Manifest disfrutalizmu - Kateřina Varhaník Wildová
Manifest disfrutalizmu
9,20 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Manifest disfrutalizmu

Ako žiť naplno - bez závislosti na peniazoch

Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z., 2016

Nanajvýš aktuálne, originálne antropologicko-filozofické dielko, zamerané na pravého človeka voňajúceho človečinou. Človeka rešpektujúceho prirodzený beh vecí, vnímavého, oceňujúceho hodnotu priateľstva medzi ľuďmi. Nie prežívajúcej, ale žijúcej...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nanajvýš aktuálne, originálne antropologicko-filozofické dielko, zamerané na pravého človeka voňajúceho človečinou.
Človeka rešpektujúceho prirodzený beh vecí, vnímavého, oceňujúceho hodnotu priateľstva medzi ľuďmi. Nie prežívajúcej, ale žijúcej ľudskej bytosti.

Pojednáva o spôsobe života, v ktorom človek preberá plnú zodpovednosť sa svoj čas (ako jedinú zmysluplnú veličinu), a pretože si uvedomuje skutočnú hodnotu svojho bytia, vedomo premieňa životnú silu na okamihy radosti, pravosti a skutočných hodnôt. Voľne parafrázujúc myšlienky z tejto knihy máme silu pretaviť každú minútu svojho času vo vlastné bytie, v ktorom aj minúty strádania majú svoj význam. Všetci máme právo a výsadu tvoriť spoločnosť, v ktorej budeme žiť dobrý život. Nie predstieraný, akože najpravejší, aký nám ponúkajú v telenovelách a lifestylových magazínoch, ale taký, v ktorom záchrannou sieťou budú vzájomne prepletené vlákna našich osobných príbehov. Aby sme nezabudli, že sme živí nezávisle na úsporách v banke, či peniazoch zašitých v matraci. Nepotrebujeme nevyhnutne výplatnú pásku. Máme ruky a hlavy v poriadku. Vieme urobiť veľa vecí a čo nevieme sami, s tým nám pomôžu kamaráti.

Ide len o prebudenie našej dispozície reagovať živo na veci okolo. Disfrutalismus nie je metafyzika, je to schopnosť tvoriť a vnímať veci, miesta a okamihy, ktoré majú trvanie. Je cestou zodpovedného človeka so schopnosťou pracovať rukami a myslieť.

Disfrutalizmus sa ohlasuje ako zdravé posolstvo.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Manifest disfrutalizmu - Kateřina Varhaník Wildová
Obklopený idiotmi - Thomas Erikson
20,36 €
Ušetríte 2,74 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
80
Hmotnosť
146 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z.
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788097172435
Naše katalógové číslo
235354

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
1
0

Jana
9.8.2018
Sklamanie
Na túto knihu som sa dlhšie tešila, ale som z nej, bohužiaľ, veľmi sklamaná. S autorkou síce v podstate vo väčšine vecí súhlasím a dozvedela som sa aj pár nových zaujímavých vecí, ale spôsob ich prezentácie mi je krajne nesympatický a nepríjemný.
Mám dojem, že autorka sa takmer stále rozčuľuje, a tiež vyvyšuje nad ostatných ľudí. Vôbec sa mi nepáči spôsob jej vyjadrovania. Používa podľa mňa hrubé a urážlivé výrazy, dokonca mi v pamäti utkvel jeden vulgarizmus, ktorý sa mi zdal naozaj nemiestny.
Je mi jasné, že iným ľuďom práve toto môže byť sympatické, navyše často zdieľam s autorkou jej rozhorčenie, len si nemyslím, že je to najlepší spôsob ako niekoho o niečom presvedčiť. V tejto súvislosti som si totiž spomenula na citát z knihy Carol Orsborn: "A Konfucius říká, že ušlechtilý člověk "uklidní svou mysl, než promluví, upevní své vztahy, než o něco požádá. ... Bude-li si však člověk počínat prudce, druzí odmítnou spolupracovat. Bude-li ve svých slovech vzrušený, nevyvolají ta slova u druhých žádnou odezvu. Bude-li se dožadovat něčeho, aniž si napřed vybudoval vztahy, nebude mu to dáno."
Je to škoda, lebo v knihe sú podľa mňa zaujímavé myšlienky, aj keď pre mňa väčšina z nich nie je nová. Na základe anotácie a skutočnosti, že autorka je antropologička, som očakávala úplne inú úroveň, iný štýl a tón písania, a tiež trochu usporiadanejšie rozprávanie.
Okrem toho ma pri čítaní rušil slovenský preklad, ktorý sa mi zdá príliš doslovný. Používa slová, ktoré podľa mňa nie sú bežné, a každú chvíľu som sa zastavovala a rozmýšľala, aký vhodnejší výraz, alebo slovné spojenie by bolo lepšie použiť. Aj keď uznávam, že preklad z češtiny môže byť ťažší ako z iného cudzieho jazyka - práve kvôli tej blízkosti, ktorá zvádza používať poslovenčené české slová, ako napr. tlachání - tliachanie, nabubřelý - nabubrelý.
Je mi to ľúto, ale z knihy som doslova znechutená. Neporovnateľne lepšou knihou na túto tému je podľa mňa úžasná kniha od Toma Hodgkinsona "Jak být volný".
Čítaj viac
milos
14.8.2019
Ďakujem za veľmi kultivovanú recenziu. Ušetrila mi aj 9,-€ a čas :-) Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Manifest disfrutalizmu - Kateřina Varhaník Wildová
Obklopený idiotmi - Thomas Erikson
20,36 €
Ušetríte 2,74 €

„Svet je nádherná kniha, ale nemá cenu pre toho, kto nevie čítať.“

Carlo Goldoni