Neviditeľné mestá - Italo Calvino
Neviditeľné mestá
18,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Neviditeľné mestá

Artforum, 2017
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Artforum, 2017

Mestá, ich opisy a príbehy, s nádhernými ilustráciami, ktoré však treba zviditeľniť. Nesmrteľná klasika v novom rafinovanom šate. Calvinov Marco Polo je zároveň Marcom Polom veľkého Kublaj chána, ktorý ho vysiela na mnohé cesty po svojej ríši, aby...

Čítaj viac

18,00 €

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Mestá, ich opisy a príbehy, s nádhernými ilustráciami, ktoré však treba zviditeľniť. Nesmrteľná klasika v novom rafinovanom šate.

Calvinov Marco Polo je zároveň Marcom Polom veľkého Kublaj chána, ktorý ho vysiela na mnohé cesty po svojej ríši, aby si potom v príjemnom tieni kráľovských záhrad vypočul jeho správy. Marco Polo rozpráva o mestách, predvádza ich gestami, mimikou, predmetmi prinášanými z ciest... ale v podstate rozpráva len o jedinom meste, o rodných Benátkach. Je však fascinujúce koľko tvárí im cestovateľ, diplomat a posol vie dať. A je nemenej fascinujúce, koľkorakými cestami napokon privádza Calvino svojho čitateľa k poslednej vete, v ktorej je ukryté kľúčové posolstvo pre našu prítomnosť.

Neviditeľné mestá budú ukryté aj v neviditeľných ilustráciách Daniely Olejníkovej a rafinovanej grafickej úprave Pala Bálika.

Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Le città invisibili
Rozmer
160×220 mm
ISBN
9788081501456
Naše katalógové číslo
238637
Počet strán
288
Hmotnosť
625 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Artforum

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

5 hodnotení

2
1
1
1
0

8
pred štyrmi dňami
Italo Calvino - Neviditeľné mestá
Koľko podôb môže mať jedno mesto? Mnoho a každé má iné meno. Laudómia, Sofronia.....všetky aj keď obrazom jedného, akoby dotvárali mozaiku miest tých dnešných. Skutočných. Calvino akoby predbehol dobu a mestá sa s tými dnešnými podobajú. Aj so svojimi krásami aj neresťami. Marco Polo rozpráva príbehy z ciest veľkému Kublaj Chánovi. História v paralele so súčasnosťou. Sladká fikcia, ale so skrytým odkazom. Aj keď všetky názvy sú vymyslené, jedno mesto je tam skutočné. Aj názov mesta ležiaceho v Taliansku je skutočné. Kto však chce ísť na malú výpravu po nepoznanom, tak knihu odporúčam. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka