Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Nocte - Courtney Cole
Nocte
11,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
11,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina – moje dvojče, můj bratr Finn – je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám každého stébla. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? Kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Nocte (Monika Gobanová), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Nocte
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788075440242
Vekové odporúčanie
15+
Počet strán
344
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
214220
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
CooBoo
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

15 hodnotení

10
3
2
0
0

kniha200š
8.1.2017
Kniha je super.Chtěla bych se zeptat jestli jsou i další díly(verum, Lux, initum) v českém jazyce pokud ne tak si na ně rozhodně počkám protože první díl byla opravdová bomba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Čítaj viac
21.7.2016
pokračovanie?
Ako sa tu viackrát spomína, kniha skončila naozaj otvorene a zistila som. že to má aj dôvod :) a je ním pokračovanie, teda konkrétne je to celá trilógia, tak by ma zaujímalo, či sú dostupné nejaké informácie o preklade druhého (Verum) a tretieho dielu (Lux). Ďakujem :)
A aby som sa aj ku knihe vyjadrila, tak úprimne ma už dlho žiadna kniha tak neprekvapila záverečným zvratom...väčšinou mám celkom dobrý odhad ako všetko tak nejak dopadne a tu som zostala kvalitne šokovaná....takže ak máte radi záhady a prekvapivé odhalenia určite odporúčam ;)
Čítaj viac
Veronika Mondeková
12.4.2016
Pod závojem noci,
mají Vás v moci.

Ta, jež zakryje vše tmou,
prostor dává pro radu mou.

Indície hledejte,
odradit se nedejte.

Očím skryté taje,
kdo si s Vámi hraje?

Záhad najdete tu více,
nejen tam, kde hoří svíce.

Tajemný muž skrývá mnohé,
není to však takto strohé.

Finn a Calla pouto mají,
i ti však něco tají.

Deník mapu skrývá,
už tomu tak bývá.

Všem, jež u čtení přemýšlejí rádi,
s touto knihou budou kamarádi.

:)
Čítaj viac
Monika
21.3.2016
Šokujúce je slabé slovo
Nocte je príbeh s temnou atmosférou, ktorá vyžaruje z každého písmena na všetkých stranách. Je zakorenená hlboko a dostane sa vám úplne všade. Surovosť skrytá v slovách vás tvrdo zasiahne a nepustí sa, až kým neotočíte poslednú stranu. Cez to všetko temné presvitá pár žiarivých zábleskov naivnej mladosti a romantiky.
Príbeh vás nepustí, budete chcieť stále viac, ale nebudete vedieť prečo.
Jedno tajomstvo sa na konci odhalí, ale objaví sa nové. V tom okamihu sa kniha skončí a vy sa môžete zas len dohadovať, čo to bude tentokrát. Ja už ako inak svoju teóriu mám. Na pokračovanie sa veľmi teším a som nesmierne zvedavá, kde sa bude príbeh posúvať.
Pre mňa kniha bola obrovské prekvapenie a odporúčam všetkým. Určite ju neobchádzajte a nájdite si pre ňu čas a miesto na poličke. Nesklame vás.
Čítaj viac
Mária
5.3.2016
Ako to vlastne skončilo?
Kniha bola fakt prekvapenie a bola krásna. Stále, ale neviem ako to skončilo. Iba tak?
A chcem vedieť tu otázku. Mohol by mi niekto pomôcť, alebo si to mam domyslieť?
Pre mňa to skončilo nejako otvorene a tie jeho tajomstvá? Ja viem samé otázky.
Čítaj viac
Marek Zákopčan
4.3.2016
Názor čitateľa
Nemyslite si, že literatúra zameraná na mladých dospelých ako cieľovú skupinu musí nutne obsahovať nejaké mystické, nadprirodzené prvky. Éra Súmraku síce započala obľúbenosť podobne ladených príbehov, ale žmýkať isté témy sa nedá donekonečna. Som rád, že rovnakým dielom sa dostavil úspech aj pri vzťahových, spoločenských románoch pre čitateľskú skupinu tzv. new adult. Reálne problémy mladých ľudí oslovujú množstvo (aj skôr narodených) čitateľov a neraz dokážu pomôcť a poradiť. Nocte bolo mojím prvým stretnutím so spisovateľkou Courtney Coleovou. Najprv som si myslel, že pôjde opäť o niečo s fantasy námetom, no mýlil som sa. Je to príbeh o strate, vyrovnávaní sa s nepriazňou osudu a schopnosťou pokračovať, aj keď na to človek nemá síl...

Osemnásťročná Calla Priceová sa musí vyrovnať s neutíchajúcim pocitom viny. Vyčíta si, že telefonovala mame, kým sa vracala domov, a v dôsledku toho havarovala a umrela. Jej otec sa snaží držať rodinu pokope, odporúča Calle navštíviť skupinovú terapiu, čo však ona tvrdošijne odmieta. Snaží sa byť silná kvôli svojmu bratovi - dvojčaťu Finnovi. Ten už odmala trpí poruchou, ktorá ho odlišuje od rovesníkov, je nepokojný, zle spáva a jediný, kto ho vie upokojiť, je jeho sestra. Jedného dňa, kým naňho Calla čaká v nemocnici, stretne záhadného mladého muža. Ich kontakt rýchlo prerastie do čohosi hlbšieho, čo azda konečne Callu vytrhne z letargie a prinúti ju vyjsť z ulity. Príťažlivý Dare DuBray sa navyše nasťahuje do domčeka, ktorý prenajíma ich otec a môže tak byť Calle ešte bližšie. Callu však znepokojuje bratovo správanie, jeho posadnutosť latinčinou ako mŕtvym jazykom a smrťou všeobecne. Mohol by si siahnuť na život? Calla sa nevyhnutne prepracúva k odhaleniu, ktoré ju šokuje, ale môže byť aj potrebným krokom k náprave...

Román Nocte nie je ľahké čítanie. Téma straty rodiča a postupného vyrovnávania sa s danou tragédiou nenastolí príjemné myšlienky ani nepobaví. Kniha mi pripomenula podobne ladený román Príď sa so mnou rozlúčiť od Cynthie Handovej, kde sa zas riešila smrť súrodenca. Ide o životné udalosti, ktoré môžu postretnúť kohokoľvek, no v mladom veku majú omnoho väčší dopad. Courtney Coleová obohatila svoj príbeh o prvok tajomstva, keďže Calla sa usiluje dať dokopy záhadné náznaky skôr, ako by mohlo dôjsť k ďalšej katastrofe. Záver bol naozaj nečakaný a obdivujem autorku, ako dokázala poskladať jednotlivé motívy tak, že do seba napokon jasne a krásne zapadli. Kniha sa jej iste nepísala ľahko. Dúfam, že sa od nej časom dočkáme aj "ľahších" príbehov.
Čítaj viac
Simona
8.2.2016
Kniha ktorá ťahá za nos
Celkovo pre mňa kniha bola taký lepší priemer, pretože rozhodne prekvapila a mala veľa pozitív a spracovanie bolo zaujímavé, no mala aj celkom dosť veľa múch a nechytila ma až tak, ako by som chcela. Čím si ma však autorka získala bol koniec. Ktorý som absolútne nečakala. Mala som určité podozrenia a teórie, ale to, s čím prišla autorka, by som naozaj neuhádla. Čo je super, ale na druhej strane je škoda, že ma to naozaj chytilo až na konci. Vtedy som cítila, že sa konečne niečo deje, zatiaľ čo dovtedy som blúdila príbehom a tápala som v tme. Určitá dávka tajomna je fajn, pridá to na atmosfére, ale pokiaľ to autor naťahuje príliš dlho a čitateľa to začne pomaly nudiť, nie je to najideálnejšie. To sa však stalo aj u mňa. Začala som trochu preskakovať pasáže. Nerozumela som, čo furt Calla rieši a z tajomstva sa pre mňa stal chaos, ktorý na konci vybuchol a ja som bola rada, že už konečne viem, čo sa naozaj stalo a všetko dávalo zmysel a moja myseľ sa trochu upokojila.
Čo ma celkom prekvapilo bol ten erotický nádych, ktorý do príbehu autorka vložila, aj keď nebol prekvapivý, keďže tam hodila takého hrdinu, akého tam hodila. Ale aj napriek tomu sa mi zdalo trochu zbytočné pridávať tam tie erotické sny a Callinu neustálu túžbu po Dareovi. Koniec koncov, nehralo to tam žiadnu úžasnú úlohu, bola to len výplň prázdnych miest, takže tým si ma nezískala.
Čítaj viac
Lyn von Nightlight
6.1.2016
Šialená jazda
Táto kniha predstavuje jasnú výzvu pre zdravý rozum. Ak si ho chcete otestovať a zároveň sa chcete zabaviť po kľukatej ceste vedúcej, dúfajme, k veľmi zaujímavej pointe, rozhodne sa do knihy pustite. Nájde si v nej to svoje milovníčka záhad aj romantička. Čítaj viac
Snoopy
14.12.2015
uff
Uff,tak toto bola šialená jazda :-)....popis knihy absolútne nepovie čo vás čaká....napätie,zmätok,šialenstvo....absolútne sa mi nepodarilo predvídať, čo bude...a koniec mi vyrazil dych.
Toto bolo jedno veľké prekvapenie, ktoré stálo za prečítanie :-)
Čítaj viac
Anastázia
4.12.2015
Preklad
Dobrý deň, chystá sa preklad tejto knihy aj do slovenčiny?


Vopred ďakujem, pekný deň
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Požičiavaním sa stratia len tie knihy, ku ktorým mimoriadne lipneš.“

Murphy