Knihy
E-knihy

Stavebné materiály

Návody na cvičenia

EDIS, 2015
Vydavateľstvo
EDIS, 2015

V súčasnom stavebníctve sa používajú materiály tradičné, ktoré sa na základe skúseností využívajú už celé generácie, ale aj novodobé, vyrobené na základe nových...

Čítaj viac

9,59 €

Bežná cena Bežne 9,85 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V súčasnom stavebníctve sa používajú materiály tradičné, ktoré sa na základe skúseností využívajú už celé generácie, ale aj novodobé, vyrobené na základe nových vedeckých poznatkov. Sortiment súčasných stavebných materiálov je veľmi veľký, materiály sa vyrábajú v rôznych modifikáciách a niekedy ide o rovnaké materiály pod inou obchodnou značkou, takže je veľmi ťažké orientovať sa v celom ponúkanom sortimente. Optimálny výber materiálu pre určité riešenie stavby je náročný. Pri definovaní stavebného materiálu ide o všetko, čo sa stáva priamou súčasťou stavebnej konštrukcie. Ide nielen o zabudované materiály a výrobky, ale aj o suroviny na ich výrobu. Pre racionálny výber vhodného stavebného materiálu je nevyhnutné poznať jeho vlastnosti. Význam stavebných materiálov pre celkovú kvalitu stavebného diela je veľký. Vývoj stavebných materiálov v súčasnosti napreduje smerom k vyššej kvalite a k zlepšeniu výsledných vlastností.

Skriptá zo stavebných materiálov sú určené hlavne študentom prvého ročníka bakalárskeho štúdia na Stavebne fakulte. Slúžia ako pomôcka na laboratórnu výučbu v rámci predmetu Stavebné materiály. Zámerom autorov bolo prehľadne spracovať pomôcku, pomocou ktorej sa študenti oboznámia so všeobecnými princípmi skúšania niektorých najdôležitejších vlastností stavebných materiálov v laboratóriách Katedry stavebných konštrukcií a mostov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stavebné materiály - Miroslav Brodňan, Alena Čavojcová, Jozef Jošt
Dáma v zlatom - Anne-Marie O’Connor
24,79 €
Ušetríte 1,01 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
190
Hmotnosť
510 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
210×298 mm
ISBN
9788055409832
Naše katalógové číslo
211679

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Stavebné materiály - Miroslav Brodňan, Alena Čavojcová, Jozef Jošt
Dáma v zlatom - Anne-Marie O’Connor
24,79 €
Ušetríte 1,01 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth