Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Knihy
E-knihy

Smrteľnosť

Medicína a na čom nakoniec záleží

Slovart, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2015

Moderná medicína si na svoje konto pripisuje jeden triumf za druhým - vie si poradiť s väčšinou úrazov a ochorení, ktoré by sa v minulosti skončili tragicky. Keď však príde na veci neodvratné – starnutie a smrť – robí pravý opak...

Čítaj viac

8,90 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Moderná medicína si na svoje konto pripisuje jeden triumf za druhým - vie si poradiť s väčšinou úrazov a ochorení, ktoré by sa v minulosti skončili tragicky. Keď však príde na veci neodvratné – starnutie a smrť – robí pravý opak toho, čo by mala. Lekári, ktorí nevedia, ako reagovať na strach pacientov zo smrti, sa uchyľujú k falošným nádejam a liečia ich za každú cenu, aj keď im život už nezachránia ani neskvalitnia. A to všetko s plnou podporou rodiny.

Chirurg Atul Gawande na príklade pôsobivých príbehov svojich pacientov a rodinných príslušníkov ukazuje, aké utrpenie plodí táto situácia. Ponúka však aj návod, ako ju zmeniť a ako nikdy nepustiť zo zreteľa, na čom ľuďom skutočne záleží. Pútavá, úprimná a ľudsky citlivá kniha ukazuje, že najvyšším cieľom nie je dobrá smrť, ale dobrý život - až do samého konca.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Smrteľnosť - Atul Gawande
Radodajka - Radodajka
14,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
223304
Rok vydania
2015

Smrteľnosť je nesmierne zaujímavou knihou, ktorá poskytuje pohľad na tak ťažkú, no aktuálnu tému týkajúcu sa každého z nás. Mnohých ľudí desí starnutie a samotná staroba, kedy prichádzajú rôzne zdravotné ťažkosti a človek stráca silu na tele a aj na duši. Kedysi sa o starých rodičov starala rodina, no v dnešnej dobe už na to mladá generácia nemá čas a niekedy ani prostriedky. Starý rodičia sa tak ocitajú v rôznych zariadeniach s presne určeným denným režimom a kontrolou. Okolie sa ich takto snaží chrániť ako malé deti, aby sa im nič nestalo. No je to skutočne to, čo títo ľudia potrebujú? Autor ukazuje krutú pravdu, no zároveň poskytuje aj príbehy inovatívnych ľudí, ktorí dokážu z domova dôchodcov urobiť domov nielen podľa názvu, ale hlavne podľa podmienok pre život.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

6 hodnotení

5
0
1
0
0

Viera
9.10.2018
Túto knihu by si mal prečítať každý. Autor veľmi zrozumiteľne a ľudsky podáva informácie o najťažšej sfére života a snaží sa poukázať na to, ako až do skonania môže človek prežiť šťastný a vyrovnaný život. Jednotlivé príbehy rôznych ľudí, ktorých námety čerpal autor z vlastnej praxe, nás nútia zamyslieť sa nad tým, čo je v živote starnúceho a umierajúceho človeka najdôležitejšie. Čítaj viac
Martin
19.12.2017
Názor na knihu
Veľmi dobrá kniha, vhodná snáď pre každého kto sa zaujíma aj o tento aspekt ľudského života, ktorý náš všetkých čaká. Naozaj poučné čítanie hlavne ak máte starých rodičov, prípadne starších príslušníkov v rodine. Ale podnetné aj pre nás mladších na zamyslenie sa nad smerovaním našich rýchlych životov.
A must pre všetok zdravotnícky personál a lekárov.
Čítaj viac
AS
28.12.2015
Názor čitateľa
Vynikajúca kniha, nie je to síce čítanie na "dobrú noc", ani odpočinkové vianočné čítanie, ale malo by to byť povinné čítanie pre všetkých zdravotníckych a sociálnych pracovníkov. Veľa momentov v živote starých ľudí by sme chápali celkom inak. A nikoho z nás to neminie.... Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Smrteľnosť - Atul Gawande
Radodajka - Radodajka
14,89 €

„Básnici sú neuznávaní zákonodarcovia sveta.“

P. B. Shelley