Cesta sebarealizácie - Šrí Šrímad
Cesta sebarealizácie
11,64 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Cesta sebarealizácie

V tejto knihe nájdete nadčasovú vedu, ktorú veľkí duchovní učitelia uchovávali p tisícročia. Cesta sebarealizácie odhaľuje tajomstvo vlastného ja, prírody, vesmíru i Najvyššieho Ja prítomného vo všetkom. Autor v tridsiatich dvoch fascinujúcich esejach...

Čítaj viac

11,64 €

Bežná cena Bežne 12,00 €

Ušetríte 3%

Posielame do 13 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V tejto knihe nájdete nadčasovú vedu, ktorú veľkí duchovní učitelia uchovávali p tisícročia. Cesta sebarealizácie odhaľuje tajomstvo vlastného ja, prírody, vesmíru i Najvyššieho Ja prítomného vo všetkom.
Autor v tridsiatich dvoch fascinujúcich esejach, prednáškach a rozhovoroch pútavou formou vysvetľuje, ako nám védska literatúra a meditácia prostredníctvom transcendentálneho zvuku môžu pomôcť vyriešiť naše osobné a sociálne problémy a dosiahnuť mier a šťastie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Cesta sebarealizácie - Šrí Šrímad
Krišnova vegetariánská kuchařka - dása Adirádža
28,94 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
342
Hmotnosť
315 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
The Bhaktivedanta Book Trust Internacional
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788087336083
Naše katalógové číslo
235510

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

4 hodnotenia

1
0
3
0
0

Miroslav Kravec
1.8.2017
Názor čitateľa
Kniha dáva iný pohľad na zmysel viery, a význam náboženstiev a náboženských inštitúcií vo svete. Kresťanstvo si získalo môj rešpekt aj vďaka tejto knihe. Okrem toho, kniha je čistý hate na moderný svet. Množstvo z tohto hejtu ide voči reálnym problémom, ALE veľké množstvo hejtu je založené na nezmysloch a osobnej(alebo kultúrnej) preferencii. Kniha taktiež navodzuje autora do pocitu, že pozemský život je jedno veľké neštatie. Čítaj viac
Viktor Wintner
18.6.2016
Hodnotenie
O tejto knihe možno povedať, že je miestami plná neoceniteľných myšlienok, ktoré možno označiť za "večné pravdy", ale miestami tu zase človeku bijú do očí takpovediac "pravdy dobové". Krásne a humánne sú napríklad slová, že v každej živej bytosti sa skrýva duša a že by ich životy človek preto nemal ukončiť len kvôli spestreniu svojho jedálnička. Veľmi podnetné sú aj nad-národné a nad-cirkevné tvrdenia, podľa ktorých môže človek slúžiť Bohu rovnako či už je moslimom, kresťanom alebo hinduistom a keď vzdáva Bohu úctu nemusí spievať len mená bohov Hare, Krišna, Rama , ale tých svojich - len nech sú to mená bohov a nech človeka privedú k tomu, aby na Boha a svoj vzťah k nemu myslel a prispôsobil tomu svoje konanie na svete.
Na druhej strane tu ale jasne vidieť isté obmedzenia tohto náboženského učenia, ktoré tvrdým slovníkom znevažuje úspechy vedy presadzujúc život na vidieku, západ nazýva "civilizáciou bitúnkov" (a pritom nezakazuje pojedanie napr. mačiek a psov) a spochybňuje rovnoprávnosť žien s mužmi.
Prečo sa to v inak duchovne veľmi prínosnej knihe píše? Pretože tak popisujú ideálny svet Védy a Bhagavat-gíta. Tieto texty sú pre autora knihy rovnako posvätné a nespochybniteľné ako Biblia Sacra pre stredovekého mnícha. Spôsob premýšľania typu "je to pravda, pretože tak to učia Védy" je niečo, čím už naša civilizácia prešla a návrat k nemu by bol, myslím, návratom o nejakých 400/500 rokov pokroku našej kultúry späť.
Predsa však, keď čitateľ antiintelektuálne, protivedecké a antifeministické myšlienky nebude brať nekriticky vážne, ale vysvetlí si ich len ako exkurziu do dávnych dobových predstáv ľudí z čias starovekej Indie, potom môže byť kniha preňho naozaj veľmi prospešná. Odlíšením názorov dobových od názorov nadčasových (čo dokáže človek na prvý pohľad) sa dostane k receptu na pobožný a spokojný život povznesený nad rozdiely v majetku a vierovyznaní medzi všetkými ľuďmi.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Cesta sebarealizácie - Šrí Šrímad
Krišnova vegetariánská kuchařka - dása Adirádža
28,94 €

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven