Bratislava, PanMedvedik, 2015

35,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Bratislava

  Historická hra vychádza z reálií starého mesta Prešporok – herný plán bol navrhnutý na podklade starej historickej mapy... Čítať viac

  Výrobca
  PanMedvedik, 2015

  Historická hra vychádza z reálií starého mesta Prešporok – herný plán bol navrhnutý na podklade starej historickej mapy... Čítať viac

  • Hra
  • Slovenčina, angličtina

  35,90 €

  Na sklade 1 ks
  Posielame ihneď

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Joga pre stuhnuté vtáčatá - Marion Deuchars, Slovart, 2024
  Bratislava, PanMedvedik, 2015
  35,90 €

  Viac o produkte

  Historická hra vychádza z reálií starého mesta Prešporok – herný plán bol navrhnutý na podklade starej historickej mapy. Nájdete na ňom hlavné ulice mesta, ale aj významné stavby, či zákutia, ktoré sú sú vám známe.
  Na podklade, ktorý vás očarí romantickou atmosférou barokového Prešporka sa premávajú figúrky dobových obyvateľov mesta – kráľovnej Márie Terézie, Johanna Wolfganga von Kempelena a Franza Xavera Messerschmidta. Panovníčka, vedec a sochár toto mesto dôverne poznali, žili v ňom a zažívali v ňom neuveriteľné príbehy. Táto hra vám niečo z tých príbehov odhalí. Ilustrátor Miloš Kopták našieľ kľúč k stvárneniu herných figúrok v barokových hracích kartách.
  Možno práve preto tak podnecujú divokú hráčsku vášeň.
  Aj keď hra nie je vedomostná, ale napínavá akčná naháňačka, určite vás prekvapí množstvom informácií, ktoré sa v nej ukrývajú. Ak si vyberiete figúrku Kempelena – budete stavať pontónový most cez Dunaj, ak Messerschmidta budete zbierať vyškerené charakterové hlavy. Hádajte čím vás prekvapí figúrka Kata, či Márie Terézie.
  Vedomostná hra na druhej hracej ploche vám dá možnosť stať sa absolventom slávnej Academie Istropolitany. Musíte však dobre poznať svoje milované mesto a mať na svojej strane nielen rozum, ale aj šťastie. Ak totiž stúpite na políčko hlúpej náhody, múdra hlava vám nič nepomôže a ľahko prídete aj o to, čo ste už dávno dobre vedeli.
  Dielo ilustroval Mgr. art. Miloš Kopták, renomovaný slovenský ilustrátor a výtvarník. Študoval na oddelení grafiky a knižnej ilustrácie na VŠVU v Bratislave a na študijných pobytoch na Ecole des Beaux Arts vo Francúzsku. Do hry vložil nielen jedinečný estetický rozmer, ale aj dômyselné verné zobrazenie historických reálií.
  Graficky upravila Mária Rojko.
  Čítať viac
  Rozmery krabice
  338×164 mm
  Hmotnosť
  699 g
  Katalógové číslo výrobcu
  8588005937085
  Jazyk
  slovenčina, angličtina
  Naše katalógové číslo
  221114
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  4,0 / 5

  4 hodnotenia

  1
  2
  1
  0
  0

  Ako sa páčila hra vám?

  Recenzie čitateľov

  Zuzana
  Neoverený nákup
  24.1.2016
  Bratislava
  Hra je veľmi dobrá, hlavne tá vedomostná, ale po pár hrách, ako to tu už bolo spomenuté, viete odpovede a otázok je na môj vkus príliš málo. Bolo by dobré, keby bolo možné dokúpiť kartičky s ďalšími otázkami. Inak odporúčam. Čítať viac
  Lenka
  Neoverený nákup
  1.1.2016
  Názor čitateľa
  Uzasny a nadherny dizajn.. Pridavam sa k nazoru ze by bolo skvele keby sa dali dokupovat karticky s otazkami- naozaj je ich malicko a velmi rychlo sme sa odpovede naucili naspamat.. Ale velmi pekna a zaujimava hra! Čítať viac
  D. Kotlárová
  Neoverený nákup
  26.12.2015
  Bratislava
  Na prvýkrát sa nám o trochu viac sa nám páčila vedomostná hra, ktorá má iba jedinú chybu: je tam primálo kartičiek s otázkami. Už keď sme hrali hru druhý raz, sme poznali väčšinu odpovedí. Prijali by sme možnosť dokúpiť kartičky s ďalšími otázkami, hoci aj z iného obdobia, ako je obdobie vlády Márie Terézie.
  Druhá hra je tiež veľmi dobrá.
  Skvelý nápad, hry zaujali celú rodinu.
  Čítať viac

  „Korytnačky vám o ceste môžu povedať viac ako králiky.“