Knihy
E-knihy

Žert

Atlantis, 2016
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Atlantis, 2016

Román Žert postihuje úděl intelektuála v totalitní společnosti. Ironický lístek adresovaný krásné, ale hloupé dívce a zachycený pozornými funkcionáři uvede do pohybu lavinu, která vrhá lidské osudy do nicoty...

Čítaj viac

16,56 €

Bežná cena Bežne 17,38 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román Žert postihuje úděl intelektuála v totalitní společnosti. Ironický lístek adresovaný krásné, ale hloupé dívce a zachycený pozornými funkcionáři uvede do pohybu lavinu, která vrhá lidské osudy do nicoty. Svým existenciálním vyzněním však tento zoufalý románový výkřik přesahuje politické souvislosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Žert - Milan Kundera
Ptákovina - Milan Kundera
25,62 €
Ušetríte 1,27 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Atlantis
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788071083597
Naše katalógové číslo
237229

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

60 hodnotení

50
9
0
1
0

Peter Vrábel
1.12.2017
Žert
Rozprávanie jazykom, ktorý ma opája svojou clivotou, jemnocitom, svojou priezračnosťou a presnosťou. Po riadkoch ako po strunách cimbalu prechádzam tým obdobím, obraciam sa späť a zároveň napredujem ďalej a ďalej, príbehy sa zaobľujú, ich trajektórie sa približujú, stretajú, rozchádzajú, až sa nakoniec naplnia. Kakofónia dní naukladaných do životov ľudí sa s odstupom času mení v melódiu, ktorá dáva zmysel každému jednému kroku. Je to tak jednoduché. Ale kto z nás to vidí, kým mu to nie je takto ukázané..?
Čítaj viac
6.1.2017
Zert
Kunderove knihy snad hodnotenie ani nepotrebuju... pri kazdej sa clovek zamysli a nieco si z nej zoberie. Zert pre mna patri k Top 3, spolu s Nesmrtelnostou a Neznesitelnou lahkostou bytia.
Čítaj viac
Erinka
12.9.2016
Hodně dobrá kniha. Vybrala jsem si ji, protože mě zaujal název :D Když jsem si zjistila, o čem to je, ještě víc mě to utvrdilo v tom, že se mi to bude líbit. Trochu mě mátlo to, že tam je víc vypravěčů, ale i tak se mi to dost líbilo. Je to takové tragikomické a líbí se mi, jak se tam prolíná láska s nenávistí.
Čítaj viac
Jana Gregorová
Jana Gregorová
11.3.2016
K téhle knížce jsem se dostala jen proto, že na mě zbyla jako referát z povinné četby ve 4. ročníku gymnázia. Musím se otevřeně přiznat, že jsem ji zpočátku četla s nechutí. Občas jsem vůbec nechápala o co k knize jde. Je to opravdu náročné čtení, neboť se mezi sebou prolíná několik dějových linií a osudy hlavních hrdinů.
Vydržela jsem to a četla dál. Asi po polovině knihy do sebe vše začalo zapadat a já si dotvářela mozaiku celého příběhu. Knihu jsem dočetla do slova a do písmene jedním dechem. Myslím si, že tuto knihu by měl číst každý alespoň průměrný intelektuál. Nesouhlasím s názorem, který jsem od mnohých čtenářů slyšela, a to s tím, že nám kniha nemá v dnešní době co říct. Z této knihy se dají vybrat pasáže, které platí v každé době.
Čítaj viac
Joanna
23.10.2015
Určite odporúčam
Veľmi dobrá kniha, ktorej však napokon nedávam plný počet a to preto, že predsa len tam ešte niečo chýbalo k tomu, aby ma úplne nadchla. To je však čisto subjektívny pocit, pretože vo všeobecnosti je možné tento román považovať za kvalitný a vydarený.
Ja osobne na príbehu oceňujem aj historické pozadie, pretože vzhľadom k tomu, že som narodená po roku 1989, tak mi príde veľmi zaujímave dozvedieť sa niečo viac o reáliách doby poznačenej komunizmom. Hlavným cieľom románu však nie je len kritika režimu, ale práve naopak, je to to román o ľuďoch a typických ľudských vlastnostiach,čo mu dodáva nadčasovosť.
Žart je jednoducho skvelá kniha ponúkajúca zamyslenie i zábavu. Ak máte radi príbehy s nádychom irónie, tak tento román si určite nenechajte ujsť. A na záver snáď už ani netreba dodávať, že Kundera je autor, ktorý je spisovateľ ako sa patrí, vie písať veľmi dobre, vďaka čomu má čitateľ pri čítaní jeho diel naozajstný umelecký pôžitok.
Čítaj viac
lila
31.5.2014
Názor čitateľa
"Je težko žít s lidmi, kteří by vás byli ochotni poslat do vyhnanství nebo na smrt, je těžko se s nimi zduvěrnit, je těžko je milovat. "
Kundera je zatiaľ v mojom živote iba druhý autor, od ktorého som sa rozhodla prečítať všetko dostupné. Skvelá kniha, teším sa aj na ďalšie :)
Čítaj viac
Nikola Butkovičová
Nikola Butkovičová
12.4.2012
Víťazný február
Táto kniha veľmi živo a autenticky opisuje zmagorených ľudí po roku 1948 ( ku ktorým bez pochýb patrili vo svojich prvotinách aj Tatarka s Mňačkom). Ak nie ste obľúbenci dejín 20. storočia, tak tento titul Vám určite prezradí niečo o situácií v našom štáte a v postavách sa vám prehraje ako film správanie sa jednotlivých ľudí, ktoré nám z dnešného hľadiska príde ako úplne scestné, falošné a odporné. Sú to takí duchovia doby, ktorými dokáže zamávať jeden úplne obyčajný žart až tak, že sa nám to zdá až nemožné, ale žiaľ... taká bola realita a obdobných prípadov ako je tento bolo v tej doby XY. Myslím, že aj ľudia neznalí dejín a vôbec, ktorí v škole neznášali dejepis si prídu na svoje. Hodnotné a zaujímavé. Vykresľuje absurditu doby za ktorú sa ale museli niesť kruté následky.
" Nebol som pokrytec s jednou skutočnou tvárou a ďalšími falošnými.Mal som viac tvárí, lebo som bol mladý a nevedel som kým som bol alebo chcel byť. "
Čítaj viac
Zuzana Ž.
Zuzana Ž.
27.8.2011
geniálna kniha!
Už niekde v polovici knihy som vedela, že táto kniha sa okamžite zaradí medzi tie najlepšie, aké som kedy čítala. Prekonala i Neznesiteľnú ľahkosť bytia, ktorá mimochodom tieže nie je na zahodenie :-)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Žert - Milan Kundera
Ptákovina - Milan Kundera
25,62 €
Ušetríte 1,27 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka