Knihy
E-knihy
66,16 €

Bežná cena Bežne 69,00 €

Ušetríte 4%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Karol Plicka (1894 - 1987) bol etnograf, folklorista, zberateľ ľudových piesní, fotograf, scenárista, režisér, kameraman. Táto monografia podrobne mapuje život a tvorbu tejto pomaly zabudnutej osobnosti slovenskej fotografie. Pripomenie jeho najznámejšie fotografie, filmy i zozbierané piesne a poodhalí jeho súkromie. Obsahuje bohatý obrazový materiál a oživuje Slovensko také, ako ho na fotografiách a filmoch pred desaťročiami zachytil Karol Plicka.

Autorom knihy je spisovateľ a teoretik fotografie Marian Pauer. Profesora Plicku poznal osobne a práve táto skúsenosť dodáva knihe čaro. V knihe sa nachádza bohatý obrazový materiál - fotografie Karola Plicku, zábery z jeho filmov, ale aj fotografie umelca pri práci, faksimile dobovej korešpondencie, rukopisy notových zápisov, spomienky jeho blízkych či fotografie z rodinného albumu Plickovcov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Karol Plicka - Marián Pauer
Ohnivé znamenie - Juraj Červenák
76,83 €
Ušetríte 4,12 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Hmotnosť
2460 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
240×280 mm
ISBN
9788055612898
Naše katalógové číslo
217616

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Rudo Mlích
14.5.2016
cena
to myslíte vážne ?! Mám doma knihy od p.profesora Plicku. Myslíte, že si veľa ľudí kúpi knihu za 60e a uctí si maestra? kupim si ju, ak budem mať šancu:-) za 10 rokov v antikvariate, ak bude mať úroveň
Čítaj viac
16.5.2016
Názor čitateľa
Pekný deň, cenu titulu stanovuje vydavateľ, ktorý v nej zohľadní rôzne faktory. Tento titul je veľkoformátový a pomerne obsiahly (368 strán). Jeho obsahom nie sú len reprodukcie umelcových fotografií, ale predovšetkým je to zmapovanie jeho života doplnené umelcovými súkromnými fotografiami i jeho tvorbou. To, že titul zaujal (i napriek jeho cene), dokazuje aj záujem oň.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Karol Plicka - Marián Pauer
Ohnivé znamenie - Juraj Červenák
76,83 €
Ušetríte 4,12 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev