Knihy
E-knihy

Mesto

XYZ, 2015
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
XYZ, 2015

Dean Koontz rozpráva nezvyčajný príbeh o hudobne nadanom chlapcovi a o meste, v ktorom žije. Jeho život je celkom obyčajný až do chvíle, kým nestretne nádhernú ženu, ktorá mu v sne ukáže tváre a činy ľudí bez svedomia a ľudskosti. Títo ľudia vstúpia do...

Čítaj viac

11,34 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

New York Times bestseller!
Najnovší, brilantne napísaný román majstrovského rozprávača Deana Koontza. Do duše svojho Mesta vás vtiahne od prvej vety.
Dean Koontz rozpráva nezvyčajný príbeh o hudobne nadanom chlapcovi a o meste, v ktorom žije. Jeho život je celkom obyčajný až do chvíle, kým nestretne nádhernú ženu, ktorá mu v sne ukáže tváre a činy ľudí bez svedomia a ľudskosti. Títo ľudia vstúpia do Jonahovho života a s nimi aj nebezpečenstvo a strach. Vďaka tomu však spozná silu priateľstva a zachráni niekoľko životov. Spozná, ako na človeka vplývajú veľké aj malé tragédie, ako nešťastie dokáže človeka zničiť a niekedy ho, naopak, zachráni malý dobrý skutok.

Autor originálnym spôsobom odhaľuje, akí jedineční, ale aj strašní dokážu byť ľudia, a aké krásne, čarovné, ale aj nebezpečné a desivé môže byť mesto.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mesto - Dean Koontz
Hadie listiny - Jessica Cornwell
27,05 €
Ušetríte 1,34 €

Recenzie, kritiky

Málokto dokáže napísať romány ušité súčasnej Amerike priamo na telo tak ako Koontz: nebojí sa ukázať v nich realitu a húževnatosť zla, ale tiež silu dobra... a zároveň pobaví a dodá nádej.
Publishers Weekly

Knižný bestseller Mesto, v ktorom jasne počuť jazz a swing (Zuzana Štelbaská), denikn

Mesto (Janka Teťáková), citaj.to

Jazzový príbeh o ľudskosti (Ján Blažovský), medziknihami

O chlapcovi, ktorý randil so svojím mestom (Jozef Kuric), denikn

Kniha Mesto ako metafora ľudskej spletenice charakterov a vzťahov (Veronika Pizano), denikn

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The City
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788075051851
Vekové odporúčanie
15+
Počet strán
320
Hmotnosť
510 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
212373
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
XYZ

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

Jozef Kuric
29.8.2015
Názor čitateľa
Kniha Mesto je ako chameleón. Mení sfarbenie. Čitateľovi chvíľu evokuje iba fantastické rozprávanie malého chlapca, aby miestami prešla do kroniky historických udalostí odohrávajúcich sa v USA počas 60. rokoch 20. storočia, pričom sa zároveň stáva drámou, detektívnym príbehom a ešte aj sprievodcom po populárnej hudbe predmetných rokov. Rozprávačom je černošský chlapec Jonah Kirk, ktorému je vrodená nielen bohatá fantázia, ale aj hudobný talent. Jeho rozprávanie je miestami fantasy príbehom, no zároveň sa v ňom zrkadlí aj výnimočná filozofia dobra, ktorú spoluvytvárajú aj ďalšie kladné postavy deja. Tam, kde existuje dobro, väčšinou si svojich nositeľov získava aj zlo. Aj tento román má niekoľko negatívnych postáv, zloduchov, presne tak ako každé mesto. Zápas dobra a zla je síce témou starou ako ľudská civilizácia, v tomto románe však získava unikátnu podobu.
Čítaj viac
Zuzana
21.8.2015
Názor čitateľa
Počas celého čítania knihy mi zneli v ušiach šlágre Ellingtona, Basieho, Hinesa, Elridga, Wilsona, Hamptona, Armstronga a ďalších, ktorých má v dlhočiznom mene ukotvených ako nomen omen hlavný hrdina, talentovaný malý klavirista Jonah. Ten sa krátko pred svojou 60-tkou na popud priateľa Malcolma vracia do spomienok a opisuje mysteriózne a nebezpečné udalosti, ktoré zažil ako deväťročný. Jeho rozprávanie je plastické, je v ňom veľa nostalgie a prelínania snivého a reálneho. Je veľmi jednoduché obľúbiť si Koonzove postavy. Nemrhá čas nezmyselnými konverzáciami, každá má rozoznateľný jazyk i fluidum. Jonah nás navyše nepresviedča o tom, že keď bol dieťaťom, videl svet racionálne. Naopak. Predmety i udalosti majú v jeho podaní dvojakú tvár. Detsky mystickú a dospelo zdôvodniteľnú, ale ani jedna sa neprebíja nasilu dopredu. Necháva čitateľa, aby sa sám rozhodol, čím sa nechá uniesť. Nakoniec sa i tak všetko z deja dozvie, ale je po celý čas v príjemnom napätí, pretože vie, že sa niet kam ponáhľať. Kniha má mierne tempo, patrí skôr k pokojnejším, teda nie to nič strhujúce, ale to mi neprekážalo. Aj detektívna línia bola zaujímavá a miestami dokonca vtipná. Napínavé momenty sú napísané tak, že čitateľa vtiahnu do deja, je v nich veľa mystiky a sú trochu strašidelné. Pekné momenty sú, naopak, opísané krásne a čítajú sa s ľahkým povznesením. Mesto bolo pre mňa príjemným čitateľským zážitkom a spôsob, akým hovoril pán Yoshioka, moja najobľúbenejšia postava z tejto knihy, bol povznášajúci a inšpiratívny.
Čítaj viac
Veronika Pizano
Veronika Pizano
20.8.2015
Príjemné prekvapenie
Najradšej mám, keď o knihe pred jej čítaním nič neviem. Potom ma môže príjemne prekvapiť, ako práve táto kniha. Prepájanie mystickosti a krimi na pozadí detstva deväťročného chalana, ale rozprávané ním samým až oveľa rokov neskôr, bolo veľmi dobre dávkované. Trpchu som sa zo začiatku obávala, či sa autor nebude snažiť aj o nejaké sociologické sondy, ale našťastie sa toho vyvaroval, takže kniha je skvelá oddychovka. Ešte viac si ju zrejme užijú ľudia, ktorí majú radi jazz, keďže ho tam veľa spomínajú.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mesto - Dean Koontz
Hadie listiny - Jessica Cornwell
27,05 €
Ušetríte 1,34 €

„Najprv čítaj dobré knihy, lebo inak sa k nim možno nikdy nedostaneš.“

Henry David Thoreau