Knihy
E-knihy

Trestné právo hmotné

Všeobecná časť

Heuréka, 2015
Vydavateľstvo
Heuréka, 2015

Autorský kolektív predkladá 2. aktualizované a doplnené vydanie vysokoškolskej učebnice Trestné právo hmotné, ktorej obsahom je všeobecná časť Trestného...

Čítaj viac

33,36 €

Bežná cena Bežne 35,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autorský kolektív predkladá 2. aktualizované a doplnené vydanie vysokoškolskej učebnice Trestné právo hmotné, ktorej obsahom je všeobecná časť Trestného zákona. Predmetom spracovania je systematicky usporiadaný súbor najnovších poznatkov o základných otázkach teórie trestného práva hmotného, ako aj analýza konkrétnych ustanovení a inštitútov Trestného zákona.

Učebnica je určená predovšetkým študentom právnických fakúlt na Slovensku. Autori sa však domnievajú, že informácie v nej obsiahnuté by mohli byť užitočné aj pre širší okruh záujemcov o trestné právo a mohli by poslúžiť aj právnej praxi. Učebnica vychádza z právneho stavu k 1. septembru 2015.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Trestné právo hmotné - Ingrid Mencerová, Lýdia Tobiášová, Yvetta Turayová a kolektív
Ohnivé znamenie - Juraj Červenák
44,03 €
Ušetríte 2,92 €

Recenzie, kritiky

Učebnice podává výklad platného trestního práva a teoretický rozbor základních institutů s přihlédnutím k vývoji legislativy, judikatury a trestněprávní teorie.
Výklad je dobře strukturován a odpovídá pedagogickým hlediskům. Obsah učebnice odpovídá požadavkům učebního programu a umožňuje osvojení si základních poznatků platného slovenského trestního práva hmotného.
Práce je dostatečně odborná i obecně srozumitelná, což je důležité v tomto případě s ohledem na okruh budoucích uživatelů učebnice, kterými budou studenti právnických fakult. Autorský kolektiv správně usiluje o názornost a obecnou přístupnost učebnice.
Prof. JUDr. Jiří Jelínek, CSc., Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
501
Hmotnosť
744 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Heuréka
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788081730115
Naše katalógové číslo
220868

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Trestné právo hmotné - Ingrid Mencerová, Lýdia Tobiášová, Yvetta Turayová a kolektív
Ohnivé znamenie - Juraj Červenák
44,03 €
Ušetríte 2,92 €

„Okrem človeka neexistuje na svete úžasnejšia vec ako kniha.“

Charles Kingsley