Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Cesta sebarealizácie - Šrí Šrímad, The Bhaktivedanta Book Trust Internacional, 2015

12,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Cesta sebarealizácie - Šrí Šrímad, The Bhaktivedanta Book Trust Internacional, 2015
Cesta sebarealizácie - Šrí Šrímad, The Bhaktivedanta Book Trust Internacional, 2015

Cesta sebarealizácie

V tejto knihe nájdete nadčasovú vedu, ktorú veľkí duchovní učitelia uchovávali p tisícročia. Cesta sebarealizácie odhaľuje tajomstvo vlastného ja, prírody, vesmíru i Najvyššieho... Čítať viac

Vydavateľstvo
The Bhaktivedanta Book Trust Internacional, 2015
Počet strán
342

V tejto knihe nájdete nadčasovú vedu, ktorú veľkí duchovní učitelia uchovávali p tisícročia. Cesta sebarealizácie odhaľuje tajomstvo vlastného ja, prírody, vesmíru i Najvyššieho Ja prítomného vo všetkom. Autor v tridsiatich dvoch fascinujúcich esejach... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

12,00 €

Posielame do šiestich dní
Kniha je dostupná v 13 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Nič ma nezlomí - David Goggins, Motýľ, 2023
Cesta sebarealizácie - Šrí Šrímad, The Bhaktivedanta Book Trust Internacional, 2015
12,00 €

Viac o knihe

V tejto knihe nájdete nadčasovú vedu, ktorú veľkí duchovní učitelia uchovávali p tisícročia. Cesta sebarealizácie odhaľuje tajomstvo vlastného ja, prírody, vesmíru i Najvyššieho Ja prítomného vo všetkom.
Autor v tridsiatich dvoch fascinujúcich esejach, prednáškach a rozhovoroch pútavou formou vysvetľuje, ako nám védska literatúra a meditácia prostredníctvom transcendentálneho zvuku môžu pomôcť vyriešiť naše osobné a sociálne problémy a dosiahnuť mier a šťastie.
Čítať viac
Počet strán
342
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
315 g
ISBN
9788087336083
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
235510
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
The Bhaktivedanta Book Trust Internacional
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,2 / 5

5 hodnotení

1
0
3
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

L
Neoverený nákup
22.6.2023
Náročné čítanie pre pokročilých
Kniha nie je vôbec pre začiatočníkov, ktorí hľadajú hlbší zmysel sveta. Veľa vecí je tam kontroverzných, veľa vecí dokáže ľuďom pokaziť základy ich filozofie. Hinduizmus je fascinujúci, ale jazyková a kultúrna bariéra je v mnohom problémom. Tu mi nevadili neustále opakujúce sa myšlienky, pretože bolo zámerom, aby sa človeku dostali do vedomia. Je to dielo, ktoré sa nedá naraz prečítať a pochopiť. Závisí asi len od viery človeka, či to bude najlepšia kniha jeho života alebo najhoršia, akú kedy čítal. Čítať viac
Miroslav Kravec
Overený zákazník
1.8.2017
Názor čitateľa
Kniha dáva iný pohľad na zmysel viery, a význam náboženstiev a náboženských inštitúcií vo svete. Kresťanstvo si získalo môj rešpekt aj vďaka tejto knihe. Okrem toho, kniha je čistý hate na moderný svet. Množstvo z tohto hejtu ide voči reálnym problémom, ALE veľké množstvo hejtu je založené na nezmysloch a osobnej(alebo kultúrnej) preferencii. Kniha taktiež navodzuje autora do pocitu, že pozemský život je jedno veľké neštatie. Čítať viac
Viktor Wintner
Overený zákazník
18.6.2016
Hodnotenie
O tejto knihe možno povedať, že je miestami plná neoceniteľných myšlienok, ktoré možno označiť za "večné pravdy", ale miestami tu zase človeku bijú do očí takpovediac "pravdy dobové". Krásne a humánne sú napríklad slová, že v každej živej bytosti sa skrýva duša a že by ich životy človek preto nemal ukončiť len kvôli spestreniu svojho jedálnička. Veľmi podnetné sú aj nad-národné a nad-cirkevné tvrdenia, podľa ktorých môže človek slúžiť Bohu rovnako či už je moslimom, kresťanom alebo hinduistom a keď vzdáva Bohu úctu nemusí spievať len mená bohov Hare, Krišna, Rama , ale tých svojich - len nech sú to mená bohov a nech človeka privedú k tomu, aby na Boha a svoj vzťah k nemu myslel a prispôsobil tomu svoje konanie na svete.
Na druhej strane tu ale jasne vidieť isté obmedzenia tohto náboženského učenia, ktoré tvrdým slovníkom znevažuje úspechy vedy presadzujúc život na vidieku, západ nazýva "civilizáciou bitúnkov" (a pritom nezakazuje pojedanie napr. mačiek a psov) a spochybňuje rovnoprávnosť žien s mužmi.
Prečo sa to v inak duchovne veľmi prínosnej knihe píše? Pretože tak popisujú ideálny svet Védy a Bhagavat-gíta. Tieto texty sú pre autora knihy rovnako posvätné a nespochybniteľné ako Biblia Sacra pre stredovekého mnícha. Spôsob premýšľania typu "je to pravda, pretože tak to učia Védy" je niečo, čím už naša civilizácia prešla a návrat k nemu by bol, myslím, návratom o nejakých 400/500 rokov pokroku našej kultúry späť.
Predsa však, keď čitateľ antiintelektuálne, protivedecké a antifeministické myšlienky nebude brať nekriticky vážne, ale vysvetlí si ich len ako exkurziu do dávnych dobových predstáv ľudí z čias starovekej Indie, potom môže byť kniha preňho naozaj veľmi prospešná. Odlíšením názorov dobových od názorov nadčasových (čo dokáže človek na prvý pohľad) sa dostane k receptu na pobožný a spokojný život povznesený nad rozdiely v majetku a vierovyznaní medzi všetkými ľuďmi.
Čítať viac

„Svet nie je čiernobiely, niekedy musíte pracovať s odtieňmi šedej...“

Slepé oko - Stuart MacBride, 2013
Slepé oko
Stuart MacBride