Knihy
E-knihy

The Japanese Lover

5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Simon & Schuster, 2016

From internationally bestselling author Isabel Allende comes an exquisitely crafted love story and multigenerational epic that sweeps from present-day San Francisco to Poland and the United States during WWII...

Čítaj viac

8,28 €

Bežná cena Bežne 8,50 €

Ušetríte 3%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

From internationally bestselling author Isabel Allende comes an exquisitely crafted love story and multigenerational epic that sweeps from present-day San Francisco to Poland and the United States during WWII. In 1939, as Poland falls under the shadow of the Nazis and the world goes to war, young Alma Belasco's parents send her away to live in safety with an aunt and uncle in their opulent mansion in San Francisco. There she meets Ichimei Fukuda, the son of the family's Japanese gardener, and between them a tender love blossoms. Following Pearl Harbor, the two are cruelly pulled apart when Ichimei and his family - like thousands of Japanese Americans - are declared enemies by the US government and relocated to internment camps. Throughout their lifetimes, Alma and Ichimei reunite again and again, but theirs is a love they are forever forced to hide from the world. Decades later, Alma is nearing the end of her long and eventful life. Irina Bazili, a care worker struggling to come to terms with her own troubled past, meets the older woman and her grandson, Seth, at Lark House nursing home. As Irina and Seth forge a friendship, they become intrigued by a series of mysterious gifts and letters sent to Alma, and learn about Ichimei and this extraordinary secret passion that has endured for nearly seventy years.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Japanese Lover - Isabel Allende
Černobyľská modlitba - Svetlana Alexijevič
17,91 €
Ušetríte 2,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

Eva Horňáková
9.5.2019
Isabel Allende: Japonský milenec
Isabel Allende je mojou obľúbenou spisovateľkou. Má obrovský dar voliť slová tak, že vidíte osoby jasne pred sebou a prežívate s nimi ich príbehy nezávisle na tom v akom storočí a v ktorej krajine sa dej odohráva. Román vždy odzrkadluje aj historické pozadie, socialnospoločenské pomery a spôsob a zvyky krajiny. Nie je to inak ani v románe Japonský milenec, ktorý chcete prečítať takpovediac jedným dychom.
Čítaj viac
Eva Horňáková
9.5.2019
Isabel Allende: Japonský milenec
Isabel Allende je mojou obľúbenou spisovateľkou. Má obrovský dar voliť slová tak, že osoby vidíte jasne pred sebou a prežívate s nimi ich príbehy nezávisle na tom, v ktorom storočí a v ktorej krajine sa dej odohráva. Odzrkadluje vždy aj historické pozadie, sociálnospoločenské pomery, a spôsob a zvyky krajiny. Nie je to ani inak v románe Japonský milenec, ktorý chcete prečítať takpovediac jedným dychom.
Čítaj viac
criss
24.1.2019
Skvostný
príbeh plný slnka, aj keď osudové míľniky hrdinov sú chmúrne. Kniha ma úžasne napĺňala, po prečítaní každej kapitoly som mala potrebu ju odložiť a premýšľať. Isabel Allende je obdarená zriedkavým talentom. Doslova ma osviežila a naplnila energiou, pri čítaní máte pocit, akoby ste si práve vypočuli nebesky nádhernú hudbu. Odporúčam všetkými 20 prstami.
Čítaj viac
Dana
3.1.2019
nesklamala
Isabel ma ešte nesklamala. Od Domu duchov, Skazeného dievčaťa, Dcéry šťasteny až po tento titul. A to ma ešte čaká Japonský milenec. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi krásnu literatúru a po prečítaní knihy majú pocit, aký má len človek, ktorý rád číta.
Čítaj viac
3

Číta keď má chvíľu čas a strieda beletriu s knihami o osobnostnom rozvoji. Nedá dopustiť na Isabel Allende a Uršuľu Kovalyk.

Zuzana Jankechová
28.11.2018
Predsudky & tajomstvá
Japonský milenec je doslova úžasná kniha zachytávajúca životné príbehy ovplyvnené rôznymi predsudkami, ktoré formovali osudy jednotlivých postáv. Isabel Allende majstrovsky odkrýva príbehy ľudí a až do poslednej strany dokáže udržať čitateľku v napätí a následne odkyť posledné tajomstvo, ktoré sa dalo len ťažko čakať. Mám chuť prečítať si knihu po dočítaní znova, pretože už mi všetko do seba zapadá. Opísať túto knihu bez prezradenia niektorého tajomstva je mimoriadne ťažké, ale neodvážila by som sa nikomu uprieť tento zážitok, takže ospravedlňte moju nekonkrétnosť a pustite sa čím skôr do čítania :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Japanese Lover - Isabel Allende
Černobyľská modlitba - Svetlana Alexijevič
17,91 €
Ušetríte 2,58 €

„Čítanie je pre dušu tým, čím je cvičenie pre telo.“

Sir Richard Steele