Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Bratislava -
Bratislava
35,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Bratislava

  PanMedvedik, 2015
  Výrobca
  PanMedvedik, 2015

  Historická hra vychádza z reálií starého mesta Prešporok – herný plán bol navrhnutý na podklade starej historickej mapy...

  Čítaj viac

  35,90 €

  Posielame do štyroch dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  35,90 €

  Viac o produkte

  Historická hra vychádza z reálií starého mesta Prešporok – herný plán bol navrhnutý na podklade starej historickej mapy. Nájdete na ňom hlavné ulice mesta, ale aj významné stavby, či zákutia, ktoré sú sú vám známe.
  Na podklade, ktorý vás očarí romantickou atmosférou barokového Prešporka sa premávajú figúrky dobových obyvateľov mesta – kráľovnej Márie Terézie, Johanna Wolfganga von Kempelena a Franza Xavera Messerschmidta. Panovníčka, vedec a sochár toto mesto dôverne poznali, žili v ňom a zažívali v ňom neuveriteľné príbehy. Táto hra vám niečo z tých príbehov odhalí. Ilustrátor Miloš Kopták našieľ kľúč k stvárneniu herných figúrok v barokových hracích kartách.
  Možno práve preto tak podnecujú divokú hráčsku vášeň.
  Aj keď hra nie je vedomostná, ale napínavá akčná naháňačka, určite vás prekvapí množstvom informácií, ktoré sa v nej ukrývajú. Ak si vyberiete figúrku Kempelena – budete stavať pontónový most cez Dunaj, ak Messerschmidta budete zbierať vyškerené charakterové hlavy. Hádajte čím vás prekvapí figúrka Kata, či Márie Terézie.
  Vedomostná hra na druhej hracej ploche vám dá možnosť stať sa absolventom slávnej Academie Istropolitany. Musíte však dobre poznať svoje milované mesto a mať na svojej strane nielen rozum, ale aj šťastie. Ak totiž stúpite na políčko hlúpej náhody, múdra hlava vám nič nepomôže a ľahko prídete aj o to, čo ste už dávno dobre vedeli.
  Dielo ilustroval Mgr. art. Miloš Kopták, renomovaný slovenský ilustrátor a výtvarník. Študoval na oddelení grafiky a knižnej ilustrácie na VŠVU v Bratislave a na študijných pobytoch na Ecole des Beaux Arts vo Francúzsku. Do hry vložil nielen jedinečný estetický rozmer, ale aj dômyselné verné zobrazenie historických reálií.
  Graficky upravila Mária Rojko.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Bratislava -
  Academia - vedomostná hra - Eva Činčalová
  46,20 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Rozmery krabice
  338×164 mm
  Jazyk
  slovenský, anglický
  Hmotnosť
  699 g
  Naše katalógové číslo
  221114
  Katalógové číslo výrobcu
  8588005937085

  Recenzie

  Ako sa vám páčila hra?

  4,0 / 5

  4 hodnotenia

  1
  2
  1
  0
  0

  Zuzana
  24.1.2016
  Bratislava
  Hra je veľmi dobrá, hlavne tá vedomostná, ale po pár hrách, ako to tu už bolo spomenuté, viete odpovede a otázok je na môj vkus príliš málo. Bolo by dobré, keby bolo možné dokúpiť kartičky s ďalšími otázkami. Inak odporúčam. Čítaj viac
  Lenka
  1.1.2016
  Názor čitateľa
  Uzasny a nadherny dizajn.. Pridavam sa k nazoru ze by bolo skvele keby sa dali dokupovat karticky s otazkami- naozaj je ich malicko a velmi rychlo sme sa odpovede naucili naspamat.. Ale velmi pekna a zaujimava hra! Čítaj viac
  D. Kotlárová
  26.12.2015
  Bratislava
  Na prvýkrát sa nám o trochu viac sa nám páčila vedomostná hra, ktorá má iba jedinú chybu: je tam primálo kartičiek s otázkami. Už keď sme hrali hru druhý raz, sme poznali väčšinu odpovedí. Prijali by sme možnosť dokúpiť kartičky s ďalšími otázkami, hoci aj z iného obdobia, ako je obdobie vlády Márie Terézie.
  Druhá hra je tiež veľmi dobrá.
  Skvelý nápad, hry zaujali celú rodinu.
  Čítaj viac

  Kúpte spolu
  Bratislava -
  Academia - vedomostná hra - Eva Činčalová
  46,20 €

  „Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

  Človek na ulici - Ivan Horváth
  Človek na ulici
  Ivan Horváth