Knihy
E-knihy

Vraždy v Arábii

Marenčin PT, 2016
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2016

Život saudskej kráľovskej rodiny je pred očami bežných smrteľníkov schovaný za múrmi prepychových palácov. Členovia kráľovskej rodiny majú však svoje problémy takisto ako každý iný... a sú smrteľní ako ostatní. Sú to však prirodzené úmrtia...

Čítaj viac

10,39 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Život saudskej kráľovskej rodiny je pred očami bežných smrteľníkov schovaný za múrmi prepychových palácov. Členovia kráľovskej rodiny majú však svoje problémy takisto ako každý iný... a sú smrteľní ako ostatní. Sú to však prirodzené úmrtia alebo precízne pripravené vraždy? Kto bude mať úžitok z ich smrti? Poradí si s nimi šéf saudskej tajnej služby?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vraždy v Arábii - Soňa Bulbeck
Vo svete a v Rijáde - Soňa Bulbeck
18,87 €
Ušetríte 0,93 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
135×210 mm
ISBN
9788081147432
Naše katalógové číslo
237571

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

5 hodnotení

4
0
0
0
1

Peter
30.11.2016
Oddychovka
Je to totálna oddychovka, podporujúca fantáziu, ale bez potokov krvi a drastických scén. V pohode sa dá prečítať za jedno voľné odpoludnie v rámci absolútneho relaxu.
Čítaj viac
Monika
15.11.2016
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tak mne sa táto kniha vôbec nepáčila. Všeobecne plati, že arabskí muži si nevážia ženy a tu zrazu si saudskoarabský šejk pozve americkú agentku so slovenskými koreňmi, aby vyriešila vraždy a poslúcha všetky jej príkazy. Alebo ide za svojím frajerom,ktorý je manažérom v piešťanských kúpeľoch a nezabudne poznamenať,že je tam mimo sezóny, lebo inak by si to nemohla finančne dovoliť. Slabé, narýchlo napísané, odflaknute.
Čítaj viac
Martin
13.8.2016
Názor čitateľa
Detektívka z arabského sveta, ba dokonca z prostredia saudskej kráľovskej rodiny – tak to pôvodná slovenská literatúra ešte nezažila ! Fabulácia takého príbehu si isto vyžaduje nielen dostatok fantázie, ale najmä znalostí o živote v krajine, ktorá v našincovi vždy vyvolávala pocit veľmi vzdialenej exotiky. Slovenská spisovateľka Soňa Bulbeck však túto výzvu prijala a podľa môjho názoru, zvladla na jednotku – najmä preto, že už vyše päť rokov žije v hlavnom meste Saudskej Arábie – v Rijáde. Tu sa každodenne stretáva so životom jednoduchý obyvateľov, ale spoznala životné podmienky aj lepšie situovaných Sauďanov, pri čom ju upútalo nerovné postavenie mužov a žien v islámskej spoločnosti. Možno aj z týchto dôvodov, aplikujúc istú dávku feminizmu, zverila rolu múdreho, šikovného a erudovaného agenta, mladej žene – takému Jamesovi Bondovi v sukni. Tá sa svojej role s cieľom odhaliť príčiny podivných úmrtí v kráľovskej rodine zhostila sofistikovane – tak ako sa na príslušníka americkej CIA patrí, ale aj s príslovečným osobným šarmom dievčiny v ktorej žilách koluje slovenská krv - autorka svoj patriotizmus jednoducho nezaprie. . Dej plynie dynamicky, zápletky sa postupne odhaľujú, aby hneď nastúpili ďalšie a čitateľ sa ani nenazdá a je tu neočakávané rozuzlenie celého príbehu...
Titul, zaplňujúci dlhodobo prázdne miesto v našich knižniciach, ako nenáročnú , oddychovú četbu možno odporúčať všetkým milovníkom tajuplného napätia s bohatou predstavivosťou.
Čítaj viac
Jana V
2.8.2016
Skvele!
Vrelo odporúčam túto knihu všetkým. Ja osobne som ju zhltla za pár hodín na pláži. Je to veľmi príjemná a pútavá detektívka, ktorá má v sebe všetko- vraždu, lásku, túžbu po moci. Taktiež máte možnosť nazrieť do arabského sveta, ikeď je to fikcia, veľa situácií je až príliš skutočných.
Len tak ďalej, pani Bulbeck, budem sa tešiť na ďalšie.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vraždy v Arábii - Soňa Bulbeck
Vo svete a v Rijáde - Soňa Bulbeck
18,87 €
Ušetríte 0,93 €

„Čítaj všetky knihy, ktoré sa ti dostanú do rúk, ak ich vieš správne posúdiť a ich obsah preskúmať.“

Dionysius