektívu. Riešením by bola prestížna škola, kde by mohlo dievčatko rozvíjať svoje vedomosti, no je veľmi drahá a aj tak už ledva prežívajú.

Jess má niekoľko robôt, aby mohla utiahnuť celú domácnosť, ale dcérina škola by ju položila na lopatky. Cez noc je barmankou v miestom šenku a cez deň vlastnia s priateľkou upratovaciu spoločnosť. Nepredstavujte si to ale tak podnikateľsky, ony normálne upratujú....

Jedného dňa naďabí na svojho šéfa Eda v šenku a veru naliať ďalšieho panáka mu už nechce, lebo je spitý pod obraz Boží. Keďže svedomie jej nedovolí pustiť šéfa domov samého, zavolá kamaráta taxikára a šéfa dopravia v šťastí domov. Lenže v taxíku nájde peniaze, ktoré patria Edovi a aj sa rozhodne ich vrátiť, no napokon to neurobí. Pretože za tie peniaze môže s dcérou ísť na matematickú olympiádu a vyhrať peniaze na jej novú školu.
Čítaj viac
Z.Modrovich
23.10.2015
Názor čitateľa
Oproti ostatnym kniham autorky je tato menej strhujuca a napinava no je velmi vtipna,dobrodruzna a clovek sa v nej najde.Na rozdiel od ostatnych nie je tak tragicka,skor romanticko zabavna.Odporucam na oddych a pohodicku.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jeden plus jeden - Jojo Moyes
Čo bolo potom - Jojo Moyes
19,40 €
Ušetríte 8,40 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev